“Belde Evleri bir marka oldu”

Giriş Tarihi: 13.01.2019 17:49:08 284
 “Belde Evleri bir marka oldu”

Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile hizmete açıldı. Vatandaşlara seslenen Başkan Ataç, “Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.


Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, düzenlenen tören ile hizmete açıldı.


Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Muttalip Emirler Mahallesi Muhtarı Muhittin Özen, Muttalip Koyunlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Sarıköse ve Muttalip Orta Mahalle Muhtarı Sami Boztaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Bahçelievler Belde Evi kursiyerlerinin halk oyunları gösterisi ile başlayan programda Muhtarlar Muhittin Özen, Mehmet Sarıköse ve Sami Boztaş; mahalleye kazandırdığı merkezlerden ve gerçekleştirdiği hizmetlerden ötürü Başkan Ataç’a teşekkür ederek, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk işlemesi bulunan bir postu kendisine hediye etti.


Aldığı hediyeden dolayı muhtarlara teşekkür eden Başkan Ataç yaptığı açılış konuşmasında, “Belde Evi binamızın yapımı 1974 yılına dayanıyor. Biz 2013’te burayı teslim aldığımızda kapatmadık, Muttalipli hemşehrilerimiz buradan hizmet almaya devam etsin istedik. Aynı şekilde kapanan Çukurhisar ve Gündüzler belediyeleri için de aynı şeyi yaptık. Amacımız kadınlarımızın üretken olması, ürettikleri ile de aile bütçelerine fayda sağlamasıydı. Ayrıca çocuklarımız, gençlerimiz çok kıymetli. Geçen gün Muttalipli genç kardeşlerimiz ile bir araya geldiğimizde de söyledim, onların dışarlarda ya da kahve köşelerinde olmasını istemiyoruz. Gelsinler burada bilardo, langırt, masa tenisi oynasınlar, sohbet etsinler, kurslara katılsınlar. Başka istekleri varsa da söylesinler ve biz onlara faydalı meşguliyetler bulalım. Mesela burada güreş, karikatür, tekvando, yüzme, hızlı okuma, satranç, bisiklet tamirciliği, futbol, gitar, İngilizce ve matematik kursları yapıyoruz. Bunlar gençlerimize çok büyük destek verecek çalışmalar, belki de buradan çıkan bir Muttalipli gencimiz, ileride belediye başkanı olacak. Muttalipli kadınlarımız içinse aerobik, pilates ve giyim kursları verdik; bunlardan da yaklaşık bin 800 kadınımız yararlanmış. Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Neyse ki açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum. Diğer belediyeler de bu örneği alarak kendi kentlerinde hayata geçiriyorlar. Tepebaşı’nda 30’a yakın Belde Evi var ve buranın içine girdiğimiz de tanıyamayacaksınız. Pırıl pırıl bir mekan kazandırdık. Yapımında emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Başkan Ataç konuşma yaptığı esnada engelli bir gencin yanına gelerek elini sıkmak istemesi üzerine ise “Hoş geldin. Gel ben de seni öpeyim. İşte, hep bahsettiğimiz sosyallik, sosyal bir çocuk. Hiç çekinmiyor, geliyor, sarılıyor, öpüyor. Canım benim, aferin sana” dedi.


