Yeni Yıl Konseri ile mest ettiler

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2019 Çarşamba 187
 Yeni Yıl Konseri ile mest ettiler

 


Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, usta isimlerin katılımıyla ve hınca hınç dolan salonda verdikleri Yeni Yıl Konseri ile müzikseverleri mest etti.


Tepebaşı Belediyesi’nin büyük bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulduğu günden bu yana yurtiçi ve yurtdışında birçok başarıya imza atan İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, sahnelediği başarılı performanslarına bir yenisini daha ekledi.


Orkestranın Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde verdiği Yeni Yıl Konseri’ne, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü ve Orkestra Şefi Rengim Gökmen, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ile çok sayıda müziksever katıldı.


Müzik Koordinatörlüğünü Kaan Kıran’ın, Orkestra Şefliğini Ramazan Albayrak’ın yaptığı İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Arturo Marquez’in ‘Danzon no:2’ adlı eserini icra ederek başladığı konserde, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay da piyanosuyla Edvard Grieg’in ‘Piano concerto in a minör’ eserinde öğrencilere eşlik etti. Usta şef Rengim Gökmen ise Franz Schubert’in ‘Symphony no:8’ eserinde orkestraya şeflik yaparken, Derya İnanç yönetimindeki çocuk korosunun Cemal Edhem’in ‘Vatan Marşı’ ve Adnan Çakmaçıoğlu’nun ‘Bir Dünya Bırakın’ şarkılarını hep bir ağızdan seslendirmeleriyle salonda coşku zirve yaptı. Muhteşem çocukların muhteşem konseri, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Rengim Gökmen’in orkestraya birlikte şeflik yaptıkları ‘Eskişehir Marşı’ eserinin hınca hınç dolu olan salondaki kalabalıkla birlikte icra etmeleriyle sona erdi. Konserin sonunda Başkan Ataç, öğrencileri yalnız bırakmayarak onlara eşlik eden Onay ve Gökmen’e teşekkürlerini sundu ve günün anısına çiçek takdim etti.


“ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNE YAYILMASINI TEMENNİ EDİYORUM”


Konser sonunda duygularını aktaran Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, “Çok heyecan verici. Pırıl pırıl, cıvıl cıvıl harika çocuklarla birlikte oldum. Onları güzel bir müzik rüyasının içerisinde görmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Eskişehir’i çok severim, Eskişehir’in yeri bende her zaman ayrıdır ama böyle bir proje içerisinde onlarla birlikte olarak müziği paylaşmak çok farklı, çok büyük bir mutluluk. Çocuklarımız çok gayretli ve sevimliler, hepsi en iyisini yapmak için uğraşıyorlar. Bu yaşlarında da böyle bir fırsatı yakalamışlar. Emeği geçen herkesin emeklerine yüreklerine sağlık diyorum. Bunun hep sürmesini ve ülkemizin her köşesine bu sistemin yayılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


 “5 YILDA ÇOK BÜYÜK YOL KAT ETTİK”


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise konser sonrasında yaptığı değerlendirmede, orkestranın kurulduğu günden bu yana büyük mesafeler kat ettiğine dikkat çekti ve “Her iki sanatçımız o kadar mütevazi ve o kadar candan ki kendilerine bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Tabi büyük sanatçı olmalarından dolayı hayatlarında müzikten ve güzellikten başka bir şey yok. O sevgilerini bugün çocuklara bahşettiler. Çocuklara büyük hayaller açtılar. İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası müthiş bir noktaya geldi. İlk kurduğumuzda bu seviyelere ulaşabileceğimizi beklemiyorduk, 5 yılda çok büyük yol kat ettik. Ayrıca Rengim ve Gülsin hocalarım gibi Şefika Kutluer ve Fazıl Say da buraya geldiler ve çocuklarımıza büyük moraller vermişlerdi. Buradan onları da anmak ve teşekkür etmek isterim. Bu gece çok farklı ve çok güzel bir gece oldu” ifadelerini kullandı.


Konser, izleyicilerin alkışları eşliğinde sona erdi.


Bulunmadığı şehirde park cezası yedi
Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde yaşayan bir vatandaş, işte olduğu tarihte Ankara’...
“Siyaseten çarpıtıyor”
AK Parti il başkanı Zihni çalışkan’ın, şebeke suyu zammı ile ilgili yaptığı açık...
Sivrihisar’a “Turizme destek ödülü”
Milliyet Favori Lezzet Ödülleri sahiplerini buldu. Sivrihisar Belediyesi Turizme verdiği d...
Kurt “Gençlerin her zaman yanındayız”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Adalar Gençlik Merkezi’nde üniversite gen&...
“AK Parti’nin yaptığı trajikomik”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin haftalık Pazar toplantıları dün yine yoğun bir katılımla ger&...
Belediye Başkanı Şahin “Büyükerşen sayesinde hayallerim gerçekleşti”
Her hafta sahnelediği başarılı performanslar ile sanatseverlere müzik dolu akşamlar yaşatan Sen...
SP “EYT meselesi biran önce çözülmeli”
Ülkenin en önemli sorunlarının başında emeğin sömürülmesi geldiğini ifade e...
Kriz pazarı da vurdu
Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, pazarlarda ekonomik sıkıntının olduğu...
DP “Hedefimiz daha da güçlenmek”
Demokrat Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ural Çakır, geçen hafta Pazar gün&u...
“İktidarlar ülkemizi dış devletlere bağımlı hale getirdi”
THE GARDEN’de düzenlenen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Organize Saniye ...
Naim Süleymanoğlu film oyuncularına ilgi
“Cep Herkülü:Naim Süleymanoğlu”filminin oyuncularıEskişehir’de sine...
Genç gitaristlere tam not
Anadolu ÜniversitesiDevlet Konservatuvarıtarafındandüzenlenen “GençGitaristle...
Okul başkanlığı seçimi yapıldı
Özel Final AkademiAnadolu LisesindeOkul Başkanlığıseçimi yapıldı.Okul Başkanlığı i&ccedi...
Açılış dansı Ataç ve Derya’dan
Tepebaşı Belediyesi, düzenlediğisanatsal organizasyonların yanı sıradesteklediği etkinlikler il...