Emektar sanatçıya yürek burkan veda 


Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2019 Cumartesi 2237
 Emektar sanatçıya yürek burkan veda Yeşilçam’ın emektar yardımcı oyuncularından Nurettin Kaygısız, 76 yaşında solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti. Kaygısız’ın Eskişehir'deki cenazesine sanat dünyasından kimsenin katılmaması dikkat çekti.

Türk sineması, Yeşilçam’da kötü adam rolünü canlandıran oyuncularından birini daha kaybetti. Eskişehirli Nurettin Kaygısız, uzun süredir tedavi gördüğü solunum yetmezliğine yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Sevenleri tarafından 'Pırtık Amca' olarak bilinen Nurettin Kaygısız’ın cenaze namazı cuma namazını müteakiben Fatih Camii’nde kılındı. Kaygısız’ın cenaze namazına az sayıda seveni ve yakınları katıldı. Cenaze namazına gelen sevenlerinden bazıları, sanat dünyasına vefasızlık gerekçesiyle tepki gösterdi. 
Babasının cenaze namazında açıklamalarda bulunan Nurettin Kaygısız'ın kızı Saadet Kaygısız, "Babam eski Yeşilçam oyuncusuydu. Babamın çok çevresi var. Haberleri olmamıştır büyük bir ihtimal. Ben ayın 7'sinde büyük bir mevlit düzenlemeyi düşünüyorum Allah nasip ederse. O zaman herkes duyacaklar ki biliyorsunuz babamı hiçbir zaman yalnız bırakmadılar, bırakmazlar. Geleceklerinden eminim yani. Biz bundan 4 ay önce hastanede yattık bir nefes darlığından dolayı. Ben onun başında kalmıştım. Kalp, tansiyon gibi hastalıkları yoktu, hayat doluydu, yaşamayı çok severdi. Babam gezmeyi çok severdi. Hep çarşı içlerindeydi ama şöyle bir şey de var babam kendini ailemizden, herkesten soyutladı. Biz son zamanlarda konuşmadık. Beni hiçbir şekilde kendisinin yanına sokmuyordu. Kimseyle görüşmek istemiyordu. Öyle bir yaşam tarzı vardı. Daha sonra kendini bakım evine yazdırdı, ben buna itiraz ettim. Benim yanıma geldi kaldı. Ondan sonra istemedi tekrar geldi, bakım evine girdi. Ama olsun ben hiçbir şekilde onun hayatına karışmadım. Ama hep yanında olmak istediğim sürece beni itti. Benim babama hakkım her şekilde helal. Sonuçta ben konuşuyordum, biliyordum" diye konuştu.


"BU DURUMDAN HABERLERİNİN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"


Nurettin Kaygısız'ın birlikte vakit geçirdiği kişilerden Erkan Çopur ise "Son zamanları kötü geçti sıkıntılıydı bayağı. Artık yürüyemeyecek, hareket edemeyecek zamanları yaşıyordu. İşte bir hafta öncesine kadar gelir benim mağazamın önündeki banka oturur çay söyler, sigarasını içer ardından kafeye geçerdi. Genelde günlük rotası buydu. Akşam da saat 21.00 gibi tekrar bakım evine dönerdi. Ben onu 20-25 yıl her gün olmasa da 2-3 günde bir, bir araya gelir vakit geçirirdik. Sanat camiasıyla çok bir ilişkisi yoktu. Açıkçası ben hiç tanıklık etmedim. O anlamda gelip giden, yardımcı olabilecek veya yalnızlığını paylaşabileceği kimse yoktu. Doğal olarak da bu durumdan haberlerinin olduğunu düşünmüyorum. Kimdir arkadaşları, hangisi hayatta bilmiyorum. Dediğim gibi bunları ben tanımadığım için söyleyeceğim bir şey yok ama yani bunu hak ettiğini düşünmüyorum" dedi. 
Kaygısız, yaklaşık 200 filmde rol aldı. 2 kız babası Kaygısız, Vurgunlar, Kara Çarşaflı Gelin, Vahşi Aşk gibi birçok bilinen filmde boy gösterdi. Ayrıca ölmeden önce son 4 yıldır belediyenin yaşlı bakım evinde kalan Kaygısız’ın son zamanlarında maddi sıkıntılar çektiği ve seyyar satıcılık yaptığı öğrenildi. Kaygısız’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'ta defnedildi.Üretime en büyük destek ESO’dan geldi
Eskişehir Sanayi Odası, mesleki yeterlilik için 11 Milyon Liralık finansman kaynağı yarattı. ...
Hamile kadına darp kamerada
Eskişehir’de trafikte kocası ile bir sürücü arasından tartışma sonrasında başl...
Çifteler yolu yine can aldı
Kaza Sakaryabaşı Meydanı yakınlarında yaşandı. Vedat Gönder idaresindeki 41 TV 809 plakalı hafi...
İnönü’den 15 Temmuz ikramları
  İnönü Belediyesi 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü...
Kardeş Şehir Ayvalık Tepebaşı’nda
 Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kardeş şehir Ayvalık Belediyesi’nin Baş...
Uyuşturucu sanıklarına ceza yağdı 

Eskişehir’de uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan ...
Başkan Ataç Hacca uğurladı
 Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, hac vazifelerini yerine getirecek olan Kadriy...
Derneklerden Başkan Kurt’a tebrik ziyareti
 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir’de bulunan dernekler ile bir araya gel...
Eskişehir güvenli ellerde
Polisin gerçekleştirdiği genel asayiş uygulamasında 2 bin 743 kişi Genel Bilgi Toplama (GBT) ...
Eskişehirli sanatçılardan halk müziği konseri
İzmir’e giden Eskişehirli şairler, ses ve saz sanatçıları, İzmir 4 no’lu T...
Öğrencilerden renkli görüntüler
 Eskişehir’de, evlerine koltuk taşımak için belediyenin çöp konteyneri...
Eskişehir’de kumar operasyonu 

Dernek binasına yapılan kumar operasyonunda 68 kişi yakalandı. Eskişehir’de, kumar oynatıldığı...
Anadolu ile esnaf işbirliği
Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör ...
Örgüt iddiasına hapis cezası
Eskişehir’de, terör örgütü PKK/KCK üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan...
Uyuşturucu operasyonu 


 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele ka...
“Bu şehirde yaşadıkça hep birlikte olacağız”
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Resul Can Karav’ın asker eğlencesine katılara...