6 Ocak 2020 Pazartesi 1574 Okunma

SANCI DEVAM EDERKEN….

 


 


Eskişehirspor için ligin ilk devresi  oldukça sancılı geçti. 


Geriye baktığımızda her hafta ayrı bir sorun yaşandı. Ama her türlü sıkıntılara rağmen asla terk etmeyen taraftar ve mücadele eden bir takım vardı.     


Ligin ikinci yarısı için takım 17 ve 19 kadrosundaki ağırlıklı bir ekip ile Akdeniz’e giderek çalışmalara başladı.


Gençler için bu kamp çok önemli bir şans.  Ve de iyi bir tecrübe olacak.


Ama takımın as oyuncularından Sissoko, Kamal, Erdal, Berkay, Emre Güral hala katılmadı. Paraları yatarsa ikinci yarı için mesaiye başlayacaklar. Yönetim sürekli görüşme yapıyor ancak icraat yok. Yönetimin ödeme planı hazırlayıp, fedakarlık istiyor, oyuncular ise paralarının hepsini istiyor. Orta yol nasıl ve ne zaman bulanacak merak konusu. Asıl birde oyunculara gelen teklifler yönetimin işini de daha zorlaştırıyor.


**


Es-Es’de 2020 yılının ilk günleri de maalesef sıkıntılı başladı.


Transfer yasağını kaldırması zor olan ve elindeki oyuncuları tutmak için çabalayan Eskişehirspor için bu hafta çok önemli. Ya tecrübeli oyuncular takıma dönecek, ya da yola gençlerle devam edilecek.


 Diğer takımlara baktığımızda özellikle alt sarılardaki takımlar en az 3-4 takviye ile çalışmalara start verdi.


**


Gerçekten de ligin ikinci yarısında da Eskişehirspor’u zor günler bekliyor.


Ancak….


Şehirde kimse Eskişehirspor için kılını bile kıpırdatmıyor.


Süper ligde İstanbul takımlarI Eskişehir’e geldiği zaman çoluk çocuk maçlara gelenler protokolda boy gösterenler şimdi Eskişehirspor’u resmen kaderine terk etti.  Demek ki o zaman bile maçlara Es-Es için gelinmiyormuş. 


**


Son olarak bakın komşu Bursaspor’da neler olmuş.    


Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında, iş dünyası, yerel yönetimler, esnaf odaları, akademik odalar, taraftarların desteğiyle 216 bin forma satışı karşılığı Bursuspor’a 21,6 milyon lira toplanacakmış.


Bizim başkanlarda da duyurulur……