13 Şubat 2019 Çarşamba 1337 Okunma

GÜLEN YÜZLER SOLMASIN…

Hafta Sonu Karabük deplasmanına çıkan Es-Es ler , taraftar desteği oynadıkları maçı ,aylar, haftalar , sonra kazanarak zayıf rakibini çok rahat bir şekilde 4-0 yenerek , Karabük'ü klasmanın sonuna demirledi...!


   Transfer tahtasını açamayan , bu imkanı bulamayan şehir içinde adeta terk edilen , Karabükspor un durumunu bizden iyi anlayan olmaz diyerek, rakibi üzmeden , tahrik etmeden , gururlarını kırmadan , saha içi centilmen davranışlarımızla göstermiş olduk ...!


   Geçen hafta liderliğe  en yakın takım olan Gençlerbirliği'ni yenerek Türkiye liglerine korku salan EsEs ler , özellikle Karabük maçını kazanarak başarısını taçlandırmak istiyordu..


   Maç sonunda genç futbolcular ile tecrübeli ayakların birleşmesi , maçı beklediğimiz gibi rahat kazanmamıza vesile oldu.


   Maça kaptan olarak çıkan Sezgin geçen yıllara göre daha olgun ,daha dikkatli topu defanstan oyuna sokması göze hoş göründü. Sezgin in tek eksiği biraz ağır görüntüsü idi.


   EsEs ler 21 maçta 23 Puan alması ile Denizlispor'u yendiğimiz taktirde sanki gözümüzü yukarılara dikerim diye de düşünmüyor değiliz.


   Eskişehirspor Karabükspor deplasman galibiyetini tam 9 aydır bekledik, bu arada umutlarımızı hiç yitirmedik.Gerçekten deplasmanda galibiyet bir başka güzel oluyormuş.


   FUAT ÇAPANIN BÜYÜKLÜĞÜ VE CENTİLMENLİĞİ


   Maçın sonlarına doğru 10 kişi kalan Karabük ,oyuncu değiştirecek Hakkı olmayınca haliyle bir kişi eksik kaldı.


   Bunu gören , çok iyi anlayan Teknik Direktörümüz Fuat Çapa , İbrahim Halil'i oyundan dışarı alınca bizde 10 kişi ile oynamak zorunda kaldık. Bu jest karşısında duygulanan Karabük yönetimi. Hocaları Taner Öcalan ile Fuat hocayı tebrik edip sarılınca büyük taktir topladı ve bu dak.larda duygusal anlar yaşandı. Fair-Play kurallarını anlamak istemeyenlere ders veren Fuat Çapa hocamızı buradan kutlarım.


   ESKİŞEHİRSPOR YABANCILARI İLE AĞIR BASTI


   EsEs lerin yabançı futbolcuları olan Kaman Issa - SİSSOKO - Jessie ve Milinkoviç ile zayıf rakibi karşısında adeta idman yaptılar.Eğer Denizli maçında da böyle oynasınlar rakibini liderlikten indirirler.


   SİSSOKO maçtaki iki asist,ile Jessiye ve İssa ya gol arttırırken, Erdal ve Milinkoviçin attığı gollerde de payı vardı. Mayası, alt yapıları çok iyi görülen yabancılar form tuttuğu müddetçe daha iyi olacaklarını düşünüyorum.


   Yeni tecrübeli ayakların da topa daha iyi basmaları,rakibi eksiltme, markajları,kademelere girmeleri pas tarafiğinde çok etkili olmaları,her an golü düşünmeleri takıma da artı kazandırdı. Gerçekten Jessie ve Milinkoviçin akıl dolu attıkları gol çok alkış aldı, Bu maçta Hakan Aslantaş ve Cemal'i çok iyi olmasa da görevlerini laiki ile yapan futbolcularımızdı.


   Karabükspor maçında Denizlispor'un Sukuat ekibi maçı izlerken çok not tutmaları,Eskişehirspor'dan Nasıl çekindiklerinin de göstergesiydi.


 


   DENİZLİSPOR MAÇI PAZARTESİ


 


   KARABÜKSPOR maçında bize ve seyredenlere keyif veren , umutlandıran ilk kez deplasman da muhteşem galibiyet serisine devam eden. EsEs ler uyumlu,saha içi paylaşımları, desteği, paslaşmaları , rahat,  emin , güven veren oyun tarzları ile bizlerin de temaşa zevkini arttırdı. Saha içi oyun tarzında tecrübeli abi SİSSOKO yu sanki abi gibi görevli mesuliyeti yüklenmiş kaptan gibi izledik bu maçta..


   Galibiyet zevkini tatan, bu havayı yakalayan,özgüven , moral bulan,takımımız Denizli  maçında gerçek değerini sahaya yansıtacağını düşünüyorum ...


   Oyun disiplininden kopmayacak bir EsEs in taraftarlarının müthiş desteği ile lideri devirmesi , şehiri çılgına çevirir diye düşünüyorum.


   Futbolcu kardeşlerim yeterki galip geleceğimizi kafalarına kazısınlar..!