“Belde Evleri bir marka oldu”

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2019 Pazar 339
 “Belde Evleri bir marka oldu”

Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile hizmete açıldı. Vatandaşlara seslenen Başkan Ataç, “Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.


Tepebaşı Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Muttalip Belde Evi ve yapımı tamamlanan Hizmet Binası, düzenlenen tören ile hizmete açıldı.


Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Muttalip Emirler Mahallesi Muhtarı Muhittin Özen, Muttalip Koyunlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Sarıköse ve Muttalip Orta Mahalle Muhtarı Sami Boztaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Bahçelievler Belde Evi kursiyerlerinin halk oyunları gösterisi ile başlayan programda Muhtarlar Muhittin Özen, Mehmet Sarıköse ve Sami Boztaş; mahalleye kazandırdığı merkezlerden ve gerçekleştirdiği hizmetlerden ötürü Başkan Ataç’a teşekkür ederek, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk işlemesi bulunan bir postu kendisine hediye etti.


Aldığı hediyeden dolayı muhtarlara teşekkür eden Başkan Ataç yaptığı açılış konuşmasında, “Belde Evi binamızın yapımı 1974 yılına dayanıyor. Biz 2013’te burayı teslim aldığımızda kapatmadık, Muttalipli hemşehrilerimiz buradan hizmet almaya devam etsin istedik. Aynı şekilde kapanan Çukurhisar ve Gündüzler belediyeleri için de aynı şeyi yaptık. Amacımız kadınlarımızın üretken olması, ürettikleri ile de aile bütçelerine fayda sağlamasıydı. Ayrıca çocuklarımız, gençlerimiz çok kıymetli. Geçen gün Muttalipli genç kardeşlerimiz ile bir araya geldiğimizde de söyledim, onların dışarlarda ya da kahve köşelerinde olmasını istemiyoruz. Gelsinler burada bilardo, langırt, masa tenisi oynasınlar, sohbet etsinler, kurslara katılsınlar. Başka istekleri varsa da söylesinler ve biz onlara faydalı meşguliyetler bulalım. Mesela burada güreş, karikatür, tekvando, yüzme, hızlı okuma, satranç, bisiklet tamirciliği, futbol, gitar, İngilizce ve matematik kursları yapıyoruz. Bunlar gençlerimize çok büyük destek verecek çalışmalar, belki de buradan çıkan bir Muttalipli gencimiz, ileride belediye başkanı olacak. Muttalipli kadınlarımız içinse aerobik, pilates ve giyim kursları verdik; bunlardan da yaklaşık bin 800 kadınımız yararlanmış. Türkiye’de Belde Evleri bir marka oldu. Neyse ki açtığımız yerler dolup taşıyor ve ben de bundan dolayı gurur duyuyorum. Diğer belediyeler de bu örneği alarak kendi kentlerinde hayata geçiriyorlar. Tepebaşı’nda 30’a yakın Belde Evi var ve buranın içine girdiğimiz de tanıyamayacaksınız. Pırıl pırıl bir mekan kazandırdık. Yapımında emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Başkan Ataç konuşma yaptığı esnada engelli bir gencin yanına gelerek elini sıkmak istemesi üzerine ise “Hoş geldin. Gel ben de seni öpeyim. İşte, hep bahsettiğimiz sosyallik, sosyal bir çocuk. Hiç çekinmiyor, geliyor, sarılıyor, öpüyor. Canım benim, aferin sana” dedi.


