“Normalleşmenin ilk adımı atıldı

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 453
 “Normalleşmenin ilk adımı atıldı


İstanbul seçimlerini farklı kazanan CHP’de sevinç yaşanıyor. Partide bir araya gelen CHP Eskişehir yönetimi, sonuçların halkın hangi profilde bir yönetici istediğini gözler önüne serdiğini dile getirdi. CHP İl başkanı Adar; “Abartılı sevinç yaşamayacağız. Artık ülkenin geleceğini planlamalıyız” dedi.

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar,  yenilenen İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının sevincini yaşadıklarını vurgulayan İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP’nin artık abartılı seçim kutlamaları yapmaktan yana olmadığını belirtti.

Dün akşam seçim kutlamalarının Eskişehir’de yapılmadığını ifade eden Adar, “Aslında biz bu seçim kutlamalarının artık çok abartılarak yapılmasından da yana değiliz. Toplum mademki normalleşecek, gerçek gündemine dönecek bazı şeyleri çok abartmadan ama sevincimizi de dışa vurarak kutlamalarımızı yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de de bu gerçekleşecektir” dedi.
İstanbul seçimlerinin CHP’nin zaferiyle kazanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Türkiye’de sanayi, ticaret,  ziraat bitme noktasına gelmek üzere. Artık uluslararası çevremizde cereyan eden olayları da dikkate aldığımızda gerçek gündemin İstanbul seçimi değil o bitti artık, bundan sonra Türkiye’nin geleceğini nasıl planlayacağı ve Türkiye’nin bu sıkıntıları nasıl aşılacağını planlamak olmalı” diye konuştu.
“OYLAR YÜZDE 10 ARTTI”
Seçimlerin yapıldığını hatırlatan Adar, “Türkiye’deki seçmenlerin demokrasiye olan inancı, bağlılığının büyük bir işareti olarak sonuçlandı. Ortada bir mağduriyet vardı ve seçim kampanya döneminde kullanılan tarz, üslup son derece toplumu ayrıştırıcı, toplumu bölücü şekilde cereyan etmesine rağmen Sayın Ekrem İmamoğlu gerçek kişiliğini ve CHP’nin gerçek tavrını oryaya koyarak son derece olumlu, onların aksine toplumu bütünleştirici tavrı ile seçim kampanyasını yürüttü. Ve İstanbul seçmeni de nasıl bir yönetici istediğini burada kullandığı oylarla belli ettiler. Bir önceki seçime göre kıyaslandığında yaklaşık yüzde 10’luk bir oy artışı gerçekleşti. Bu oy artışında, ülkeyi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en üst yöneticileri Cumhurbaşkanı da dahil Türk halkının demokrasiye olan inancı konusunda hassas olduklarını ifade ettiler ve Sayın İmamoğlu’nu tebrik ettiler. Önemli bir kazanım olduğunu zannediyorum bunun Türkiye’de” dedi.
“BİRLEŞTİRİCİ OLALIM”
Normal gündeme geçilmesi gerektiğini kaydeden Adar, “Türkiye ekonomisi büyük bir sıkıntı içerisinde. Türkiye’de sanayi ticaret ziraat bitme noktasına gelmek üzere. Artık uluslararası çevremizde cereyan eden olayları da dikkate aldığımızda gerçek gündemin İstanbul seçimi değil o bitti artık, bundan sonra Türkiye’nin geleceğini nasıl planlayacağı ve Türkiye’nin bu sıkıntıları nasıl aşılacağını planlamak olmalı. Dün akşam Sayın genel başkanımız özellikle altını çizerek söyledi, artık Türkiye’de yeni gündem Türkiye’nin içinde bulunduğu tablo olmalı. Artık birbirimizi ayrıştırıcı değil birbirimizi birleştirici bir tavır içerisinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.
“KUTLAMALAR ABARTILARAK YAPILMAMALI”
Eskişehir’de neden kutlama yapılmadığı ile ilgili de konuşan Adar, “Eskişehir il başkanlığı olarak Cuma gününden başlayan, İstanbul’da nerede hangi görev alacağımız belirlendiği için arkadaşlarımız orada görev alanlarına gittiler. Dolayısıyla dün akşamki seçim kutlamaları ile ilgili bir şey yapılmadı Eskişehir’de. Aslında biz bu seçim kutlamalarının artık çok abartılarak yapılmasından da yana değiliz. Toplum mademki normalleşecek gerçek gündemine dönecek bazı şeyleri çok abartmadan ama sevincimizi de dışa vurarak kutlamalarımızı yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de de bu gerçekleşecektir. CHP’liler bu işin abartısında, kazancında değil, bunu kazanım zafer olarak değerlendirmiyoruz, bu Türkiye’de demokrasinin oturduğunu ve Türkiye’de demokrasinin normalleşmeye gittiğinin ilk adımıdır diye düşündüğümüz için İstanbul’daki seçim çalışmalarının sonucunun makul bir seçim çalışmasının sonucu olarak kabul ediyoruz. Herkesimin iktidar ve ana muhalefetin ve diğer siyasi partilerin bu seçimden alacağı bir ders var” diye konuştu.


