23 Temmuz 2018 Pazartesi, 05:09

18 EYLÜL KADER GÜNÜ

604

Pinto, Sissoko, Bienvenu ve Toko yüzünden kulübe gelecek 18 puan silme cezaları için geri sayım başladı. Eskişehirspor Kulübüne FİFA tarafından verilen ek süre 18 Eylül tarihinde sona eriyor.


 


Eskişehirspor Kulübünün puan silme cezası ile karşı karşıya kaldığı kritik günler başladı.


FİFA’da bulunan 11 dosya arasında yer alan ve alacakları ödenmediği için KAS sürecini başlatan 4 futbolcu yüzünden, Eskişehirspor kulübüne 18 puan silme cezası gelebilir.


Günlerdir bu dosyalar üzerinde çalışan Eskişehirspor yönetimi, acil olarak 18 Eylül tarihine kadar Pinto, Sissoko, Bienvenu ve Toko gibi oyuncuların alacaklarını ödemek zorunda.


 


6 PUAN PİNTO’DAN


Geçmiş yönetim döneminde 2016 Aralık ayında alacakları ödenmediği için FİFA tarafından Pinto dosyası karara bağlanmış ve CAS sürecinde de gerekli itiraz ve ödemeler yapılmadığı için, Eskişehirspor kulübene 11 Temmuz 2017’de 2 dönemlik transfer cezası verilmişti. Pinto’nun alacağının 500 bin Avroya yakın olduğu biliniyor.


2 dönem transfer cezası aldığımız Pinto’nun, alacakları ödenmediği taktirde, bu oyuncu yüzünden kulübe ayıca 6 puan silme cezası gelecek.


 


BİENVENU İÇİN DE PUAN SİLME VAR


Bir önceki sezon devre arasında bir dönem transfer cezası aldığımız Bienvenu dosyasında ise, şimdi sırada puan silme cezası var. 325 bin Avro ve faizlerin ödenmemesi halinde, bu oyuncu yüzünden kulübe 6 puan silme cezası geleceği iddia ediliyor.


 


SİSSOKO DA 6 PUAN EDİYOR


Ödemeleri yapılmadığı için Eskişehirspor kulübüne bir 6 puan silme cezası da, Sissoko yüzünden gelecek. 450 Bin Avro alacağı olduğu öğrenilen Sissoko için verilen süre de 18 Eylül de sona eriyor.


 


MUHTEŞEM TOKO’DA 3 PUAN


Eskişehirspor Kulübünün puan silme cezası ile karşı karşıya olduğu diğer bir oyuncu ise, Toko, 300 bin Avro’nun üzerinde alacağı kalan oyuncunun parası ödenmediği taktirde, bu oyuncu için 3 puan silme cezası verileceği biliniyor.


 


ŞİMDİLİK 18 PUAN


VARMI ARTTIRAN


Eskişehirspor yönetiminin, 18 Eylül tarihine kadar bu 4 futbolcunun parasını ödeyemediği taktirde 18 puan silme cezası alacak.


 


SIRADA BEKLEYENLER VAR


Bu ödemelerin yapılması halinde ise, sırada diğer dosyalar var. Lawal, Funes Mori, Defederıco, Ben Khalifa ve Kulach gibi oyuncuların yanı sıra, Panathinakos, FSV Frankfurt, Clup Spot ve Viktoria gibi kulüplere ise yetiştirme bedelleri ödenmeyen futbolcuların dosyaları var.


 

 Yazarlar