6 Aralık 2019 Cuma 634 Okunma

EN BÜYÜK GÜDž

 


Son iki sezona bakıyorum, hiçbir maç öncesi ‘Yensek de olur, yenilsek de’ gibi başlıklar atmayıp hep final niteliğinde maçlara çıktığımızı manşetlere taşımışız. 


Gerçekten de geçtiğimiz sezon ‘Bizim çocuklar ile başlayan hikaye’ bu sezonda devam ediyor.  


Transfer yasağı, puan silmeler, yönetim belirsizliği ve en önemlisi de parasızlık bu oyuncu kadrosuna nasip oldu. Ama yılmadan, armanın ve giydikleri formanın hakkını veren futbolcular son iki haftadır yeni yönetim ile biraz olsun huzur buldu.


**


Aslında son maçlara baktığımızda takım pozisyona giriyor, iyi de oynuyor ama sonuç anlamında sıkıntı yaşıyor. 2 maçta sadece 1 puan alan ve 5 puan kaybeden bir Eskişehirspor var. Ama bize lazım olan kesinlikle galibiyet ve puanlara her maç sonrası 3‘er puan daha eklemek.


**


Eskişehirspor bugün ligin güçlü ekibi Ümraniye ile karşılaşacak.


Bu maçın ne kadar önemli olduğunu dün başkan Mustafa Akgören taraftara yaptığı tarihi çağrı ile en iyi şekilde özetledi. Maça geleyim mi gelmeyim mi arasında tercih yapanlar, bahane bulmaya çalışanlar açıklamayı okudukları an kesin maça gelecekler.


Gerçekten de Eskişehirspor için olmazsa olmaz bir maç. Ve bu maçta Eskişehirspor’un en büyük gücü de taraftarı olacak. 


**


Teknik kadro ve oyuncular için söylenecek söz yok.


Onlar hep fedakarca davrandı.


Bugün de çıkıp kazanmak için ne gerekiyorsa yapmalılar. 


Tribünde taraftar, sahada ise oyuncular birlik oldu mu yenemeyeceğimiz takım yok. Bugünde soğuk havada bu birliktelik sağlanırsa, 3 puan gelir ve içimiz ısınır.


Haydi o zaman herkes maça…


::