Ardından konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise “Pek çok ile gidiyorum, belediyeleri kapatılan beldeler çok şanssızlar ve hizmet alamamaktan şikayetçiler. Ancak Eskişehir’de belediyeleri kapatılan yerlerde bu şikayetleri duymuyoruz. Çünkü ilçe belediyelerimiz beldelerimize sahip çıkıyor, aynı Tepebaşı Belediye Başkanımızın Muttalip’e sahip çıktığı gibi. Bugün burada açtıkları Belde Evi ve hizmet binası da bunun en büyük göstergesi. Vatandaşlarımız burada sosyalleşecek, marifetli kadınlarımız kurslara katılacak. Eskişehir’de olmaktan hepimiz çok şanslıyız, hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Ben milletvekilliği yaptığım süre boyunca, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi’nin, Belde Evleri’nde ne gibi işler başardığına bizzat şahit olmuş bir kardeşinizim. Buradan çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, büyüklerimiz faydalanacak. Özellikle yavrularımız olmak üzere büyük katkılar sağlayacak. İnşallah burada birçok yeteneği kazanacaksınız. Yeni ek hizmet binası da açılıyor. Bu konuda da Ahmet Başkan ve arkadaşlarını kutluyorum. CHP’li belediyeler, sosyal ve halkçı belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini veriyor. En önemli örneğini Ahmet Ataç veriyor. Türkiye’nin birçok yerinde Belde Evi’nin örnek alındığı merkezleri gördüm. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum, inanıyorum ki Mart’ın sonu bahar olacak” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve davetliler, mahalleli kadınlar ve çocuklar ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Açılışı yapılan Muttalip Belde Evi ve Hizmet Binası’nı gezen Muttalipliler de Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.


YAZARLAR

Otomobil satarken dolandırmışlar
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince oto dolandırıcılığı suçundan aran...
Tepebaşı iptal ettirdi
Tepebaşı’nın davası sonuç verdi. Hızlı kamulaştırma kararını mahkeme iptal etti. Yaşana...
İhracata büyük destek
Eskişehir Sanayi Odası Madencilik Kümesi Başkan Yardımcısı ve Turmet Madencilik Genel Müd&...
İkamet soyguncuları faka bastı
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli ikametlerden hırsızlık yap...
Sakallı’dan STK’lara salon müjdesi
Burhan Sakallı, Eskişehir’de sivil toplum kuruluşlarına verdiği önemi, henüz gö...
“Köylüyü milletin efendisi yapacağız”
Eskişehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyeleri Büyükşehir Belediye Başk...
Anne katiline müebbet hapis
Eskişehir’de 11 yıl önce kaybolan, yapılan araştırmalar sonucu öldürül&uum...
"Mihalıççık’ın tüm sorunları çözülecek"
CHP Mihalıççık Belediye Başkan adayı Haydar Çorum, gazetemizi ziyaret ederek, Y...
“Kaliteli ve modern işlere imza attık”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce...
2 kişinin öldüğü kazanın davası başladı
Eskişehir’de iki kişinin hayatını kaybettiği beş kişinin de yaralandığı trafik kazasının davas...
“Enflasyonla mücadele oyuna döndürüldü”
Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Büyük Mağazaların yapmış oldukları indirimleri...
Ataç gençler ile girişimciliği konuştu
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Atayurt Okulları Genç Girişimcilik Kulü...
“Bağımsızlığı inançla savunuyordu”
Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Azmi Kerman, 26 yıl önce acım...
Kursa gidemeyince öğretmen eve geldi
Okuma yazma öğrenmeyi çok istediğini ancak kızının %90 ağır özürle yatalak has...
Sosyal medyasız bir gün geçirdiler
Sosyal medya bağımlılığına dikkat çekmek için Eskişehir’deki Gençlik Merk...
Çöp diye geçmeyip yeni eserler oluşturdular
 Eskişehir Kent Konseyi bünyesinde düzenlenen “Hünerli Eller-Eskiyi Değişt...
Yunusemre’ye Diş Polikliniği
 Yunus Emre Devlet Hastanesi Bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği Eskişehir Ağı...
ESOGܒden emniyete ziyaret
  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden bir heyet ile ziyarette zihinsel farkın...
Pazarcılar Odasından ziyaret
 Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı Pazarcılar Odası yönetim kurulu başkan...
Karne hediyeleri Başkan Ataç’tan
 Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklara karne hediyesi olarak düzenlediği müz...
Odunpazarı’nda karne kutlamaları başladı
 Odunpazarı Belediyesi, sömestr tatiline giren çocuklar için Halk Merkezleri...
Uğur Mumcu şiir ve müzikle anılacak
 Odunpazarı Belediyesi, 24 Ocak 1993’de katledilen gazeteci- yazar Uğur Mumcu’yu bi...