YAZARLAR

Gelin Odunpazarı, Damat Büyükşehir’den
 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Bürosu personeli Volkan Öven i...
BAKANLIK NE KENDİSİ YAPIYOR NE DE YAPTIRIYOR
Eskişehir’in orta yerinde sıkışıp kalan ve şehrin en kalabalık 3 mahallesi olan Emek, Erenk&ou...
Tepebaşı Belediyesi özel çocuklara sahip çıkıyor
Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelliler Koordinasy...
Odunpazarından “Akşamlar birlikte güzel” etkinliği
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Akşamlar Birlikte G...
Trump ve Putin lületaşına işlendi
İki ünlü devlet başkanı Eskişehir’in sembolü olan lületaşına konu oldu. D&...
HAK- İŞ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI AYŞEGÜL DURUR“KADINLAR EVDE DEĞİL İŞ HAYATINDA YIPRANIYOR”
Yine güçlü bir kadınla daha karşınızdayım.Hak-İş Eskişehir İl Başkanı Ayşegül ...
Ay çekirdeği üreticisi sırtını güneşe döndü
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, çekirdeğini doldurma aşamasına gelen ay ...
Telefonda dolandırıcılık
Eskişehir’de internet üzerinde ikinci el telefon almak isteyen bir vatandaş bin 550 lira ...
Bilirkişi kursu
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından bilirkişilik temel eğitim kursu d&u...
Dr.Öğretim Üyesi Burak Derkuş’un projesini TÜBİTAK kabul etti
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühe...
Arçelik A.Ş. ilkyardım kursiyerleri sertifika aldı
Türk Kızılay Eskişehir Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen, Ar&...
Ortaokul öğrencilerinden Şehitlik ziyareti
Eskişehir TÜGVA Ortaokul Yazokulu öğrencileri 15 Temmuz Haftası etkinlikleri kapsamında şe...
-NİL OSKAYLAR’DAN SERGİ-Fotoğraf Sergisi ESOGܒde AÇILDI
Genç fotoğraf sanatçısı Nil Oskaylar gezip gördüğü yerlerde çekt...
ESOGܒde yaz sineması
ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin bu yıl düzenlemeye başladığı ve he...
MİNİK İZCİLERE YANGIN EĞİTİMİ
  Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından bu sene 17&rs...
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’tan Bilecik başkanı Şahin’e ziyaret
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel se&...
Milli Eğitim Müdürü MÜSİAD’da
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhi...
CHP’lilerden Bozkurt’a ’Hayırlı olsun’ ziyareti
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) bir heyet İnönü Belediye Başkanlığına tekrar se&c...
"Vatandaş ile kurumlar arasında köprü oluyoruz"
Üç hafta önce yönetim kurulunu oluşturan AK Parti Odunpazarı İlçe Başka...