“Belde Evleri bir marka oldu”

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2019 Pazar 311
 “Belde Evleri bir marka oldu”

Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile hizmete açıldı. Vatandaşlara seslenen Başkan Ataç, “Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.


Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, düzenlenen tören ile hizmete açıldı.


Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Muttalip Emirler Mahallesi Muhtarı Muhittin Özen, Muttalip Koyunlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Sarıköse ve Muttalip Orta Mahalle Muhtarı Sami Boztaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Bahçelievler Belde Evi kursiyerlerinin halk oyunları gösterisi ile başlayan programda Muhtarlar Muhittin Özen, Mehmet Sarıköse ve Sami Boztaş; mahalleye kazandırdığı merkezlerden ve gerçekleştirdiği hizmetlerden ötürü Başkan Ataç’a teşekkür ederek, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk işlemesi bulunan bir postu kendisine hediye etti.


Aldığı hediyeden dolayı muhtarlara teşekkür eden Başkan Ataç yaptığı açılış konuşmasında, “Belde Evi binamızın yapımı 1974 yılına dayanıyor. Biz 2013’te burayı teslim aldığımızda kapatmadık, Muttalipli hemşehrilerimiz buradan hizmet almaya devam etsin istedik. Aynı şekilde kapanan Çukurhisar ve Gündüzler belediyeleri için de aynı şeyi yaptık. Amacımız kadınlarımızın üretken olması, ürettikleri ile de aile bütçelerine fayda sağlamasıydı. Ayrıca çocuklarımız, gençlerimiz çok kıymetli. Geçen gün Muttalipli genç kardeşlerimiz ile bir araya geldiğimizde de söyledim, onların dışarlarda ya da kahve köşelerinde olmasını istemiyoruz. Gelsinler burada bilardo, langırt, masa tenisi oynasınlar, sohbet etsinler, kurslara katılsınlar. Başka istekleri varsa da söylesinler ve biz onlara faydalı meşguliyetler bulalım. Mesela burada güreş, karikatür, tekvando, yüzme, hızlı okuma, satranç, bisiklet tamirciliği, futbol, gitar, İngilizce ve matematik kursları yapıyoruz. Bunlar gençlerimize çok büyük destek verecek çalışmalar, belki de buradan çıkan bir Muttalipli gencimiz, ileride belediye başkanı olacak. Muttalipli kadınlarımız içinse aerobik, pilates ve giyim kursları verdik; bunlardan da yaklaşık bin 800 kadınımız yararlanmış. Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Neyse ki açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum. Diğer belediyeler de bu örneği alarak kendi kentlerinde hayata geçiriyorlar. Tepebaşı’nda 30’a yakın Belde Evi var ve buranın içine girdiğimiz de tanıyamayacaksınız. Pırıl pırıl bir mekan kazandırdık. Yapımında emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Başkan Ataç konuşma yaptığı esnada engelli bir gencin yanına gelerek elini sıkmak istemesi üzerine ise “Hoş geldin. Gel ben de seni öpeyim. İşte, hep bahsettiğimiz sosyallik, sosyal bir çocuk. Hiç çekinmiyor, geliyor, sarılıyor, öpüyor. Canım benim, aferin sana” dedi.


Ardından konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise “Pek çok ile gidiyorum, belediyeleri kapatılan beldeler çok şanssızlar ve hizmet alamamaktan şikayetçiler. Ancak Eskişehir’de belediyeleri kapatılan yerlerde bu şikayetleri duymuyoruz. Çünkü ilçe belediyelerimiz beldelerimize sahip çıkıyor, aynı Tepebaşı Belediye Başkanımızın Muttalip’e sahip çıktığı gibi. Bugün burada açtıkları Belde Evi ve hizmet binası da bunun en büyük göstergesi. Vatandaşlarımız burada sosyalleşecek, marifetli kadınlarımız kurslara katılacak. Eskişehir’de olmaktan hepimiz çok şanslıyız, hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Ben milletvekilliği yaptığım süre boyunca, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi’nin, Belde Evleri’nde ne gibi işler başardığına bizzat şahit olmuş bir kardeşinizim. Buradan çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, büyüklerimiz faydalanacak. Özellikle yavrularımız olmak üzere büyük katkılar sağlayacak. İnşallah burada birçok yeteneği kazanacaksınız. Yeni ek hizmet binası da açılıyor. Bu konuda da Ahmet Başkan ve arkadaşlarını kutluyorum. CHP’li belediyeler, sosyal ve halkçı belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini veriyor. En önemli örneğini Ahmet Ataç veriyor. Türkiye’nin birçok yerinde Belde Evi’nin örnek alındığı merkezleri gördüm. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum, inanıyorum ki Mart’ın sonu bahar olacak” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve davetliler, mahalleli kadınlar ve çocuklar ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Açılışı yapılan Muttalip Belde Evi ve Hizmet Binası’nı gezen Muttalipliler de Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.


88’lik dedenin resim aşkı
Eskişehir’de Kadri Türküm isimli bir ressam, 88 yaşında olmasına rağmen resim aşkıyl...
Erdoğan bugün Eskişehir’de
31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün Eskişehir’e gelecek olan Cumhurbaşkanı ve...
Bugün tramvay seferleri iptal
Bugün Vilayet Meydanına gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi nedeniyle bölgeden ...
Ekrem Birsen’den bir tuhaf açıklama
Atatürk Bulvarı’na kurulan çadırda tanzim satış yapılmadığını anlatan Esnaf Odalar...
Çiftçiye 500 bin domates fidesi daha
Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınma Projeleri ile zor günlerden geçen &cced...
“Eskişehir’in tüm dereleri ıslah edilecek”
DSİ, Eskişehir’e yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya,  i&cc...
“Türkiye büyük ve güçlü bir devlettir”
Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “İstihdam Seferberliği 2019” tanıtımı ve i...
Bak sen şu icra müdürüne!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen operasyonda, Adalet Bak...
Medyadan hakarete 1 Yıl 2 Ay hapis
Eskişehir’de özel güvenlik görevlisi olan Volkan K. (27) sosyal medya paylaşımı...
Mahrem İmanın eşine hapis cezası
Eskişehir’ de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görülen davada,’ByLock&rsq...
Seçmen bilgi kağıtlarında son 4 gün
31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların seçmen kağıtları muhtarlıklarda...
Hamamyolu esnafından Kazım Kurt’a teşekkür
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek esnaf ve vatandaşlarla ...
Olcay Çokar’ın adı bu parkta yaşayacak
Odunpazarı Belediyesi, bir vefa örneğine daha imza atarak Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı...
Kültür Gezilerine yoğun ilgi
Eskişehir’in İnönü Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kült&...
Çocuklardan örnek davranış
13 öğrenci; hikaye yazma tekniği ile yazdıkları “13 Hikaye Avcısı’’ kitapları...
Magnezit AŞ’den Kızılay’a destek
Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri Magnes...
BBP’li Çini atış yarışmasında
BBP Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Çini Sivrihisar’da atış yarışması etkinliği...
Tepebaşı’ndan anlamlı protokol
Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir MS (Multipl Skleros) Derneği arasında imzalanan protokol ile işbir...
Elektrikçiler fuarda
Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğine Bağlı Elektrikçiler Odası yelerini yeni bir fuarl...
Tepebaşı’nın başarı öyküsü anlatıldı
Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, SODEV Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Te...