12 Kasım 2019 Salı 2284 Okunma

TÜNEL.İN SONUNDA IŞIK GÖRÜLDÜ

 


 


Eskişehirspor  Osmanlıspor galibiyetinin verdiği moralle , deplasmanda Adana Demirspor ile oynadı.


   Adana'ya çok zor şartlarda  " Emniyet Müdürü  Engin Dinçin "  bulduğu para ile giden şimşekler, bu yardımın hakkı'nı  saha da vererek , çok anlamlı , umut dolu galibiyetin'de mimarı oldular.


   Eskişehirspor Teknik direktörü Coşkun Demirbakan geçen hafta galip gelen takımın iskeletini bozmadan , Adana DS  karşısına çıktı.


   Böyle hayati maçta Eskişehirsporu " Savaşçı ruhunu aynı tarz gayreti ile devam ettirdiğini gördük " 


   Demirspor karşısında tam Zaman'ında tarihi bir galibiyeti elde etmesi ...!  Güzel güne damgasını vuran mutluluk ve sevinç göz yaşları gibiydi. 


   Maçın ilk golünü EsEs lerin atması , rakibi'de kendine getirdi. Pas trafiğinde ki üstünlük,topla oynama , atak girişimler bu kez  Demirspor lehine olunca , rakip üzerimize geldikçe defans kurgumuz da , ister istemez ,tedirginlik , telaş baş gösterdi.


   Nitekim Mevlüdün kafa ile kendi kalesine gol atması, bu düşüncelerimizi doğrular  oldu.


   Beraberlik bir anda her iki takımı 'da rahatlattı.


   Top ve oyun kurguları orta saha bindirmeleri ile rolantiye döndü. Fazla gol pozisyonu olmadan ilk yarı bu skorla   1-1 berabere bitti.   


                                                  İKİNCİ YARI 'DA  GOL FURYASI VARDI 


 


   Eskişehirspor bu yarıda , galibiyeti ve golü daha fazla düşünen taraftı.


   Özellikle sağ kanat ataklardan yaptığı mız  bindirmeler çok etkili odu.


   Nitekim Sissokonun attığı gol , skor avantajını tekrar lehimize çevirdi. 2-1 


   Galibiyet  havası ile sahaya çıkan Adana DS , ne oluyoruz derken yedikleri gol onlara şamar gibi geldi. Bu arada akabinde attıkları gol dengeyi sağladı 2-2 


   Oyunun golle birlikte hareketlenmesi, EsEs leri bir anda coşturdu.


   Maçın oyun şablonunu kendine göre, yavaşlatıp , hızlandıran , şekillendiren EsEs ler , rakibini iyice bunalttı.


   Özellikle sazı eline alan Sissoko , şiir gibi  adeta nakış işler gibi topla  oynamaya başladı. Oyunu yavaşlatıp, hızlandırması,ayağa tek top, top sürmeden dar alanda kısa paslaşmalar ile pas trafiğinde etkili olması rakibinde başını döndürdü. Bu ligde alışılmayan oyun tarzı ile rakip kalede gol kovalayan EsEs leri , Adana DS seyr etmeye başladı.


   Bu oyun tarzı ile şimşekler akıl almaz goller kaçırdı. Her bindirdiğimiz kenar ataklarda , gol geliyor derken  Milinkoviç akıl dolu vuruşla skoru 3-2 duruma getirdi


   Baskıyı iyice arttıran EsEs ler karşısın'da rakip, adeta hezimetten tarihi farktan  kurtuldu. Kendi seyircisi ilk defa takımlarını yuhaladı.


   Maçta sonuçta 3-2 Eskişehirspor'un galibiyeti ile son buldu.


   İki haftadır içte ve deplasmanda aldığı galibiyetlerle  ( -9  ) puandan klasmandaki yerini ( + 1 ) puana çıkartan EsEs lerin , tünelin ucunda nihayet bir umut ışığının yandığını gördü.


   Şimdi yapılacak en doğru iş .? 


   İyi bir yönetim, düzgün başarılı Başkan ın gelmesi takımın başına geçip oturması olacaktır.  Takımın iskeletini bozmadan , dağıtmadan , devre arasında yabancılarımızı kaçırmadan , ligi bitirmemiz ,sevinç göz yaşlarımız olacaktır.