Ardından konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise “Pek çok ile gidiyorum, belediyeleri kapatılan beldeler çok şanssızlar ve hizmet alamamaktan şikayetçiler. Ancak Eskişehir’de belediyeleri kapatılan yerlerde bu şikayetleri duymuyoruz. Çünkü ilçe belediyelerimiz beldelerimize sahip çıkıyor, aynı Tepebaşı Belediye Başkanımızın Muttalip’e sahip çıktığı gibi. Bugün burada açtıkları Belde Evi ve hizmet binası da bunun en büyük göstergesi. Vatandaşlarımız burada sosyalleşecek, marifetli kadınlarımız kurslara katılacak. Eskişehir’de olmaktan hepimiz çok şanslıyız, hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Ben milletvekilliği yaptığım süre boyunca, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi’nin, Belde Evleri’nde ne gibi işler başardığına bizzat şahit olmuş bir kardeşinizim. Buradan çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, büyüklerimiz faydalanacak. Özellikle yavrularımız olmak üzere büyük katkılar sağlayacak. İnşallah burada birçok yeteneği kazanacaksınız. Yeni ek hizmet binası da açılıyor. Bu konuda da Ahmet Başkan ve arkadaşlarını kutluyorum. CHP’li belediyeler, sosyal ve halkçı belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini veriyor. En önemli örneğini Ahmet Ataç veriyor. Türkiye’nin birçok yerinde Belde Evi’nin örnek alındığı merkezleri gördüm. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum, inanıyorum ki Mart’ın sonu bahar olacak” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve davetliler, mahalleli kadınlar ve çocuklar ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Açılışı yapılan Muttalip Belde Evi ve Hizmet Binası’nı gezen Muttalipliler de Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.


YAZARLAR

“Eski köye yeni adet getirmek zorundayız”
Türkiye olarak Globalde e-ticaret ve e-ihracat pazarından daha fazla pay alınması noktasında bi...
Eskişehir’in yağmurla imtihanı
Eskişehir’de sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti. Çevre yolu göle ...
Birlikte yönetim için çalıştay
Odunpazarı Belediyesi demokratik, çağdaş ve mutlu bir Odunpazarı için çalışmala...
Böcek istilası mahalleyi boşalttı
Tarım arazilerinden gelen böcekler Yeşiltepe Mahallesini sardı. Çoğu aile evlerini terk ...
ETO’DAN turizm köprüleri
Ülkenin önde gelen toplantı turizmi acenteleri Eskişehir’de buluştu.Eskişehir Ticare...
Büyükşehir’de toplu iş sözleşmesi sevinci
Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü ve Belediye-İş Sendikası a...
Uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama
Eskişehir’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden ...
Asansör faciasına ramak kaldı
Özel bir hastanede sabah saatlerinde gergin anlar yaşandı. 4 kişilik asansöre 10 kişi bini...
Eğitim Sen’den sözlü şiddet tepkisi
Eğitim Sen Eskişehir Şubesi Başkanı Faik Alkan, okul idarecilerinin öğretmenlere yönelik s...
MHP’den İstanbul çalışması
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmaları için MHP Es...
Tarım arazileri için Süllü devrede
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü aşırı yağışların ve dolu...
“İnsanlık direnenleri unutmayacaktır”
 AK Parti Eskişehir İnsan Hakları Başkanı Mekin Durceylan, Mısır’ın seçilmiş Cumhu...
3 güzide merkez, 29 farklı kurs
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri 2019 Yaz Dönemi Kurs Kayıtları, 23 Haziran Pazar ...
Mobilyacılar Odası Kurt’u ziyaret etti
 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kur...
Kırka’da yağmur ve şükür duası
 Seyitgazi ilçesi Kırka mahallesinde yağmur ve şükür duası yapıldı.  ...
Hoşgeldin Bebek Ziyaretleri sürüyor
  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi merkez dışında kalan 12 ilçede başlattı...
Eskişehir Barosu yine şampiyon
  Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen stajyer avukatlar kurgusal duruş...
Hem eğlendiler hem öğrendiler
Doğada Yaşam Atölyesi AKUT Çocuk Kulübü, Eskişehir Arama Kurtarma Derneği (AK...
Karne heyecanı eğlenceyle buluştu
 Kurulduğu 1998 yılından bu güne dek lösemi ve kanser hastalarına maddi-manevi destek...
Ahşap eserler için çalışmalar başladı
 Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festiv...