!DUYURU!

“A.Ü. yarı açık cezaevi gibi”

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2020 Salı 953
 “A.Ü. yarı açık cezaevi gibi”

CHP İl Başkan Yardımcısı Battal Uyar, gündemden düşmeyen Anadolu Üniversitesi ile ilgili olarak “Üniversite güvenlik önlemleri sayesinde yarı açık cezaevine dönüştü” diye konuştu

CHP İl Başkan Yardımcısı Battal Uyar, eğiktimde yaşanan aksaklıkları anlattığı basın açıklamasında, son günlerde tartışma konusu olan Anadolu Üniveritesi’ne dair de eleştirilerde bulundu.


CHP İl Başkan Yardımcısı Battal Uyar, koronavirüs salgını sonrasında eğitimde pek çok konuda olumsuzluğun yaşandığını belirtirken, son günlerde gündemden düşmeyen Anadolu Üniversitesi ile ilgili olarak ise “yarı açık cezaevine dönüştü” benzetmesini yaptı.


ÖĞRENCİLER TEDİRGİNLİK YAŞIYOR


Anadolu Üniversitesi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Uyar,  “Eskişehir'deki Üniversitelerimizde alınan "online" sınavlar yapılma kararı öğrencilerde tedirginlik yaratmaktadır. Orgun ve acık öğretim sınavlarının uzaktan eğitim yoluyla yapılması, sınavların geçerliliği ve güvenirliliğini olumsuz yönde etkileyecektir.​Bilindiği gibi öğrencilerin tümü eşit koşullarda yaşamıyorlar. Birçok öğrencide bilgisayar ve internet erişimi yoktur.​ Sınavlarla ilgili sorunlarını anlatmaya çalışan öğrencilere bazı yönetici öğretim üyeleri "ruh haliniz müsait değilse seneye bırakın" diyebilmektedir.​ Anadolu üniversitesinde, kurumsal kültür hiçe sayılmış, atamalarda liyakat gözetilmemiştir, gözetilmemektedir.​Bazı kendini bilmezler, yalnız kentimizin değil, tüm Türkiye'nin hayranlık ve saygı duyduğu değerli hocamız, Anadolu üniversitesi A.Ö.F. kurucu rektörü ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e de bir bilim adamı ile bağdaşmayan kaba tavırlarda bulunmuşlardır.” dedi.


YARI AÇIK CEZAEVİNE DÖNDÜ


Uyar, “Gerek uzaktan açık öğretim gerekse bilimsel üniversite yönetimi konusunda dünya çapında deneyim bilgi ve kültüre sahip olan ve kentimizin profilini sil baştan yenileyen Sayın Büyükerşen ile saygısızca dalga geçmeye kalkanlar önce kendi eğitimlerine ve akademik geçmişlerine bakmalıdırlar.   Anadolu üniversitesi, aşırı güvenlik önlemleri ile yarı açık cezaevine dönüştürülmüştür. Üniversitenin bilim ve eğitimle ilgili birçok ihtiyacı varken, kurumun mali olanakları yanlış kullanılarak heder edilmektedir.​Üniversite ve kentimizin saygın görünüşüne gölge düşüren bu şahıslar önce başta hukuk fakültesi olmak üzere diğer fakültelerdeki haksiz hukuksuz uygulamalarına son vermeli, şov yaparak değil bilim üreterek topluma hizmet etmelidir” diye konuştu.


“Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler!”
Başhekimlik önünde bir araya gelen üyeler adına açıklama yapan SES Yöneti...
Vişnelik Mahallesi’nde kahreden kaza
Yabancı uyruklu bir çocuğun apartmanın ikinci katından düşerek ölmesi sonrasında b&...
Köşe bucak korona avı
Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs ile mücadele sürecinde görevlendirilen ...
İletişim Başkanı Altun:"Stratejimiz salgının seyrini değiştirdi”
Baskan Altun makalesinde Türkiye’nin bu mücadelede büyük bir başarı elde e...
“Kafkas kültürüne sahip çıkacağız”
Kafkas sürgünün yıldönümünde değerlendirmelerde bulunan Aşba; “A...
Maden sahaları doğaya dönüyor
Doğaya verdiği önem ile çevreci projeleri hayata geçiren Büyükşehir Bel...
Tunalı’da korkutan yangın
Olay, önceki akşam saatlerinde Tunalı Mahallesi Nova Sokak’ta gerçekleşti. Mü...
Sanayi Odası Başkanı Kesikbaş; “Maliyetler rekabet gücünü azaltıyor”
Yurt dışına ihraç edilmek üzere üretilen tüketim, ara ve sermaye malları ile e...
Büyükşehir Belediyesi’nden temel ihtiyaç uyarısı
Kriz Masası aracılığıyla vatandaşların temel ihtiyaçlara ulaşımı konusunda 7/24 görev ba...
İğrenç olayda iğrenç ifade
3. Ağır Ceza Mahkemesindeki dünkü duruşmaya, 48 gün tutuklu kaldıktan sonra yapılan i...