3.11.2017 18:56:15 598 Okunma

UMUDA GİDEN YOLDAYIZ

Eskişehirsporun lig öncesi yapmadığı hazırlık devresi bize çok pahalıya maal oldu. Hele kaçan şampiyonluktan sonraki üzüntü ızdırap, büyük belirsizlik yarattı. İdman eksikliğinden yürümeyen , koşamayan ayaklar, gelen, giden hocalara ümitsizlik yaşattı.

  Şimdi başımızda deneyimli hocalardan Adanalı Yücel İldiz gibi geçmişi başarılar ile dolu deneyimli, pisikolog, ile yeni bir döneme girdi. Ancak 8-9 maç sonra toparlanan, kendine gelen takım artık deplasmanlarda maç kazanacak seviyeye bile geldi.

  Şimdi birlik beraberlilk, takım gibi takım olma zamanı geldi.İçerdeki uyum , arrkadaşlık, kardeşlik bizim dirilişimizde en büyük etken olacaktır.

  Ailede reis nasıl Babamız ise , ES-ES lerde de reis Yücel hocadır. Her futbolcu bunu benimsemeli dir. Babanın oğluna attığı tokat yerinde nasıl gül biterse, hiç bir futbolcuda bu durumdan gocunmaması gerekir. Erkan Zengin bizim öz evladımızdır. Takımı toplayacak onlara güç ve moral verecek saha içinde arkadaşlarını rakibi karşısında ezdirmeyecek odur. Güçlü olduğu zamanda takımın %50 si olduğununu da unutmamak lazımdır.

  Deplasmanda ligin kollektif futbolu, en iyi oynayan takım Altınordu ile oynadık. Burada Yücel İldiz hocanın taktiğini ben çok beğendim. Koşan , savaşan, yardımlaşması en üst seviyede olan Altınordu karşısında, önce gol yememeyi , sonrada rakibin durumuna göre atak grişimlerimiz ile pozisyon bulup , gol aramak düşüncemizdi. Nitekim Aykut ve Andaç kendilerine azıcık güvenseydi biz son anda sahadan 3-0 galip ayrılabilirdik. Ama olmadı neden?.. Özgüvenlerini kaybettikleri için. İşte hocaların en çok düşünemedikleri de bu. Yedekleri Pisikoloğ Dr. gibi maça hazırlamamalarıdır.

                       ESKİŞEHİRSPOR   KALİTELİ KEYİF VEREN FUTBOL OYNADI  

  ES-ES ler nihayet 9 maç sonra artık ligde bende varım dedi.. Benim klasmanda yükselme zamanım , çıkışa geçme zamanım geldi dedi.

  İzmirde oynanan Altınordu maçında , sahada futbol adına bütün güzellikler sahaya sergilendi..Tek eksik olan ise gol sesinin gelmemesiydi.

  Eğer Aykut ve Andaç boş kaleye o pozisyonları gole çevirebilseydi, Eskişehire kahramanlar gibi dönebilirlerdi, ama olmadı demek , daha nasip değilmiş.

  Her yıl Türk futboluna yeni yıldızlar kazandıran Altınordu karşısında , futbol kimliğine yeni ,yeni kavuşan Eskişehirspor  vardı sahada.

  Her iki takımın galibiyetten çok futbolun güzel yanlarını ortaya koyma çabaları gerçekten alkış aldı.Oyunu bir an olsun bile çirkinleştirmeden yanlızca futbol oynamaya çalışan her iki kulüp , özellikle bıyıkları daha yeni yeni terlemeye başlayan yaş ortalaması 18-22 olan Altınordulu futbolcuların, Es-Es li futbolculara gösterdikleri saygı, gerçekten duygu yüklü estantanelerdi.

  Eskişehirde bu maçta , genç, dinamik savaşan, mücadeleci temiz futbol oynayan Altınordu karşısında,  oynadığı olumlu futbol ile gelecek adına bize umut verdi, heyecan verdi. Ne varki Hasan Hüseyine, Erkana karşı uygulanan sıkı , katı markajları hocamız görüp, onların yerlerini değiştirmesi gerekirdi,  Bu takımda Akaminko, Ofuedu,Mezenga,Semih mutlaka oynamalı. Zaten Ofuedu ,Mezenga bize geldiklerinde orta saha olarak geldiler, sağ, veya sol kanat larda orta saha forvet düzeyinde oynarken şimdi değişik yerdeler.Demek istediğim bu yerlerdede hocamız onları oynatabilir.Kayacanı bu maçta beğendim artık kendine geldiğini düşünüyorum, inanın Bofeni aratmayacaktır. Tabiki burda defansın sıfır hata ile oynamasının büyük faydası vardı.

                           ANKARAGÜCÜ KARŞISINDA NE YAPMALI

  Altınordu karşısındaki gibi, önce defansı sağlama alıp, kontra futbol ile gol yollarında pozisyon aramalıyız. Ligin en hırçın, zorlui, inatçı sert takımlarından olan Ankaragücü bu yıl ligi ikinci bitirip Süper ligde oynamak niyetinde olan takım hüviyetinde görülüyor. Bu sene her şeyini, lobisini, de işin içine sokup ligi  zirvede bitirme niyetindeler.

 Eskişehirspor artık çıkışa geçmek istiyorsa,Altınordu karşısındaki gibi, rakibe pozisyon vermeyecek,mücadele edecek,Kora kor oynayarak sertlikten kaçmayacak.. göreceksiniz o zaman biz bu Ankaranın balonunu söndüreceğiz.