7.06.2017 18:05:28 2572 Okunma

HÜSRANLA BİTEN LİGİN ARDINDAN

Her taraftarın kendi takımları için gönüllerindeki yeri ap ayrıdır. TFF ligi finalini oynamak için Antalyaya gelen on binlerce taraftar biri Eskişehirspor diğeri de Göztepe için staddaki yerini aldılar.
   Anadolu devriminin ayak seslerini en güçlü hissetiren iki camia , yıllar sonra tekrar karşı karşıya geldiler.
   Kağıt üzerinde her ne kadar Eskişehirspor daha ağır basmasına rağmen , Göztepe de 14 yılın özlemi ile kenetlenen camia , genç diri, savaşçı takımına çok güveniyordu.
   Yıllar evvel Türkiye kupasının finalini oynayan her iki ekip, ilk maçta Es-Es ler 2-1 galip gelmesine rağmen ikinci maçta Göztepe bizi döve döve maçı 3-1 kazandığı yılı hiç unutamam. O maçta kalecimiz Taşkın Yılmaz kalede idi ve bende gazeteci olarak kale arkasındaydım. Top avuta gittiği zaman topu getirecek kale arkası 2,5 luk çocukları topu almıyor Taşkın mecburen gidip alıp geliyordu, işte o anda Taşkının yediği tekmeleri dün gibi hatırlıyorum. Ne bir önlem ne bir tedbir hakemler korkuyor saha komseri de onlara eşlik ediyordu ... Aradan 49 sene geçmiş Antalyada gördükki değişen hiç bir şey yok. Göztepe taraftarının çılgın lığı, küfürleri Eskişehir Basınına yağdırdıkları galiz küfürler anamızı yedi bayram ağlatacak cinstendi.
   Benim anlamadığım , kabul edemediğim durum ise akıllara durgunluk veren cinstendi. ?...
   Eskişehir ne güzel galip duruma geçmiş maçı rahat götürecekken, Göztepe taraftarının oyunu sulandırması, Es-Es lerin konsantresini bozmaları karşısında Eskişehir seyircisinin bunlara aynı şekilde sahaya sis bombaları atması maçı kaybetmemize sebep oldu. Resmen kazanacağımız maçı sanki ellerimizle adamlara sunmuş gibi olduk.
   Eskişehir hocası Mustafa Denizlininde , artık maç heyecanını kaybetmesi,ruhsuz, duruşu futbolcularımızıda çok etkiledi. Yaptığı yanlışları maçı kaybetmemize sebep olduğunu her kez gördü ..
   Her iki takımında Süper lige yerini ayırtma adına son şansları idi. bu maç... Koca bir sezon artık bu gece noktalanacaktı.
   Eskişehirspor galibiyetle götürdüğü maçı, geri yaslanarak korumaya çalışırken, Göztepenin bu dakikalarda domine ettiği oyunu atacağı bir golle uzatmalara, oradanda penaltılara götürmek istemesi alenen belli olmuştu. Meşalelerin atılmasından dolayı ilk yarı ve ikinci yarı toplamda oyun 28 dakika uzaması tamamen Göztepenin özel taktiği idi. Soğuyan oyuna adapte olamayan konsantresini kaybeden Es-Es ler oyun temposunu kaybederek Giresun maçındaki muhteşem oyununun bir grm. bile oynamadı. Sonunda maçı kaybetti.
                BU GÜNLERE GELMEK HİÇ KOLAY OLMAMIŞTI
   Eskişehir sporun mali, sıkıntıları, borç batağında yüzmesi ile bu günlere gelmesi hiçte kolay olmamıştı.
   Her dönemde her yönetimin mutlaka zor günleri oldu , ama bu yılki kulübün durumu tarihin en kötü günleri idi.
   Taraftarımız " DİRENİŞ "  mücadelesi ile adeta savaş açarak tribünlerdeki coşkusu, inancı, candan desteği ve ruhla takımına sahip çıkması hiç bir zaman akıllardan çıkmayacak zafer abidesi gibi hep canlı kaldı.
  Eskişehirspor her zaman taraftarının yüreğinde büyümüş ve bu günlere gelebilmiştir. Bunu asla inkar edemeyiz.
  Futbolda en büyük güç mutlaka para olduğunu iyice anladık.
  Paranın gücü mutlaka kulüplerin hayatta kalmalarına en büyük etkendir. Bunu en iyi başaran takımlar ise Gençlerbirliği, Akhisar, BB Başakşehir, Kasımpaşa, Osmanlıspor gibi talkımlar olduğunu görürürüz. Ama her şey para olmadığınıda Eskişehirspor, her kesin imrenerek, kıskanarak, özlemle baktığı bir tribün gücüne sahip olduğu bütün Türkiyenin malumudur. Türkiyenin en görkemli futbol stadına sahip olan Eskişehir, inanın Barselonanın NEO-CAMP ve Real Madritin CALDERON stadları ayarında olduğunu ben bizzat giderek gördüm  
  Eskişehirspor bundan sonra iyi bir yönetimle, dürüst inançlı kişilerle,  bu tesislerle kısa zamanda tekrar ayağa kalkacağına ben inanıyorum.
       MALİ GENEL KURUL
   Geçmişten bu güne çok ciddi bir borç yükü altında kalan Eskişehirspor , 10 /Haziran/ 2017 Tarihinde  yapılacak  Maali Genel Kurulda Kulubün nasıl, ne kadar borçla yüzleşeceği o toplantıda belli olacaktır ... Halil Ünal Başkanının da bundan sonra ya devam ya tamam deyip mevcut ekibi ile bu borç yükünu taşıyıp taşıyamayacağını o günkü toplantıda belli olacaktır.