18 Temmuz 2018 Çarşamba, 17:43

 9-2 Mustafa TOPKAYA

KİMDEN DUYUYORSUN BUNLARI AYHAN BEY!!!

9554

Geçenlerde CNN de Ahu Özyurt'un hazırlayıp sunduğu bir programda yaşanan diyaloglar çok dikkatimi çekti. Hatta dedim ki seyreden herkesin dikkatini çeker bu cümleler. Sonra baktım ki dikkat çekmekle kalmadı infial yarattı. Türk toplumunun refleksleri her zamanki gibi açığa çıkıverdi. Program esnasında 2 şey beni inanılmaz şaşırttı.
1.Ayhan Oğan'ın "Biz Yeni bir devlet kuruyoruz, bu devletin kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan'dır." cümlesi.
2.CHP Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı'nın sabırlı ve bir o kadar da beyefendi kişiliği.
Bu iki husus geceye damgasını vurdu desem abartmış olmam sanırım.
Ayhan Oğan diye bir şahıs (kendisi programa sade bir vatandaş olarak katıldığını beyan etti.) ki adeta AKP Sözcüsü gibi tartışmalara eşlik etti. Daha doğrusu programa katılan herkesi sabote etti resmen. Çok merak ettiğim bir konu var. Kendisine ulaşabileceğim bütün ortamlardan mesaj da attım. Ama sorularıma henüz bir cevap vermedi. Ey Ayhan Oğan, bu kadar iddialı bir cümleyi kuracak yeterliliğiniz olmadığı belli de, katıldığınız hangi ortamda böyle birşey konuşuldu bunu açıklar mısınız? Size bu görevi kim ya da kimler verdi? Yoksa kamuoyu yoklama görevi size mi verildi? Sizin gözünüzü kör eden ne? 15 Temmuz'da yaşananları yanlış mı okudunuz? O gün Yeni bir devlet kurulmadı. Millet kendi devletini yani Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurtardı. Demokrasiye sahip çıktı. Kendi iradesine sahip çıktı. Eğer o gün Cumhurbaşkanı ya da Başbakan başka birileri de olsaydı bu millet aynı refleksi gösterirdi. Milletin mesajını yanlış okumuşsunuz!
15 Temmuz gecesi, vatanına ihanet eden hainler gerekli dersi aldı. Evet millet, topraklarına sızan hainlere o toprakları dar etti.  Millet gövdesini siper etti tanka, silaha, uçağa, füzeye. Ama anlaşılması gereken birşey var. Millet bunu vatanı için, iradesi için yaptı. "Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan'dır" derseniz o gün şehit ve gazi olan vatan evlatlarının Recep Tayyip Erdoğan için sokağa çıktığını, tek hedefin Recep Tayyip Erdoğan' ı kurtarmak olduğunu ima etmiş olursunuz. Böyle olursa da bu millet size de bu vatanı dar eder Ayhan bey. Aman dikkat edin. Bu devlet, bu vatan, bu millet hiçbir zaman yıkılıp yok olmadı ki Yeni devlet kurmak zorunda kalasınız. Türkiye Cumhuriyeti devleti sıkıntılar atlatabilir, ama hiçbir zaman istiklalinden vazgeçmemiş, yıkılmamış dimdik ayakta duran bir devlettir. Yenisine ihtiyaç yok. Bunu böyle bilmenizde fayda var. Sayın Erdoğan'ın Yeni Türkiye söylemini yanlış anlamışsınız. Yani şöyle bir bakıyorum da 15 Temmuz'da yaşanan herşeyi yanlış anlamışsınız. Bir daha dönüp geriye bakın. İyi izleyin bazı olayları. O gece evini, eşini, çoluğunu çocuğunu helalleşerek geride bırakan şehitlerimiz, bu vatan topraklarında Yeni bir devlet kurulmasın, kimse bu devleti yıkmaya çalışmasın diye vücutlarını siper ederek şehit oldular. Bunun üzerine Yeni devlet kuruyoruz demek vatana, millete, şehitlerimize ve gazilerimize ihanet etmektedir. Gerçi sizin sözlerinizin AKP' yi bağlamayacağı Başbakan tarafından açıklandı da yine de bu vesileyle biz de uyaralım istedik. Yine de ben bu kişinin içeriden birkaç kendini bilmez siyasinin gazına geldiğini ya da karışıklık isteyen bazı küresel güçlerin tetikçiliğini yaptığını düşünüyorum. Liderini savunacağım derken bu kadar hızlı bataklığa çeken bir partili daha görmedim. Neyse söylenecek çok söz var da bizden bu kadar yeter. Diğerlerini mensubu olduğu partinin genel başkanı, yardımcıları, üst düzey yöneticileri falan söylesin.
Şaşkınlıkla izlediğim bir diğer husus ise CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı' nın sabırlı ve beyefendi tavrını program sonuna kadar korumuş olması. Bu Ayhan Oğan bey kendisinin sözünü sürekli "yalan söylüyorsunuz" diye kesmesine rağmen oldukça kibar bir yaklaşımla kendini ifade etmeye çalışması takdir edilecek bir tavırdı. HSK üyeleri ve Hakim Savcılarla ilgili bir konuda, hiçbir bilgisi olmadığı halde Atıcı'nın sözünü "yalan söylüyorsunuz" diye kesmesi tam bir komediydi. Cumhurbaşkanı'nın HSK ya üye atama yetkisi yokmuş Ayhan Bey'e göre. Atıcı yalan söylüyormuş. Açık oturum formatında yürüyen bir programda, katılımcılarla nasıl konuşulacağını dahi bilmeyen bir kişilik. Kendini AKP' ye ve Sayın Cumhurbaşkanına göstermek için girmediğin kılık kalmadı. Bir gecede her yerden boy gösterdin.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür. Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920' de açılmış, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet İlan edilmiştir. O tarihten bu yana devlet birçok ihanete şahitlik etmiştir. Fakat varlığını sürdürmüştür ve sürdürmeye de devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
M.Kemal ATATÜRK: "Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır."

  • Diğer Yazıları

 

 Yazarlar