“HİKAYESİ BOL OLAN BİR SEZONDU”

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 645
 “HİKAYESİ BOL OLAN BİR SEZONDU”

 Basın mensupları ile iftarda bir araya gelen Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, hikayesi bol bir sezon geçirdiklerini ve önlerinde bir kongre süreci olduğunu ifade ederek, “Kongre var, bakalım kimler gelecek? Gelen kişiler bizle çalışmak isteyecek mi? Biz aynı sezonu ne yaşamak isteriz, ne de Eskişehirspor’a yaşatmak isteriz” dedi.


 


“BİZLERE DESTEK OLDUNUZ”


Eskişehirspor’da teknik direktör Fuat Çapa, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftara Çapa’nın yanı sıra sportif direktör Ayhan Taşçı ve yardımcı antrenör Levent Zorluer ile gazeteciler katıldı. Yemeğin ardından konuşan Çapa, “Bu sezona birlikte veda etmek için bir araya geldik. Aslında yaşananları basın olarak sizle birlikte gördük. Bizlere de bu anlamda destek oldunuz. Hikayesi bol olan bir sezondu. Her maçın bir hikayesi var denir ama bizim her günümüzün bir hikayesi vardı. Zor ama mutlu sonuca ulaşmış bir Eskişehirspor var. Sezon içerisinde bende başka şeylerle uğraşmak istemedim. Sadece saha içerisiyle uğraşmak istedim ama orada kimse olmadığı zaman, kimse kapıdan geçmediği zaman birinin uğraşması gerekiyordu. Uğraşanlarda buradaki arkadaşlardı, Eskişehirspor sevdalılarıydı. Ümit ederim ki gelecek Eskişehirspor adına güzel olsun. Hepimizin gönlünde kalbinde yatan bu. Eskişehirspor ne kadar iyi noktalara gelirse biz o kadar mutlu oluruz. Futbol ortamı bu, gelecek ne gösterecek hepimiz göreceğiz” dedi.


 


“30 MAYIS’DA SÖZLEŞMEM BİTİYOR”


Gazetecilerin veda buluşması olup olmadığını sorması üzerine konuşan Çapa, “Sezon bitti, sözleşmemiz de 30 Mayıs tarihinde bitiyor. Biz gelecek yılla ilgili şu anda, şunu yaparız, bunu yaparız diyecek konumda değiliz. Önümüzde bir kongre var. Biz burada olsak da olmasak da duygu ve düşüncelerimizi her zaman Eskişehirspor ile hazırız. Kongre var, bakalım kimler gelecek? Gelen kişiler bizle çalışmak isteyecek mi? Biz aynı sezonu ne yaşamak isteriz, ne de Eskişehirspor’a yaşatmak isteriz” dedi.


“ONUR MÜCADELESİ VEREREK GELDİK”


Sezon içerisinde başka takımlardan teklifler geldiğini kaydeden Fuat Çapa, “Ben bu sezon sonuna kadar Eskişehirspor dışında bir şey düşünmedim. Herhangi bir şey de kafamdan geçirmedim. Teklifler olmadı mı? Oldu. Zaman zaman bizden değil ama diğer taraflardan basına ulaştı o bilgiler. Biz buraya onur mücadelesi vererek geldik, sezon başında bir söz vermiştik. ‘Ne olursa olsun bu sezonu burada biteceğiz’ diye. Yolda bırakmak bizim ne duruşumuza ne de kişiliğimize yakışır” dedi.


 


AYTAÇ ERSOY’UN ACI GÜNÜ
 Gazeteci arkadaşımız Aytaç Ersoy dün annesini kaybetmenin acısını yaşadı.Sonhaber ...
PLAY-OFF HEYECANI
 Denizlispor ve Gençlerbirliği’nin ardından Spor Toto 1. Lig’den, Süper...
“ZAMANI GELİNCE DAHA UZUN CÜMLELER KURARIM”
  Eskişehirspor’un tecrübeli oyuncusu Ferhat Kiraz biten sezonun ardından kısa ...
MEVLÜT’DEN TEŞEKKÜR
 Eskişehirspor’un bu sezon adından oldukça bahsettiren stoper oyuncusu Mevlüt...
FIRATCAN ÜZÜM TRABZON YOLUNDA
 Es-Es’de boşa çıkmaya hazırlanan Fıratcan Üzüm’ün Trabzonspo...
“İYİ BİR YÖNETİM OLUŞMALI “
   Eski başkanlardan Halil  Ünal genel kurul ile ilgili “Eskişehirspor kon...
ANTRENÖR CAMİASI İFTARDA BULUŞTU
 Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Eskişehir Şubesi geleneksel hale getirdiği iftar...
SELKA’DA MİLLİ GURUR
  Euro 2020 Elemeleri 3. grupta mücadele eden A Milli erkek hentbol takımımızın, Kuze...
AÇIK HAVADA FİNALİ İZLEDİLER
  Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında veli ve sporcular final four şampiyonluk ma&...
ESTܒDE KIŞ SPOR OKULLARI TAMAMLANDI
  Üniversitemiz 4-12 Yaş Grubu Spor Okullarının Kış Dönemi Programı Sertifia Dağ...
POTADA GENÇLİK KUPASI ATEŞİ
 Basketbol da Milli mücadelemizin miladı kabul edilen ve Atamızın "Benim doğum gü...
GÖKTAN IŞIN ENGEL TANIMIYOR
  Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü özel yüzücülerinden...