27 Ocak 2021 Çarşamba 562 Okunma

Transfer ve Ötesi; NOSTALJİ…

      Es-Es taraftarı son günlerde tek bir konuya odaklanmış durumda: TRANSFER…


      Taraftar; adına Facebook, Twitter, İnstgram   vb. denilen  sosyal medya platformlarında,  bu konuyu tartışıyor, çözümler üretip, ürettiği çözümleri de  Es Es Yönetimine ulaştırmaya çalışıyor. Bu nokta da -bir köşe yazarı olarak- ben de üzerime düşeni yapıp; yaklaşık 2 sene önce Kaan Ay Yönetiminin transferi açmasından sonra yazdığım bir yazıyı  ( kısaltılmış olarak)  sizlerle paylaşmak ve şimdiki durum ile  ilgili görüşlerimi yazı sonrasına bırakmak istiyorum.


        İşte 8 Şubat 2019 tarih;” ŞİMDİ (…..) BİTTİ Mİ GERÇEKTEN”  başlıklı yazım..


      “Ben biraz pesimist  ( karamsar)”  bir kişilik taşıyorum galiba …Hemen itiraf etmeliyim ki ; “kılı kırk yaran “ bu  huyumu da hiç mi hiç sevmiyorum aslında ... Aklımın bir köşesinde sıkışıp kalan ve olur-olmaz zamanda  ortaya çıkıp benliğimi esir alan “ kuşkular” ya da beynimi kemiren” Acaba?” lar beni çok mu çok yoruyor; ama yapacak pek fazla bir şey  de yok;  ne yapayım, dedim ya! “Huyum Kötü…


      …… Cumartesi günü oynanan  Eskişehirspor-Gençlerbirliği maçının analizine , iç dünyamın derinliklerinde kalması gereken duygularımı ön plana çıkartarak girmemin sebebine gelince; Yazıma sizleri de  ortak etmek istedim bu kez...Daha doğrusu siz okurlarımdan yardım istemeye karar verdim. Zira,  transfer tahtamızın açılması ……..  ve   ES-ES’ imin yeniden  kuru ekmeye  muhtaç  kaldığı günlere geri dönmesinden çok ama çok  korkuyorum.  Şimdi sizlerden ricam, transfer tahtamızı açmayı başaran ve bu konuda alkışı hak eden Eskişehirspor Yönetimine - benim adıma- yukarıdaki başlıkta yer alan  ve cümlede boş bırakılan (*) işaretli yere  “ KRİZ- KAOS- KABUS-ÇİLE  kelimelerden herhangi birisini koyup :”BİTTİ Mİ GERÇEKTEN?..  diye sorabilir misiniz?...”


         Yukarıdaki yazımızda o günkü Kaan Ay yönetimine sorduğumuz soruların benzerini şimdiki Yönetimimize “BİTECEK Mİ GERÇEKTEN?.. diye soralım ve birkaç noktanın daha altını çizelim:


 


       Transferin açılması;  ligde  zor günler geçiren takımımızın ayakta kalabilmesi  adına büyük önem taşıyor  elbette…


       Yine bu bağlamda;  Bu işin sonrasında(transferin açılması halinde) atılacak her adımın son derece önemli olduğunu   belirtelim. Ayrıca transferin açılması yönünde büyük çaba gösteren Yönetimin  , transferi açamaması  durumunda nasıl bir yol izleyeceğini tüm  Es-Es camiası  gibi merakla beklediğimizi  belirtelim.


   Yazıyı da bir temenni ile bitirelim: RASTGELE…  


Yazar Notu. Bu yazının yazıldığı saatlerde transfer henüz açılmamıştı..