AMATÖR FUTBOLCULAR YİNE SÖZ ALDI

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2021 Cuma 726
 AMATÖR FUTBOLCULAR YİNE SÖZ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'inceleteyim' dediği amatör futbol ligi temsilcileri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştü. Bakan görüşmede ikinci kez söz verdi ama Bölgesel Amatör Lig’in ne zaman başlayacağı halen açıklanmadı.


 


Toplantıda yer alan heyet Kasapoğlu’nun süreci hızlandırmak için çalışmalar yapacağını ifade ederek, ocak ayının 15’inde Amatör Futbol Kitapçığı yayınlanacağı, 1-2 Şubat tarihinde amatör futbol transfer sezonu resmi olarak açılanacağı ve Spor sahalarıyla ilgili yasakların kalkmasıyla birlikte hemen maçların başlatılacağı bilgisi paylaşıldı.


 


Liglerinin yeniden başlaması bir yıla yakın süredir adeta Şehir efsanesine dönen amatör maçların oynatılıp oynatılmayacağı konusunda futbolcular Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan ikinci kez söz aldı.


2020 Mart ayından beri liglerine ara verilen ve başlama tarihi sürekli ertelenen amatör maçlar için mağdur olan futbolcular, şimdiye kadar çalmadık kapı bırakmadı. Profesyonel liglerde maçlar oynanırken gerekli tedbirlerin alınamayacağı gerekçesiyle sahaya çıkmalarına izin verilmeyen ve sürekli eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan futbolcular, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde de basın açıklaması düzenlemiş, ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmeyi başarmıştı. Eylül ayının sonlarına doğru Bakan Kasapoğlu’nun İstanbul Küçükköy’de bir temel atma törenine katılacağını öğrenince soluğu burada alan yüzlerce futbolcu, yaptıkları tezahüratlarla seslerini bakana duyurmuştu. Futbolcuların yanına önce temsilcisini gönderen Kasapoğlu, ardından aralarından seçilen iki temsilci ile görüştü. Amatör futbolcuların TTF önünde yaptıkları açıklamadan haberi olduğunu belirten Kasapoğlu, futbolculara “Her şeyden haberdarım. Sıkıntılarınızı çözmek için uğraşacağım” sözünü verdi ama kulüplerin lige katılım başvurularını kabul etmek ve ücretlerini almak dışında o günden bugüne herhangi bir gelişme yaşanmadı.


 


ERDOĞAN’IN HİÇ HABERİ YOKMUŞ


Federasyon tarafından ocak ayında başlayacağı açıklanan ama kulislerde “Mart ayından önce hazırlıklar bitmez” diye konuşulan Bölgesel Amatör Lig için futbolcular, son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşarak yardım istedi. Ankara'daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreninde futbolcular, yolunu kestikleri Erdoğan’dan ilginç yanıtlar aldılar. Eskiden kendisinin de amatör futbolcu olduğunu söyleyen Erdoğan’ın aylardır “açız” diyen amatörlerin sorunları hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmadığı ortaya çıktı. Zira Türkiye genelinden Ankara’ya giden ve 10 aydır maçlarının oynanmadığını söyleyen futbolculara cumhurbaşkanının sorusu, “Bu durum sadece Ankara için mi geçerli?” oldu. Erdoğan, yanında bulunan bir görevliye de amatör futbolcularla ilgilenilmesi talimatını verdi.


 


BAŞLAMA TARİHİ HALEN BELLİ DEĞİL


Cumhurbaşkanının talimatı üzerine Bakan Mehmet Kasapoğlu, Ankara’da bir kez daha futbolcuların sorunlarını dinledi. Türkiye Amatör Futbolcular Birliği adına Barış Altıntaş, Gökhan Koç ve Eray Şekerci ile iki saat süren bir toplantı gerçekleştiren bakanın, bugüne kadar olan süreçle ilgili Erdoğan’a sunulmak üzere bir dosya hazırlayacağını belirterek notlar aldığı öğrenildi. Türkiye Amatör Futbolcular Birliği adına yapılan açıklamada, Kasapoğlu’nun süreci hızlandırmak için çalışmalar yapacaklarını beyan ettiği aktarılarak, şu takvimi sunduğu söylendi:


* Ocak ayının 15’inde Amatör Futbol Kitapçığı yayınlanacak.
* 1-2 Şubat tarihinde amatör futbol transfer sezonu resmi olarak açılacak.
* Spor sahalarıyla ilgili yasakların kalkmasıyla birlikte hemen maçların başlama resmi olarak açıklanacak.


“HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”
Eskişehirspor Gazetesine açıklamalarda bulunan  Es-Es’in 21 yaşındaki futbolcusu B...
ŞİMŞEKLERE GİYİM SPONSORU
Dünya erkek modasının lider markalarından D’S Damat, Türkiye’de ve dünyad...
SEÇSEV YENİDEN DOĞUŞ PROJESİNİ AÇIKLADI
Eskişehirspor Teknik Direktörü Cengiz Seçsev göreve geldiği süre iç...
MUTLU YILLAR ONUR ARI
Es-Es’in genç oyuncularından Onur Arı’nın doğum günü unutulmadı.Eskişeh...
BUGÜN TEK MAÇ VAR
TFF 1. Ligde 25. Hafta bugün oynanacak oban tek maçla başlayacak. Ligde haftanın a&ccedi...
53.YIL PASTASI
53 yıllık Eskişehirspor taraftarı Atilla Gezmen, geleneksel olarak her yıl futbolcularla kestiği pas...
ORMANSPOR ARTIK ÇOK YAKIN…
Erkekler Hentbol 1.Ligi’nde bu sezon ilk kez mücadele etmesine rağmen ortaya koyduğu perf...
SON DAKİKALARDA GERGİNLİK ARTTI
Ormanspor-Yeni Mamakspor maçının son saniyelerinde tansiyon yükseldi. Yeni Mamak GSK&rsq...
GENÇ ŞİMŞEKLER 13 MART’TA KEÇİÖREN MAÇIYLA AÇIYOR
Eskişehirspor U19 takımı 2020-2021 TFF 1.Lig U19 Gelişim Ligi’ni 13 Mart’ta evinde oynay...
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ FORM TUTUYOR
17 Nisan’da başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig için temsilcilerimizden Anado...
İLHAMİ CAN Emaneti geri aldı
TFFHGD Eskişehir şubesinin 13. Olağan genel kurulu 02 Mart 2021 Salı günü dernek binasında...
SİVRİHİSARSPOR’DA ŞAMPİYONLUK IŞIĞI
Play-Off öncesi ligde uzun süredir maç yapamayan Sivrihisar özel maç tr...
Eskişehir Günlük Kiralık Ev