16 Mayıs 2019 Perşembe 649 Okunma

ES-ES’LER DE ERKEN TATİL

Spor Toto 1'inci lig 33 cü hafta maçında Eskişehirspor kendi saha ve seyircisi önünde Adanaspor'a maalesef 3-0 mağlup oldu.


   Maç öncesi ;  Bu senenin en kötü taraftar desteği,  EsEs in en kötü futbolü ile sevenlerini bir hayli üzdü.


   Tamam takımımız 1ci ligde kalmayı garanti etti de , Futbolcuların bu kadar isteksiz, laubali, lakayt, futbolü' ne anlam veremedik.


   Özellikle bazı futbolcu kardeşlerim,kendi zevklerini tatmin için halı saha'da oynar gibi bencillikleri, topu ayağına yapıştırmaları seyredenleri  çok üzdü.


   Futbolcuların, veli nimeti olan taraftarına böyle kötü futbol  sergilemeye hakları yoktur diyorum.


   Taraftarı deli eden,oyun anlayışın'da , ne sistem, ne taktik , ne uyum , ne mücadele vardı.


   Hal böyle olunca , rakip takım portakallar, kalemize ancak 29 cu dak. geldiler ilk vuruşta Furkan 35 metreden topa öyle bir vurdu ki kaleci Ekrem onu ancak  ağlarda gördü.


   Skor 1-0 olunca rakip oyuna daha çok hakim oldu , daha rahatladı.


   EsEs ler ne defansta , ne orta sahada ,özellikle pas trafiğinde etkili olamayınca , forvetimizin rakip kaleye şut bile atamadan ilk yarı bu skorla 1-0 bitti.


   SAMAN ALEVİ ÇABUK SÖNDÜ


   Maçın ikinci devresinde oyuna , çok hızlı,  istekli, atak başlayan EsEs gol atmayı düşlerken, defansın hatasından yine gol  yedi. Ahmet Dereli nin ayağından skor 2-0 oldu. Mağlubiyetin getirdiği stres ile takım sahaya da havlu atmış oldu.


   Maçı yöneten saha'da bir acemi hakem vardı ki evlere şenlik. Adı Sarper Barış Saka imiş.Yardımcıları ise Murat Ergun ve Aptullah Uğur ise tam bir komedi idiler. İnanın böyle hakemler amatör kümede bile maç yönetemezler . Yazık değilmi böyle lige bu gibi şaşkın bilgisiz hakem atamak.Böyle kaliteli şehir takımları nın maçlarında deneme tahtası olamaz. Gitsinler Belediye takımlarının maçlarına versinler bunları.


  Ada'na rakip defansı, tam bir kasap gibi oynadı,üzerine gelen 18 ilk fidan gibi gençleri tekme tokat yerlerde süründürür ken hakem de bizim gibi seyrediyordu.  Erdal kardeşimiz bu duruma dayanamayıp isyan edince kırmızı kartı gören futbolcu oldu. EsEs lerin 10 kişi kalması rakibi de iyice motive etti. Portakallar EsEs le kedinin fare ile oynadığı gibi oynayıp maçın sonunu getirdi. Ahmet Dereli bu dakikalarda , defansımızı boş yakalayınca her kezi  ipe dizdi skoru 3-0 duruma getiren golü attı.


   Bir hatırlatma yapayım, geçen sezon EsEs ler Ada'na da bu takımı gençlerle 3-0 gibi net bir skorla yendi. Ama o maçta gayret, mücadele, birlik beraberlik kazanma hırsı vardı. Şimdi hepsi bir trilyondan aşağıya imza atmayız diyorlar mış. İşin içine para girdimi zaten mertlikte bozulur der'ler.


   Gördük'ki  belki'de EsEs yönetim kurulunun seçime gitmesi , onları üzdü ve erken tatil havasına soktu.


   Haftaya deplasmanda Boluspor ile oynayacağız, yensek , yenilsek bile bir şey fark etmeyecek, hiç olmaz ise önümüzü görmek için , genç futbolcuları sahaya sürersek bize bir ışık ve görüntü. verecektir. 


   Adanaspor maçında, yılın son maçını zevkle, keyifle, iştahla ,coşkuyla seyretmeyi beklerken, sinir harbi içinde stadı terk eden taraf biz olduk..!