13.01.2018 17:42:02 1091 Okunma

AKDENİZDE ÜNAL’IN BAŞARISI

Eskişehirspor devre arasında kamp yaptığı Antalyada , 0ksijen depolarken, kulüpten alacaklı olan futbolcuların paralarını da ödeyerek çok büyük işe imzasını da atmış oldu.


   Ne deniyordu Eskişehirspor bitmiş tükenmiş , her yer borç içinde alacaklılar kapıda , icracılrın biri gelip biri gidiyor, başkan şamar oğlanına döndü deniyordu.


   Halil Ünalın zor şartlarda , kulübü ele almasıyla, bir anda şemsiye ters yüz olarak ortalık sanki güllük gülüstana dönmüş gibi. oldu ...


   Alacaklı olan 25 kişinin parası ödenirken , 3-4 senedir ödenmeyen yabancıların paralarıda bir kısmı verlip , diğer kısmı aylara bölünerek kulüp çok büyük badireyi de atlatmış oldu.


   Diyorum ki bu paralar ödenmeseydi ne olurdu   ?  tüm futbolcular alacaklarına karşılık başka takımlara kaçacak, Eskişehire puan cezası gelecek, takım klasmanın dibine demir atarak kendini bir anda , amatör kümede, Bal liginde bulacaktı.. Bu ne demek ?... Eskişehirspor tam 10 yıl kendine gelemeyecek takım tarihin derinliklerinde kaybolup gidecekti...


   Allahtan ki bu işin sonunu düşünen duyarlı bir kaç eski yeni yönetici, destek olarak , Halil Ünalın da yeteneği, mahareti ile son anda iyi kötü para işini hallederek takımı uçurumun eşiğinden döndürmüş oldu..


   Halil Ünal ı seversiniz sevmezssiniz ama bu işi Eskişehirde kıvıracak tek adam bence Halil Ünaldır.. İllada sevecem sevmeyeceğim diye düşünürsen zaten camia hiç bir idealini yerine getiremez.


  Kampta gençlere bir hayli şans taniyan hocamız Yücel İldiz , zannederim orada görecekleri ni  gördü kafasındaki sorunları da atmış oldu.


 


                 ESKİŞEHİRSPOR 1965 DEN BU YANA EN ZORLU YILINI YAŞADI


 


   Gerçekten Eskişehirspor tarihin en zorlu en korkunç günlerini yaşadı, ilk puan silinmesinden sonra gelecek 24 puan silme , Eskişehirin tarihten silinmesi demekti..Türkiye ligine ilk katıldığı sene Türkiye deki spor dünyası onları şampiyon olarak alkışladı..Sonuçta birlik beraberlik arkadaşlık ile gönüllerde taşan bir sevda oldular.. Anadolunun yıldızı, futbol devriminin de öncüsü ve örnek takımı oldular...


   Yıllarca bu şehire,büyük taraftarımıza ulaşılmaz dediğimiz zaferlerin ve kupaların onururunu , mutluluğunu yaşattılar..


   Agop Mehmetten, Yüksel Özbekten, Muzaffer Çilden, Yamuk Çetin, İsmail Arca, Nihat Atacan,Ender, Kamuran , İlhan, Vahap Fethi Heper vs... diğerleri yıllarca bu kulübe yaptıkları hızmetten sonra geride çok büyük derin izler,bırakarak,tükenmeyen, dillerden düşmeyen efsane oldular.. Onlar için rakip hiç önemli değildi..?


zaten  kafalarına da takmaz dı onlar , sahaya çıktılar ve hep kazandılar...zaten onun için nostalji oldular.. bu arada para kazandılarmı ?  dersek şimdikilerin yanında dişinin kovuğunu dolduracak leblebi kadar para kazandılar..


   Şimdi forma aynı,ruh aynı taraftar daha modern, sahalar halı gibi , malzeme bol, ayakkabılar kanguru derisi..Değişen tek şey  isimler oldular,,, kaptan Erkan Zengin, Uğur, Hürriyet ,Hasan, Akaminko ve diğerleri ..


   Şimdi ümit onlarda kurtuluşumuz onlarda, bu sene ilk 6 ya girebilirsek büyük başarı,bize süper lig kapısını aralar.. ama olmadı seneye çok daha güçlü. favori  takım olarak dev ismimizle bu işi başarırırız diyorum.. Şimdi Tarih yazma sırası bu gençlerimizde .. ben inanıyorum sizde inanırsanız , olmayacak bir şey değil diyor, başarılar temenni ediyorum...