18 Haziran 2018 Pazartesi, 08:58

Yağmur altında meslek yemini

352


Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nin geleneksel olarak her yıl mezun olup meslek hayatına atılacak olan yeni mühendisler için “Mesleğe Hoş Geldin” buluşmasını Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.


Yağmur altında gerçekleştirilen törende konuşan MMO Eskişehir Şubesi yönetim kurulu sekreteri Atila Tomsuk, gençlerin karşı karşıya kaldığı işsizliğe dikkat çekti. 1 ay sonra mezun olacak olan Osmangazi ve Anadolu Üniversitesi’nden Makina Mühendisliği Fakültesi’nden  1 ay sonra mezun olacak gençlere seslenen Tomsuk, “4 yıl önce okula geldiniz, Anne ve babalarınız verdiğiniz emeklerle buraya geldiniz okundunuz. Devletin ve  hocaların emek verdiği olanaklar 1 ay sonra mezun olacaksınız. Vatana millete faydalı olarak hizmet edeceksiniz. İşsizlik oranı yüzde 13 oranında genç mühendis oranı yüzde 35 civarında. 100 arkadaştan 35'i işsiz kalacak. Çok çalışacaksınız. Eksik yanlarını tamamlayıp kendinize yeni dallar seçmek zorundasınız. Makina mühendisliğinin çok dalları var. Hangi dallarda mutlu olacakınız orayı seçip bir adım ileriye gideceksiniz” diye konuştu.
Yemin eden genç mühendislerine rozetlerini ESOGÜ Makina Mühendisleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Altaç, ESOGÜ Endüstri Mühendisleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sermet Anaç taktı. Rozet takma töreni sonrası kokteyle gerçekleştirildi.


 

 Yazarlar