24.03.2018 16:34:21 5283 Okunma

ESKİŞEHİR TAKIMINA SAHİP ÇIKACAKTIR

Ankaragücü karşısında seyrettiğimiz Eskişehirspor , gerçekten mücadeleci ve savaşçı ruhu ile izleyenlere , taraftarlarına büyük umut verdi..


Söz yazarı ne demiş..?


Umuda Kurşun işlemez.,,


Umud kaf dağının arkasında olsada.. onu bulup getireceksin..!


   Eskişehirspor bir ara üç maç arka arkaya kazanınca , şehir, taraftar, bu takıma gönül verenler bir anda havaya girdi..!


   Birden bire play-of tan, ilk iki neden olmasın denmeye başlandı..


   Futbolcuları aşırı havaya sokan, verdikleri gazın ne kadar yanlış ve yersiz olduğunu görünce'de  her kesimi korku sardı.


   Yapmayın, etmeyin bu çocuklar daha çok genç.. kurtlar sofrasına yem etmeyin, kaşarlaşmış rakipleri karşısında , kaldıramayacakları yükü üzerlerine ,yüklemeyin dedik..


   Tamam yedek medek, en az sekiz genç bu forma içinde ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyorlar.. Eksiğimiz Altınordu gibi takımın sahip olduğu uyum, sistem, taktikten çok uzaklarda oldukları görüldü..


   Altınordu aynı gençlerle ancak bu sene üç yıl aradan sonra meyvelerini toplamaya başladılar..


   Eskişehirsporda ise bu birliktelik, lige uyum, ancak üç,dört aylık bir gelişme 'de olduğunu söyleyebilirim..


   Yıllar sonra Es-Es li gençlerin yakaladığı bu şans inanın onlar için çok büyük kazançtır.


   Değerini anlayan bu gençlerimiz,sahaya çıktığı an yapacakları en iyi şey, savaşmak,mücadele ve  çok koşma olduğunu gördük...


   Gördünüz, şampiyonluğa ortak olmaya çalışan Ankaragücü bile Es-Es ler karşısında , nasıl bocaladı,nasıl soğuk terler döktü..Bu nedemek ..?  yüklendikleri sorumluluk karşısında nasıl titredikleri dir..


   Eskişehirspor , biliyorsunuz içinde bulundukları mali krizden dolayı, elindeki tecrübeli ve kaliteli oyuncuları ile sözleşmelerini bozmak zorunda kalmıştı..Es-Es ler...!


 Transfer yasağından dolayı ligi gençlerle, dar bir kadro ile götürmek zorunda kalmıştır.


   Görüldüğü gibi kadro derinliği olmayan takımın,11ci sıra ile 18ci takım ayarında olduğu görülmüştür.


   Tecrübeli hocamız Yücel İldiz de elinde sahip olduğu mevcut kadroyu en iyi, en uyumlu en verimli şekilde kullanıp küme düşmeye namzet takımların arasından bir an evvel sıyırıp , takımını klasmanın üst sıralarına taşıması, istek ve  arzusunda olduğu görülmüştür...


   Taraftarı en çok üzen ise, genelde hocaların formsuz olduğunu görseler bile, tecrübeli oyuncuları gençlere tercih etmeleri dir. Mesela geçen yıllar gol krallığına oynayan Buruno nun neden bu sene vurdum duymaz olduğudur. ?...Birde Tecrübeli Andaç Güleryüzün bir türlü form tutamaması, güreşçi gibi sahaya çıkması acemiler gibi oynaması beni bile şaşırtmakta ve üzmektedir. Hürriyetin, onun gibi yılların futbolcusunun sahada gençlere sahip çıkacağına , luzumsuz agrasif davranışları, hakemlerle boş diyoloğlara girmesi tribünleri de tahrik etmektedir.


 


                                  LİGİN BİTMESİNE 6 HAFTA KALDI


 


   Bundan sonra ligde ,zorlu , heyecanlı, stresli haftalar bir birini kovalayacak. Buna en iyi uyum sağlayacak takımlar ,kendilerini kurtaracaktır. Yöneticiler, taraftarlar,Başkan Halil Ünal ve hocalarımız, menejerimiz takımlarına sahip çıkıp,daha anlayışlı,özverili,sakin, moralli olarak sahaya çıkması zorunlu olacak gençlerimize yardım etmelidirler.


   Şu anki klasmanda ki takımlara bakarsak bir puanın bile ne kadar değerli olduğunu görürsünüz. Denizli 30, Eskişehir 31 , Samsunspor 33,Adana ve Demirsporun 34 puanla ölüm kalım mücadelesi içinde boğuştuğunu izlemekteyiz. Eskişehire düşen görev saha içinde, tribünlerde, takım içinde son derece anlayışlı, kırmadan uyanık olmak tır. Fikstüre bakarsak diğer takımların bizden daha zor maçlarının olduğunu görmekteyiz..


   Maçları yakından takip edenler biliyordur ?... her maçta gol yiyen takımlar tamamen akıl almaz tesadüfü goller ile maç kaybetmektedirler.Dolayısı ile maç sonuna kadar oyun disiplininden kopmadan, uyanık olmak , yan topları attırmamak, duran topları da iyi takip etmektir. Kaleci Kayacanı defansımız çok iyi dinlemek meburiyetindedir. Sahayı , atakları , pozisyonları en iyi gören odur. Ankaragücü maçında Enes,İlhan,Kenan,Umut, her an her şey yapacak durumda iken golü Yusufun atması, defans zaafiyetinden kaynaklanmıştır.Tuzaklara düşmeyecek,rakibini 90 dak. kovalayacak , mücadele edecek , dikkatli olacak futbolcularımızın, ligi en iyi yerde bitireceğine ben tüm kalbimle inanıyorum.