29 Kasım 2018 Perşembe 2211 Okunma

UMUDA YOLCULUK

   Ümraniye maçında izlediğim Eskişehirspor'da , galibiyet aşkı vardı,sahada tek yürek mücadele'de ise ortak bir yürek vardı..!


   Özellikle  taraftarın olağanüstü müthiş desteği inanın görülmeye değerdi.         


   Rakip takımları çıldırtan bu destek onları 'da  coşturuyor olmasına rağmen , Eskişehir'e gelirken  düşündükleri ile sahada oynayan Es-Es lerin ne kadar farklı olduklarını gördüler hep.


   Aslan yürekli gençlerin sırtladığı yük ,sorumluluk aşkı , çok değerli olduğu kadar çok'ta ağır olduğunu onlarda biliyordu...


   İstanbulspor,Osmanlıspor,Ümraniyespor takımları kalite olarak ligin üst sıralarını zorlayacak kadro yapısına sahipler'dir..


   Bu takımları yenmek , puan almak Eskişehirspor gibi pırıl pırıl gençlerin zaferidir,,


   İnanç birlikteliği için her hafta saha'da mücadele eden gençlerin tek hedefi , Nasıl bu maçı kazanırız olmaktadır.


   Maç kazanmak , önce beyinde başlar... Rakibi en ufak bir aşağılama , küçük görme  ve Eskişehir 17-23 yaş arası dır biz Nasıl olsa bu kolej takımına 3-5 atarız dedikleri anda  maçı kaybeden takım olurlar...


   Her üç takımın maçını incelersek , hepsi forveti 5'  leyerek maça önde başladılar . Gaye bir an evvel ilk dakikalarda gol atmaktı. Ama hepsi yanıldılar, gördüler'ki kazın ayağı öyle değilmiş. Es-Es ler rakip takımı, taraftarın desteği ile ayaklarını yerden kesti.


   Cezalı olan hocamız Fuat Çapanın dışarıda, Levent Zorluel in saha'da kulübede futbolculara verdiği, kazandırdığı öz veri  genç oyuncularımızı ,  galibiyete odakladı. Takımda  eksik yokmu ?.. elbette var tabii ... ama onlarıda çalışarak tecrübe kazanacaklarına inanıyorum.


 


                                          ÜMRANİYESPOR MAÇI TAKTİK ANLAYIŞI


 


   Bu maçta'ki taraftarın inanılmaz desteği , bando Es-Es in coşkusu , rakip takımı 'da etkilerken ilk dakikalarda rakibe üçüncü bölgede yaptığı baskı , defans kurgumuzun yerleşme düzenini de bozdu. Nitekim Mevlüt kardeşimizin hatalı geri pası ilk golü'de yememize sebep oldu..


  1-0 yenik duruma düşen takımımız , Ümraniye'nin Ateş'ini düşürürken , kendimizi 'de tek yumruk yaptı. Nitekim beklenmeyen ataklarımız gol yapma düşüncemiz üç dakikada iki gol atmamıza sebep oldu .


 


                                           İLK YARIYI GALİP BİTİRDİK


 


  İlk yarısı 2-1 galibiyetimiz ile kapanan maçın ikinci yarısında Türkiye radyo ve TV  lerini' de harekete geçirdi. Nitekim


  Altınordu gibi geleceğin gençleri Türk futboluna böyle kazandırılmalı.İşte Bursaspor , Trabzonspor bu işe başladılar bile....İnanın Eskişehirspor kümede kalacak ve seminerlerde ders olarak örnek alınacaktır.


  Elazığ'da alacağımız maçı göz göre göre verdik Nasıl verdik ?.. Üç kafa üç gol maçı kaybetmemize sebep oldu. Adam paylaşmaz isen kafada gelir böyle gol de gelir.İnşallah böyle basit hataları yakın zamana kadar bertaraf eder yolumuza bakarız.


 


                                         ŞİMDİ ÖNÜMÜZ'DE AFYONSPOR MAÇI VAR.


   Mutlaka her maç bizim için çok önemli .. Esas olan böyle hayati deplasmanlarda yenemiyorsan yenilmeyeceksiniz. Afyon bizden korkuyor ve çok stresli endişeli , maçı kaybetmeleri onlar için ne kadar çok tehlikeli olacağını biliyorlar. Sakin , maçı tempolu götürmek ilk anlarda oyunu kontrol altında tutmak görevimiz olmalı. Orta saha forvet bütünleşmesiyle yardımlaşmalı pres yapmak ana gayemiz olmalı,Eskişehirspor'un Bu sefer  deplasman fobisini  yeneceğine inanıyorum. Afyon kümede kalmak için adeta yırtınıyor . Geçmiş maçlarda 'ki eksikliklerimizi bu maçta bertaraf edersek,pas trafiğinde etkili olur , Adam  paylaşıp yer tutarsak inanın sahadan Zafer'le ayrılacak taraf biz oluruz.


  Umuda yolculuğumuz ve bahtımız açık olsun...!