28 Mayıs 2018 Pazartesi, 10:53

ÇYDD 28 Yaşında

378


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) 28’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle ÇYDD Eskişehir Şubesi tarafından dayanışma kahvaltısı düzenlendi.

Kahvaltıya CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya’nın yanı sıra çağdaş yaşamlı gönüllüler katıldı.
BİRLİKTELİĞİMİZ GÜÇ VERDİ
Katılımın yoğun olduğu dayanışma kahvaltısında tüm masaları tek tek dolaşan CHP’li Çakırözer, açılan stantları gezdi, ÇYDD’ye destek veren tüm gönüllülere teşekkürlerini iletti. Çakırözer katılımcılara şu mesajı verdi,  “ Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlı Çağdaş Yaşam sevdalıları ile bir arada olmaktan onur duydum. Buradaki birlikteliğimiz Türkan Saylan Hocamızdan emanet aldığımız gençlerimizi Atatürkçü, çağdaş ve bilimsel eğitim ile yetiştirme sorumluluğumuzu yerine getirebilmemiz için hepimize güç verdi. Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacı taşıyan Çağdaş Yaşam gönüllüsü dostlarımızın ülkeyi tüm güçlerin tek bir kişide toplanacağı otoriter bir yönetimin eline bırakacak Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ diyeceklerine gönülden inanıyorum” dedi.
GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
28’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını dile getiren ÇYDD Şube Başkanı Sevgi Akmen ise, ÇYDD olarak yaptıkları etkinlikleri paylaştı, Anayasa referandumu öncesinde katılımcılarla görüş alışverişinde bulundu.


 

 Yazarlar