!DUYURU!

SULARIN ’ALTIN’ KIZI SINIF ARKADAŞLARINA KAVUŞTU

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 310
 SULARIN ’ALTIN’ KIZI SINIF ARKADAŞLARINA KAVUŞTU

 


 


Sümeyye Boyacı okulunda sevinçle karşılandı. Boyacı, okul bahçesinde kendisini karşılayan arkadaşlarını görünce duygulandı. Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı “Ben şimdi yukarı çıkıp ağlamak istiyorum” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise “Türk bayrağını bütün ülkelerin karşısında dalgalandırmak kadar güzel bir şey yok” ifadelerini kullandı.


 


 


Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlar 50 metre sırt üstünde dünya ikincisi olan Sümeyye Boyacı, Eskişehir’deki Eti Sosyal Bilimler Lisesinde arkadaşları tarafından karşılanarak okula başladı. Tüm arkadaşlarının alkışlarla okul bahçesinde karşıladığı milli yüzücü duygularını, “Şimdi yukarı çıkıp ağlamak istiyorum” diye anlattı.


 


Duygu Dolu Anlar


İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası 50 metre sırt üstünde 44,74’lük derecesiyle dünya ikincisi olan milli yüzücü Sümeyye Boyacı, Eskişehir'e geldi. Bir günlük dinlenmenin ardından okula başlayan Boyacı için arkadaşları karşılama töreni gerçekleştirdi. Eti Sosyal Bilimler Lisesinde, okul yönetimi ve arkadaşlarının katılımıyla milli yüzücü için pankartlar, Türk bayrakları ve balonlar hazırlandı.


Saat 10.30 sıralarında babası İsmail Boyacı ile okul bahçesine giren Sümeyye, kendisini karşılayan onlarca arkadaşını karşısında görünce neye uğradığını şaşırdı. Okul arkadaşlarının alkış tufanı arasında oluşturulan koridordan geçen milli yüzücü, okulunun girişine geldi. Burada kendisi için tezahürat yapılan Sümeyye Boyacı, duygu dolu anlar yaşadı.


 


“Göz yaşlarımızı tutamadık”


Yapılan törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Dünya şampiyonu Sümeyye. Özellikle arkadaşlarının seni bu şekilde karşılaması gerçekten çok gurur verici bir duygu. Türk bayrağını göndere çektirmek, dünya çapında İstiklal Marşımızı okutmak ve Türk bayrağını bütün ülkelerin karşısında dalgalandırmak kadar güzel bir şey yok. Spikerin çok güzel bir özeti vardı; 'Balıkların da kolları yoktu ama onlar özgürce yüzebiliyorlar. Sana selam olsun balık kızımız Sümeyye' diye başlayan bir sunum yapmıştı. Biz, o ekranlarda Sümeyye’yi izlerken gözyaşlarımızı tutamadık. Seninle gurur duyuyoruz, gurur duymaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 


“Ben şimdi yukarı çıkıp ağlamak istiyorum”


Kesilen pasta sonrası duygularını belirten Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı, “Benim için çok büyük bir sürpriz oldu. O kadar mutlu oldum ki arkadaşlarıma, okuluma, okul yönetimime, öğretmenlerime ve en çok da kendi sınıf arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben şimdi yukarı çıkıp ağlamak istiyorum” şeklinde konuştu.


Daha sonra milli yüzücü, Eti Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenim gördüğü 10-D sınıfına çıkarak arkadaşlarıyla bir araya gelip özlem giderdi.


GELİN BİR SEZON DAHA BİZİM İÇİN SAVAŞIN…
Eskişehirspor teknik direktörü Mustafa Özer; Mehmet Feyzi Yıldırım, Mevlüt &Cced...
ŞİMDİDE KULACH
Yabancı oyuncular geçmiş dönem alacakları nedeniyle Eskişehirspor’a yazı gönd...
CERRAH GİTTİ HÜRRİYET RESMİLEŞTİ
Mustafa Özer teknik heyete yeni isimleri katacak.Eskişehirspor’da yardımcı antrenörl...
KIVANǒI İKNA ÇABALARI
Siyah Kırmızılı takımın eski futbolcularından olan Kıvanç Karakaş’ı yönetim yeni s...
ÇAPA ANKARAGÜCܒNDE
Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, Teknik Direktör Fuat Çapa ile s&ou...
ÖNCE TEST
17 Ağustos’tan sonra idmanlara hız verecek Es-Es 15-16 Ağustos’ta testlerden geçe...
KANER’İN KURSİYERLERİ
TFF Eğitici Eğitmeni Ömer Kaner UEFA A ve B kursunda kimlere kimlere eğitim verdi. Volkan Demir...
TOPLAMDA 1 MİLYON 420 BİN TL ÖDEME
Eskişehirspor’da maddi sıkıntılar devam ederken yönetim 1 milyon 420 bin liralık bir &oum...