KERESTE DÜKKANINDAN DÜNYA 2.’LİĞİNE

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2020 Salı 418
 KERESTE DÜKKANINDAN DÜNYA 2.’LİĞİNE

Engelli gencin bileğini kimse bükemiyor


Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki bedensel engelli Ömer Aydın, engeline aldırmadan hem babasının kereste dükkanında çalışıyor hem de 17 yaşında başladığı bilek güreşi sporunda tam 38 madalya kazanarak kırılması zor bir başarıya imza atıyor.


Bir ağaçtan düşmesi sonucu 13 yaşında ayaklarından bedensel engelli olan şampiyon Ömer Aydın, engeline aldırmadan azimle spor yapmaya devam etti. 20 yaşında 90 kilogramdaki milli sporcu olan Aydın’ın, 3'er tane Avrupa 3.'lüğü ve 2.'liği, 4 defa üst üste Avrupa şampiyonluğu, 3'er kez dünya 3.'lüğü ve 2.'liği ve sayısız Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.


Babasının kereste dükkanında çalışan Aydın, burada kendine bir ofis oluşturmuş, madalyalarını da burada sergiliyor. Aydın son olarak Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 22 ilden toplam 114 sporcunun katıldığı organizasyonda sağ kolda Türkiye şampiyonu, sol kolda Türkiye ikincisi oldu.


Çocukluğundan bu yana babasının kereste dükkanında çalışan şampiyon Ömer Aydın, “Babam 50 senedir esnaftır. Biz de onun yanında yetişiyoruz. Ben özel idarede de çalışıyorum. 17 yaşında bilek güreşine başladım. Bir arkadaşımın sayesinde başladım ve o bıraktı ben devam ediyorum. Sağ olsun, Allah razı olsun o arkadaşımdan. Ondan son bu sporda çok fazla başarı elde ettim. 38 tane madalyam var. 18 Türkiye şampiyonluğum var. 3 sefer Avrupa şampiyonluğum var. 3 sefer Avrupa ikinciliğim var. Üst üste 4 sefer de Avrupa şampiyonluğum var. Dünya üçüncülüğüm 3 defa var. Dünya ikinciliğim var 3 kez. Allaha hamdolsun 17 yaşımdan bu yana 12 senedir bu işi devam ettirip, gidiyoruz. Boş zamanlarımızda iş yerimize bakıyoruz, kendi işimize bakıyoruz. Böyle devam edip gidiyoruz” dedi


“LİGDE KALMAK İSTİYORUZ”
Eskişehirspor teknik direktörü İlhan Var, "Basit hatalardan goller yiyoruz. Bu basit ...
“BU OYUNCULAR ÇOK ŞANSLI”
Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var,  göreve geldikten sonra kadroda indiri...
ÇİFT ÇALIŞMA VARDI
Şimşekler dün Akhisar maçı için çift çalışma yaptı.Ligde Pazar g&uu...
“ARMA İÇİN BURADAYIZ”
Eskişehirspor Sportif Direktörü Murat Daldık düzenlenen basın toplantısında konuştu.D...
“BURASI OYUNCU YUVASI “
Yardımcı Antrenörler Hasan Özdemir de toplantıda alt yapı ile ilgili sorulara cevap verdi....
“BEN OLDUM HAVASINA ÇABUK GİRMEMELİLER”
Toplantıda yer alan Eskişehirspor alt yapı koordinatörü Serdal Eroy da açıklamalard...
KARATE’DE CUMHURİYET ETKİNLİĞİ
 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen Karate Kata turnuvasında 85 sporcu mü...