!DUYURU!

Eskişehir’de kavurucu sıcaklar

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2020 Salı 892
 Eskişehir’de kavurucu sıcaklar

Eskişehir’de 33 dereceyi bulan hava sıcaklıkları günlük yaşamı zorlaştırırken park ve bahçeler serinlemek isteyen vatandaşlar ile doldu taştı.


 Yaz aylarıyla birlikte ülke genelinde etkisini gün geçtikçe arttıran sıcaklıklar Eskişehir’de de yoğun bir şekilde hissedilmeye devam ediyor. Son olarak gün içinde 33 dereceyi bulan hava sıcaklıklarında vatandaşların yanı sıra hayvanlar da zor anlar yaşadı. Park ve bahçeler serinlemek isteyen vatandaşların uğrak noktası haline gelirken en çok tercih edilen mevkilerin başında ise Kanlıkavak parkı geldi. Bazı vatandaşlar Porsuk Çayı üzerinde balık tutarak vakit geçirirken bazı vatandaşlar ise gölgelik alanlarda serinliğin keyfini çıkardı.
“SICAK HAVAYA KARŞI MASKEMİZ TAKILI, GÖLGEDE BALIK TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Sıcak havada Porsuk Çayı’nda balık tutmayı tercih eden vatandaşlardan Sabri Börekçi, “Havaların sıcak olması nedeniyle, Porsuk Çayına geldik. Balık tutuyoruz. Çayda zevkimizi gideriyoruz. Saat 11.00’dan beri buradayız. Şuan saat kaç haberim yok. Burada genellikle kızıl kanat, kotbaş, yerli sazan, İsrail sazanı, İsrail yayını çıkıyor. Sıcak havaya karşı maskemiz takılı, gölgede balık tutmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan meteorolojiden alınan bilgilere göre Eskişehir’de hissedilen hava sıcaklıklarının hafta başında da 36 dereceyi bulacağı öğrenildi.