10.03.2018 19:37:25 1484 Okunma

ALTINORDU RÖVANŞI…

 


Erzurumda yine değişik bir kadro, yine hüzün, yine göz yaşı vardı .. Yücel İldiz hocamız alın size yeni bir kadro görün anyayı konyayı der gibi adamlarını sahaya sürü verdi..!


   Oysa artık zaman daralıyor ligde son  maçların  heyecanı,


getirisi, götürüsü , artık ince hesaba dönüştü..


   Biz ne diyorduk, ..?  arkadaşlar hayal aleminde gezinmeyin , boş yere ortamı germeyin, bu takım süper lig ve ilk altı ya girecek kadro yapısına sahip değil..


   Eskişehir bu yıl kümede kalsın, gençler yetişssin yeter demiştik. Gençler bir daha, ömrü hayatında böyle müsait bir ortam bulamazlar..Deneyim kazansınlar, pişsinler yeter dedik. Ama biz şehir olarak gaz vermeyi çok severiz..!  gençlere ağır sorumluluk , kaldıramayacakları , taşıyamayacakları yük bindirdik ,sonra geçtik karşılarına seyr ettik..Bu tarz düşünce ,kesinlikle , tamamen yanlış ve tersdir ..


   Erzurumspor karşısında , Takım sanki kurtlar sofrasına düşmüş, , kaşarlaşmış rakip önünde eli kolu bağlı gezinerek hiç bir varlık gösterememiştir.


   Doğaldır.. artık lig bitiyor zaman çok azaldı, kazanacağımız puanlar bizi düşme hattından kurtaracağı gibi , kaybedeceğimiz her puan düşme hattındaki takımların içinde boğacaktır...


  TFF zaten iki takımı ligin başında düşürdü, ama 3cü takımı bir türlü bulamadı.. Eskişehir zor oyunu bozdu ve altlardan bir anda sıyrıldı. Diğer takımlarında galip gelmesi işi karman çorbana getirdi. Şimdi koşma , mücadele etme , savaşma zamanı dır. Es-Es in gençleri bu yükü kaldırırsa, bu deneyimi karşılayacak ayaklar sahada puan almamızı sağlarsa, bu sezon kümede kalacak takım biz oluruz.


  Erzurum maçın da Buruno,  Dorukhanın kestiği topa geç ayak koyması, atik, seri  davranmaması , golü atmamızı engelledi. Oysa biraz uyanık olsa idi , tam kırılma anında golu bulacak ve oyunun da kaderini değiştirebilecektik. .. 


Ama ,Olmadı , Olmadı ..?


  Buruno bu sezon aşırı şans buldu takımda , ama hayatının en kötü sezonunu geçirdi, hiç ama hiç bir varlık gösteremedi. Hele bu perfonmansını bir türlü yakalamaması akla bir sürü sorun larıda beraberinde  getirdi...


                                                      ALTINORDU RÖVANŞI 


   Bu hafta pazartesi  12/Mart / 2018 de saat 18.oo de kendi saha ve seyircimiz önünde , ligin en şık, sessiz sakin top oynayıp, rakiplerini yenip memleketine dönen takım olan,..Altınordu ile oynuyoruz. Bakın bu takım çok entrasan bir takım. Sahaya çıkan 11 uyumlu genç, yıllarca beraber oynamış alt yapıdan gelme,  her kez arkadaşının huyunu, suyunu bilen, adeta kolej havasında bir takım görüntüsü var.  Sahaya çıktıklarında rakibe güven vermeyen adeta bu takımı biz yeriz , bitiriz düşüncesi her rakip takımı da perişan etmiştir. Diyorum ki rakibi hafife almayın Maç başında oyunu domine edin. Pas trafiğinde orta sahada daha çok etkili olun , boşta bulunup defansınızı ihmal ederseniz topu kalende görürsün. Altınordu, Balıkesir ve Ankaragücü maçları üçlü seridir,  buradan en iyi netice ile çıkarsak yeni sezona çok daha güçlü, etkili ve rakiplerin korkulu rüyası oluruz.Eskişehire gelen rakipler,kendi sahalarında 150-200 seyirci önünde oynarken , Eskişehir'de 20 bin-25 bin seyirci önünde oynamaları muhteşem taraftarımızın ateşli desteği onları tam tersi coştururken , kendilerini de sanki Wembleyde oynuyor hissi yaratıyor. Tabiki bu biraz da Es-Es leri çok zorluyor. Buna meydan vermemek için , maçın başında atacağımız goller bizi sahadan üç puanla çıkartır diye düşünüyorum...