“Normalleşmenin ilk adımı atıldı

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 537
 “Normalleşmenin ilk adımı atıldı


İstanbul seçimlerini farklı kazanan CHP’de sevinç yaşanıyor. Partide bir araya gelen CHP Eskişehir yönetimi, sonuçların halkın hangi profilde bir yönetici istediğini gözler önüne serdiğini dile getirdi. CHP İl başkanı Adar; “Abartılı sevinç yaşamayacağız. Artık ülkenin geleceğini planlamalıyız” dedi.

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar,  yenilenen İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının sevincini yaşadıklarını vurgulayan İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP’nin artık abartılı seçim kutlamaları yapmaktan yana olmadığını belirtti.

Dün akşam seçim kutlamalarının Eskişehir’de yapılmadığını ifade eden Adar, “Aslında biz bu seçim kutlamalarının artık çok abartılarak yapılmasından da yana değiliz. Toplum mademki normalleşecek, gerçek gündemine dönecek bazı şeyleri çok abartmadan ama sevincimizi de dışa vurarak kutlamalarımızı yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de de bu gerçekleşecektir” dedi.
İstanbul seçimlerinin CHP’nin zaferiyle kazanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Türkiye’de sanayi, ticaret,  ziraat bitme noktasına gelmek üzere. Artık uluslararası çevremizde cereyan eden olayları da dikkate aldığımızda gerçek gündemin İstanbul seçimi değil o bitti artık, bundan sonra Türkiye’nin geleceğini nasıl planlayacağı ve Türkiye’nin bu sıkıntıları nasıl aşılacağını planlamak olmalı” diye konuştu.
“OYLAR YÜZDE 10 ARTTI”
Seçimlerin yapıldığını hatırlatan Adar, “Türkiye’deki seçmenlerin demokrasiye olan inancı, bağlılığının büyük bir işareti olarak sonuçlandı. Ortada bir mağduriyet vardı ve seçim kampanya döneminde kullanılan tarz, üslup son derece toplumu ayrıştırıcı, toplumu bölücü şekilde cereyan etmesine rağmen Sayın Ekrem İmamoğlu gerçek kişiliğini ve CHP’nin gerçek tavrını oryaya koyarak son derece olumlu, onların aksine toplumu bütünleştirici tavrı ile seçim kampanyasını yürüttü. Ve İstanbul seçmeni de nasıl bir yönetici istediğini burada kullandığı oylarla belli ettiler. Bir önceki seçime göre kıyaslandığında yaklaşık yüzde 10’luk bir oy artışı gerçekleşti. Bu oy artışında, ülkeyi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en üst yöneticileri Cumhurbaşkanı da dahil Türk halkının demokrasiye olan inancı konusunda hassas olduklarını ifade ettiler ve Sayın İmamoğlu’nu tebrik ettiler. Önemli bir kazanım olduğunu zannediyorum bunun Türkiye’de” dedi.
“BİRLEŞTİRİCİ OLALIM”
Normal gündeme geçilmesi gerektiğini kaydeden Adar, “Türkiye ekonomisi büyük bir sıkıntı içerisinde. Türkiye’de sanayi ticaret ziraat bitme noktasına gelmek üzere. Artık uluslararası çevremizde cereyan eden olayları da dikkate aldığımızda gerçek gündemin İstanbul seçimi değil o bitti artık, bundan sonra Türkiye’nin geleceğini nasıl planlayacağı ve Türkiye’nin bu sıkıntıları nasıl aşılacağını planlamak olmalı. Dün akşam Sayın genel başkanımız özellikle altını çizerek söyledi, artık Türkiye’de yeni gündem Türkiye’nin içinde bulunduğu tablo olmalı. Artık birbirimizi ayrıştırıcı değil birbirimizi birleştirici bir tavır içerisinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.
“KUTLAMALAR ABARTILARAK YAPILMAMALI”
Eskişehir’de neden kutlama yapılmadığı ile ilgili de konuşan Adar, “Eskişehir il başkanlığı olarak Cuma gününden başlayan, İstanbul’da nerede hangi görev alacağımız belirlendiği için arkadaşlarımız orada görev alanlarına gittiler. Dolayısıyla dün akşamki seçim kutlamaları ile ilgili bir şey yapılmadı Eskişehir’de. Aslında biz bu seçim kutlamalarının artık çok abartılarak yapılmasından da yana değiliz. Toplum mademki normalleşecek gerçek gündemine dönecek bazı şeyleri çok abartmadan ama sevincimizi de dışa vurarak kutlamalarımızı yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de de bu gerçekleşecektir. CHP’liler bu işin abartısında, kazancında değil, bunu kazanım zafer olarak değerlendirmiyoruz, bu Türkiye’de demokrasinin oturduğunu ve Türkiye’de demokrasinin normalleşmeye gittiğinin ilk adımıdır diye düşündüğümüz için İstanbul’daki seçim çalışmalarının sonucunun makul bir seçim çalışmasının sonucu olarak kabul ediyoruz. Herkesimin iktidar ve ana muhalefetin ve diğer siyasi partilerin bu seçimden alacağı bir ders var” diye konuştu.


