9 Nisan 2019 Salı 1299 Okunma

GERİ DÖNÜŞ MUHTEŞEM OLDU

 


Haftalardır galibiyet yüzü göremeyen EsEs sonunda Osmanlıspor galibiyeti ile güldü.


   Spor Toto 1.Lig'in 28. haftasında EsEs  Ankara deplasmanında , şampiyon adayı , Osmanlıspor  karşısın'da  gol olup yağdı.


   Emre Güral bu maçta tam 3 gol birden atınca , Hatt-trick yaptı. Haftalar sonunda..işte ;  Özlediğimiz Emre bu dedirtti.


    Erdal Akdarı- Cemal'i-Furkan Balaban- Mehmet Özcan - Furgan Polat - Serkan , Mevlüt , maçta harikalar yaratırken , takımın galibiyetinde büyük etken oldular. 


   İnanın  EsEsler daha oyun alanına gelirken o kadar maç Havasına girmiş  ve galibiyete inanmışlardı 'ki biz bile Osmanlı'nın maçta çok zorlanacağını düşünür olduk.


   Zira rakip takım ;  kaliteli,tecrübeli, prömiyer Lig, La-Liga gibi liglerde top koşturmuş  deneyimli futbolcular la dolu idi.


   Maçta EsEs özellikle , orta saha defans bütünleşmesiyle yardımlaşmalı prese dayalı , alan ve  Adam  markajı yaparak , rakibi durduran, zorlayan, pes ettiren yapısıyla dikkat çekti.


   Haftalardır, uzun zamandır koşmuyor, savaşmıyor , gücü yok dediğimiz 3 tecrübeli ayak ..?  Milinkoviç, Emre Güler - Sissoko bence olağan üstü,top oynayıp rakibi çok fazla  zorladı, yordu...


   Neden  ?...


   Orta sahamız o kadar disiplinli ,savaşçı ruhunu  sahaya yansıttı ki , tecrübeli 3 ayağın'da rahat oynamalarını sağladı.


   EsEs maçın henüz 20. dak.1-0 yenik duruma düştü. Gueye nin ayağından yediğimiz gol, defansın hatası idi.


   OSMANLI  BU GOLLE MAÇI KAYBEDEN TARAF OLDU 


   Rakip golü atınca EsEs 'i zayıf gördü ve daha 3-5 gol atarız diyerek bir anda gevşedi.


   İşte tam bu anlarda maçın 26.dak.sında Emre'nin kafa golü skoru 1-1 yaptı. Beraberlik ve taraftarın çılgın desteği bir anda Osmanlı'yı Demorolize etti. 


   Devre biterken Emre'nin şahane şutu gol olurken ilk yarıyı EsEs 2-1 önde kapatan taraf oldu.


   Kırmızı Şimşekler skoru koruma adına büyük potansiyel harcayıp , bu yarı defans ağırlıklı oynayınca 78.dak. Gueye'nin ayağından gol yedi ve maç 2-2 duruma geldi.


  Oyun bu skorla biter dediğimiz anda , sahneye tekrar Erdal Akdarı çıktı. Defanstan sıyrılıp gol arayan bu genç ölümüne mücadele ederek, son dak.larda rakip ceza sahası çizgisi içinde bariz şekilde düşürüldü, EsEs penaltı kazandı , Emre Güral bu penaltıyı gole çevirdi. Skor 3-2 oldu.


   Maç bitti dediğimiz anda hakem oyuna tam 7dak. İlave etti. Osmanlı ümitlendi saldırmaya başladı. Defansını boş bırakıp EsEs yarı sahasına oyunu yıktı, bu boşluğu yine Erdal Akdarı , ileri çıkarak  süper golle doldurdu, skor bir anda 4-2 oldu . Maçın son saniyelerin de Milinkoviçin şutu alt direkte patladı Osmanlı 5 ilk olmaktan kurtuldu.


    İşte futbol , işte mücadele , öz veri, inanç , dayanışma  bu...!


    Sonunda dev gibi bir takımı , hemde kendi saha ve seyircisi önünde , yenmenin gururunu yaşamak, haftalardır aldığımız yenilgileri de bir anda unutturdu...


    Geçmişte 'ki göz yaşları bu kez mutluluk göz yaşlarına döndü .


    Bravo, tebrikler Fuat Çapa ve Levent Zorluel hocalarımıza, bize bu mutluluğu yaşattıkları için ...!