BÜYÜKŞEHİR’İN SPORCULARI BAŞARILARIYLA UMUT VERİYOR

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2020 Salı 310
 BÜYÜKŞEHİR’İN SPORCULARI BAŞARILARIYLA UMUT VERİYOR

Amatör sporlara verdiği destek ile Eskişehir’i başarıyla temsil eden sporcular yetiştiren Büyükşehir Belediyesi, amatör sporlara ve sporculara destek olmaya devam ediyor.


Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının bir yandan sportif başarılarla kendilerini gururlandırmaya devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bir yandan da sporcularının eğitimlerini de başarıyla sürdürmelerinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.


Yetiştirdiği başarılı sporcular ile büyük başarılara imza atan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, farklı branşlarda önemli sportif başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda atletizm sporcularından Jale Başak, geçtiğimiz hafta sonu Trabzon'da düzenlenen Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası'nda bronz madalya kazanarak 24 Ekim'de Romanya'da yapılacak Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.


Diğer bir başarı öyküsü de özel sporcular kategorisinden geldi. 2017 yılında yüzmeye başlayan ve 2018 yılında Büyükşehir Belediyesi sporcusu olarak yarışmalara katılan Efe Alpar Güler, 2020 yılında Antalya'da düzenlenen bölge yarışlarında girdiği 7 yarışta da derece elde ederek Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Güler ayrıca bu yıl girdiği Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınavını da kazanarak önemli bir başarıya imza attı.


Sporcularının kazandıkları başarılar ile her zaman gurur duyduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen "Spor kulübümüz farklı branşlarda önemli başarılara imza atıyor. Biz çocuklarımızın gelişimine spor ile destek olmaya çalışırken, onlar okul hayatlarındaki başarılarıyla da bizleri gururlandırıyor. Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözünü benimseyen evlatlarımız, eğitimlerine de büyük önem vererek, vakitlerini spor yaparak değerlendiriyorlar. Böylece hem sportif anlamda hem de eğitim başarıları ile bizleri mutlu ediyorlar. Tüm sporcularımızın yanlarında olduğumu bilmelerini istiyorum" dedi.


“LİGDE KALMAK İSTİYORUZ”
Eskişehirspor teknik direktörü İlhan Var, "Basit hatalardan goller yiyoruz. Bu basit ...
“BU OYUNCULAR ÇOK ŞANSLI”
Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var,  göreve geldikten sonra kadroda indiri...
ÇİFT ÇALIŞMA VARDI
Şimşekler dün Akhisar maçı için çift çalışma yaptı.Ligde Pazar g&uu...
“ARMA İÇİN BURADAYIZ”
Eskişehirspor Sportif Direktörü Murat Daldık düzenlenen basın toplantısında konuştu.D...
“BURASI OYUNCU YUVASI “
Yardımcı Antrenörler Hasan Özdemir de toplantıda alt yapı ile ilgili sorulara cevap verdi....
“BEN OLDUM HAVASINA ÇABUK GİRMEMELİLER”
Toplantıda yer alan Eskişehirspor alt yapı koordinatörü Serdal Eroy da açıklamalard...
KARATE’DE CUMHURİYET ETKİNLİĞİ
 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen Karate Kata turnuvasında 85 sporcu mü...