18 Haziran 2018 Pazartesi, 09:03

 Spor -7- Ersen UZUNTUNA (SPOR PANOROMA)

BİR OMUZDA SEN VER YILMAZ HOCAM!

614


Adı Şehir Efsanesine çıkmış, Hocaların hocası , namı Eskişehir dışına çıkmış Uluslar arası marka haline gelmiş, şehrimizin yüz akı, övgülerin yetersiz, sözcüklerin çaresiz kaldığı sevgili hocam; Siz Büyük Şehir Belediye Başkanlığına geldiğiniz günden itibaren yaptığınız çalışmaları sadece Eskişehir değil bütün Türkiye hayranlıkla izliyor...
İşte son örnek  Tekirdağ’da isminize verilen en büyük cadde bulvar artık Yılmaz Büyükerşen ismiyle anılacak ...
ne büyük gurur ne büyük onur ..!
Eskişehire çağ atlatan hocam, modern şehirciliğin en güzel örneklerini veren hocam , büyük çalışmalarınız hizmetlerinizin yanı sıra çok şeylerde öğrendik sizden hocam.
   Bunlar neler diye soranlar olursa onlara ilk aklıma gelen leri şöyle sıralayabilirim hocam ;
   Önce şehrimizi çelik ağlarla ördün , tabi bu arada işine gelmeyenlerden çok tenkid yedin , ama şimdi tranvaylara kalabalıktan girilemezken otobüsler bom boş gidiyor, gönül isterki bu demiryolu hattı Büyük sanayii ye, Besyo Hava alanına, Sazova yeni Atatürk stadına  kadar uzansın, sonra zevkle yürünesi  kaldırımlar, modern köprüler yollar, akıl almaz parklar , dünyanın en büyük Akvaryumunu , Uzay Merkezini yaptın, Denizi aklını çalıştırarak Eskişehire plaj yaparak getirdin kapalı havuzlar la onu süsledin hocam.
  Benim evladım dediğin senden asla kopmayacak iki kolun sağ kolun Ahmet Ataç, sol kolun Kazım Kurt ile müthiş güzelliklere imza attın ..
  Kentimizin viran ve metruk konutlarını restore ettirerek cumbalı ,tarihi evlerin dar sokaklarında bizlere nostalji turları attırıp tarihin derinliklerinde yaşamı hissettirdin.
  Opera sanatını sevdirip,Mozart'ı , Beethoven 'i Bach ,Ravel,, konçertoyu, çelloyu, viyolenseli kontrabası , fagotu sayende öğrendik hocam...görenlerin yer yüzü cenneti diye nitelendirdiği o büyük parktaki emeklerini kim inkar edebilir hocam.
  Kentimizin inci gerdanlığı porsuk çayını da rehabilite ederek üzerinde Napolitan türü aryaların söylendiği, ince kibar ve zarif gondolların nazlı nazlı yol aldığı , geceleri yakamozların parladığı bizlere venediki ayağımıza getirdiğin güzellikleri sağladın hocam... hangi birini yazayım
  Hocam ; sanki bütün bu yaptıkların bana birilerini hatırlatıyor. O mavi gözlü ,sarışın komutan da sanki bunları yıllar önce ülkemin geleceği için yapmıştı....
  Daha bunlara benzer syfalar dolusu yaptığın eserleri, Bal mumu heykellerini, cam sanat müzesini ve diğerlerini yazabilirim amma sizin için fazla övgüden, yalakalıktan hoşlanmaz diyorlar hocam.. oysa bu benim içimden gelen duygu ve düşüncelerim aynı zamanda da gördüklerim...Doğan yayınlarında otobiyoğrafik bir kitabınız var best-seller olmuş bilmiyenler belki vardır hocam ..
  Bilmem farkındamısınız , adınız artık şehir efsanesine çıkmış hocam... 
  Bütün bunlar çok hoş , çok güzel de yinede bana bir yerlerde bir şey eksik gibi geliyor hocam..?

ÇOK İYİ BİLİYORUM Kİ " SİZİN SEVDANIZ ESKİŞEHİR "
ESKİŞEHİR'İN SEVDASIDA ESKİŞEHİRSPOR"  DUR....
 
   Demem o ki ; Anadolu yıldızı dedikleri, Eskişehirin sevgilisi ES-ES 'e de bir omuz ver , bir arka çık zira bu günlerde gerçekten çoook zorda ve desteğe de  muhtaç be hocam.
   Galiba  " Yasalar cevaz vermiyor " gibi söylemlerde bulunmuşsunuz . Diğer Belediyeler e yasalar uğramıyormu hiç. Merhum Özal 'da  " Anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz  " demişti  Özal ve ondan sonra gelenler defalarca deldi," Bir kereden bir şey olmaz dediler hep "  gerçekten de hiç bir şey olmadı hocam.
   Eskişehirspora bu destek için bir formül bulmak sizin için hiçte zor değil hocam . Üstelik tüm spor kamu oyunda patenti size ait olduğu söylenen  " KILLI BACAK " sendromundan da böylece kurtulmuş olursunuz hocam. Hele bu destek bu günlerde yapılırsa inanın tarihin altın sayfalarında isminiz ebediyete kadar kalacaktır hocam.
   Yılmaz hocam sizin Vizyonunuz çok engin, futbolun nasıl bir endüstri haline geldiğini, pastanın ve kavganın ne denli büyük olduğunu siz mutlaka herkesten önce görmüşsünüzdür, biliyorsunuzda..Süper lige çıktığımız an bu kupalar daha ziyade siz büyüklere yakışır be hocam.
  Dünya markası olan Es-Es  kuvvetli olduğunda zirvelerde sörf yaptığında hem Eskişehiri yüceltir hemde sizi hocam. Hayali bile cihana değmez mi hocam ..
  Sevgili hocam ölümü her canlı tatacak, Allah uzun ömür versin bir gün naciz vucudunuz elbet toprak olacak , ama adınız, eserleriniz , hizmetleriniz, destekleriniz  ilelebet payidar kalacak , zihinlerde yer edecektir.
  " Hadi Hocam Es-Es imize bir omuz da siz verin" elinizi biraz uzatın zor günler içinden bizi hepimizi aydınlığa çıkarın...
  • Diğer Yazıları

 

 Yazarlar