10.05.2018 19:02:47 1935 Okunma

ÇOK ÇİLE ÇEKTİK AMA BAŞARDIK

Türkiye'de kulüp takımlarının hayat bulması, lige tutunabilmesi için kulübün başına geçecek , Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri , artık eskisi gibi takımı sigara kutusu üzerinde genel kurulları yönetemeyecekler.


   Kulüp Başkanı önce Vizyon sahibi olmalı


   Gelir getirecek projelere hakim olmalı


   Yöneticiler de ise projeleri üretecek, yönetecek, yakın ilgi alaka göstererek,teknik bilgi sahibi , donanımlı, kulüp çalışmalarına emek verecek  beyinler olmalı


   Kulüpler ; Sanayiide'ki atölye, dükkan, tamirhene ve şirketler bazında yönetilemez.


   Dünya'da ve ülkemiz de üst düzey spor kulüpleri nasıl yönetilir, literatörlelerini  yakından izleyecek takip edecek, çağdaş, modern spor kültürü olan kişiler  -


   olacaktır..


   Yönetim kuruluna seçilmiş , sorumlu olacak 15 veya 20 yöneticiden en az 8-10 kişisi kulübün her şeyi ile yakından ilgilenecek, kendisine bağlı çalışma arkadaşları olacaktır.


   Yani benim çok işim var, kulüple uğraşmaktan kendi iş sahamı kaybediyorum deyip,  kulübü angarya görenler, aynı zamanda buraları siyasi basamak yapıp partizanca davrananların yeri asla olmamalıdır.


    Devir artık değişti..!


    Dünya futbolun da  ve Türkiye 'de futbol artık bacası tütmeyen milyon Dolarların döndüğü sanayii haline geldi.


 


               ES-ES BU SEZON KÜMEDE KALDI  SENEYE NE OLACAK ...?


   Gerçekten Eskişehirspor bu yıl çok çile çekti..Özellikle büyük taraftarımızın destekleri , çırpınmaları,  son maçtaki puanlar ile 41 puan bizi kümede bıraktı.


   Es-Es ler önce 3 puan kayıpla lige başladı, sonra transfer yapamaz cezası ile işi gençlerle kotardı. Sonra kulüpten büyük alacakları olanlarla yollar ayrıldı.


   Hiç bir hoca gençlerle ligi götüremeyiz diyerek, takıma güvenemedi. Ama..?  Denizlispor, Ümraniye, Giresunspor , Bolu maçlarında kazanılan galibiyetler,puanlar Eskişehirspor tarihinde unutulmayacak izler bıraktı.


   Eskişehirspor sonunda büyük gayretlerle taraftarın unutulmayacak,muhteşem  destekleri ile son Adanaspor maçınıda  bu takımla kazanarak Eskişehir halkının ,taraftarların  yüzlerini güldürdü..


 


   Her şey iyi güzelde Kulübün durumu önümüzdeki sezon ne olacak  ?....


   Halil Ünal ve arkadaşları , Kulüp kayyuma gitmesin diye, Sinan Özeçoğlun dan devir aldığı başkanlığı  , tüm mali sıkıntılarla boğuşa,boğuşa çarkı döndürmeyi sonunda başardılar.


   Şimdi önümüzde'ki sezon için kentten beklenen destek şart. Yeterli para bulunmaz ise , bırakın eski dosyalara ödenecek paraları , bu sezon ki 18 futbolcuya ödenecek paraları nereden ve nasıl bulacaklar.


  Yönetim kurulunda 'ki arkadaşların ve hepimizin uykularını kaçıran bu duruma destek bulunmaz ise dar boğaz asla aşılamaz, sıkıntılar hiç bitmez...


  Sonuçta ufukta yeni bir kongre gözüküyor..


  Eskişehirspor böyle bir kongreyi dahada taşıyabilirmi , kaldırabilirmi ?...


  Hatta delegeler tiyatro seyr eder gibi salonu doldururlarmı , o günleri önümüzde'ki aylarda göreceğiz..


  Ne diyeyim.. Allah yardımcımız olsun..!