ESOGܒde sonbahar renkleri
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşelik kampüsünde sonbaharın gel...
Kuraklık tehlikesi!
  Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı “Kasım’da yağması gereken yağmurların yağmam...
Eylemci işçilere kardeş sendika
 Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika önünde yaklaşık 10 gündür &ccedi...
Bu da demir kazık hırsızlığı
  Ormanlık alanda ağaçlandırma sahasının etrafını çevreleyen tel çit ...
Gayrimenkulde harç dönemi
 Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, 2020 yılından itibaren yani yı...
Tepebaşı’nın Anıtkabir çıkarması
  Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında Ankar...
“Ortak projeler yapmaya hazırız”
  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Od...
Yeni tehlike ’Siyanür’
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalış...
Erkekler kadınlara destek olacak
  Eskişehir’de erkekler, kadına şiddete karşı 24 Kasım günü bir yürü...
Kaçakçılara geçit yok
 Eskişehir polisinin düzenlendiği operasyonda piyasa değeri toplam 285 bin TL değeri...
Kasımda ilkbahar görüntüsü
Eskişehir, Kasım ayında sıra dışı bir manzaraya sahne oldu. Soğuk havaların ardından gelen ‘P...
“Yetkililer konuştukça vatandaş yoksullaşıyor”
 Saadet Partisi Eskişehir Tepebaşı İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Arslan...
Polisten kaçamadı
 Eskişehir’de, polisin "dur" ihtarına uymayıp kaçan şüpheli kovalam...
Mihalıççık’ta geleceğe nefes oldular
  11.11 Geleceğe nefes fidan dikim kampanyası ve milli Ağaçlandırma Günü ...
Büyükşehir kadın otobüs şoförü istihdam edecek
 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kadı...
Çocuklardan anlamlı ziyaret
 Odunpazarı Belediyesi ile Yazılıkaya Rotary Kulübü, Atatürk ile Bir Gün Ga...
Vali Çakacak, ERİAD’ı kabul etti
Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Rumeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (ERİA...
MÜSİAD Fidan dikti.
  11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde, Müstakil Sanayici ve İşadamla...
Çocuklar müzikle keşfedecek
  Seçil Akkurt Anaokulu öğrencileri öğretmenleri Pınar Tıraş ile birlikte...
Mecitözü’nden Başkan Kurt’a ziyaret
  Çorum Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Odunpazarı Belediye Başkanı...
Sihirli Yolculuk seyircisi ile buluştu
  Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, 2019-2020 sezonunun yeni çocuk oyunu olan ‘S...
Dünyanın en güvenli 10. Şehriyiz
  Yaşadığı gelişim ile her platformda adından sıkça söz ettiren Eskişehir, bir...