Türk Sağlık Sen “Geçici personel kimin adamı?”

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2020 Cuma 479
 Türk Sağlık Sen  “Geçici personel kimin adamı?”

 


 


Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman, kadrolu personelin Yunusemre Devlet Hastanesi’nde zor şartlarda çalışmaya devam ederken, geçici bazı personelin ise hiçbir sağlık sorunu olmaksızın başka kurumlarda rahat ortamda çalıştığını söyledi.


Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Kararman; “Yunusemre Devlet Hastanesinde kadrosu olan arkadaşlar yoğun olarak çalışırken, geçici görevli olarak başka kurumlarda rahat ortamda çalışan (herhangi bir sağlık problemi olmayan) sağlık çalışanları kimin adamıdır, kimin referansı ile böyle çalıştırılmaktadır?


Çifteler İlçe Devlet Hastanesinde yapılan geçici görevlendirmelerde neden sadece Türk Sağlık Sen üyeleri görevlendirilmektedir.4/b li çalışan üyelerimiz eğitim adı altında görevlendirilip, kanunsuz bir şekilde görev süreleri neden uzatılmıştır? Neden Üyelerimizin yerleri değiştirilmekle tehdit edilmektedir?


Pandemi sürecinde adam kayırmacılık, ayrımcılık yapılmaktadır. Yönetici atama sürecinde sözleşme yenileme döneminde birilerine, bir yerlere yaranma çabalarından vazgeçilmelidir. Sağlık çalışanlarının arasındaki ayrımcılık ortadan kalkmalı,  adaletli, kanunlara ve mevzuatlara uygun düzenlemeler hayat geçmelidir.


Ülkemizde “Yerli ve Milli” sloganıyla yola çıkılmışken Eskişehir’deki sağlıkta yapılacak olan yönetici atamalarının büyük bir kısmını da “Yerli ve Milli” olması için buradan çağrı yapıyoruz. Eskişehir’imize yakışanın ve en iyi hizmeti yine “Eskişehir’in Çocukları” verecektir.


Biz buradan uyarılarımız yapıyoruz. Gerekli kurum ve kişilerle bıkmadan adalet için görüşmelerimizi yine yapacağız. Geçtiğimiz bu zor günlerde,  adam kayırmacılık ve adaletsizlik istemiyoruz.


Mali ve özlük hakları sağlanmış, şiddet görmeyen, saygı gören, adaletli bir şekilde yönetilen, sağlık çalışanları için hak mücadelemizi sonuç alana kadar sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.


Sağlıkçılardan genelge tepkisi
 Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, yaptığı açıklamada, bakanlık b&...
Cumhuriyetimiz 97 Yaşında
 Cumhuriyetin ilan edilmesinin 97. Yıldönümünü ulusça büyü...
ESOGܒde önemli toplantı
 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü tarafından dü...
Tepebaşı, Atatürk fotoğraflarıyla donattı
 Tepebaşı Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İsmet İnönü Caddesi&rsqu...
Kurt: “Cumhuriyeti korumak görevimiz”
Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yılı nedeniyle öykü ve re...
Öğrencilere maske ve dezenfektan
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni tip Korona virüs (Co...
Şehit eşinden anlamlı yardım
 Osmangazi İlkokuluna yapılacak olan teknoloji tasarım atölyesi ile ilgili Eskişehir&...
Tarihi ‘sikkeler’ bulundu
Eskişehir sırları içerisinde bulunan ve Osmanlı Devleti’nin ilk fethettiği kale ol...