14.11.2017 19:45:10 5706 Okunma

POLİS OKULU KÖPRÜSÜNDE İŞARET YOK

Şehrimizin Ertuğrulgazi Mahallesinde bulunan ve Tepebaşı Belediyesinin sınırları içerisinde kalan Polis Okulunun olduğu kavşaktaki köprünün altından geçen yol oldukça işlek. Köprünün her iki yönü de Çevreyolu çıkışına denk geliyor. Okulların ve kamu kurumlarının da bulunduğu köprüde TRAFİK İŞARETİ veya UYARI LEVHASI olmadığı için hem araçlar hızlı geliyor hem de yayalar gelen araçları görmekte zorlanıyor. Bu nedenle de bu kavşakta sık sık kaza meydana geliyor. Çevreyolunun altından geçen bir yol burası. Bu viyadük duvarlarında gece parlayan bir trafik işareti olmaması yayaları ve araçları zor durumda bırakıyor. Çevreyolu alt geçidi çıkışlarının bir tarafı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, diğer tarafı ise Ertuğrulgazi Mahallesine çıkıyor. Trafik net bir şekilde yönlendirecek işaretlerin konulması için keşif yapılmalı ve gerekli uyarılar asılmalıdır. Eğer mümkünse köprü altının ışıklandırılması da faydalı olacaktır. Yayaların araçları ve araçların da yayaları rahat görebilmesi için bu şart. Aksi takdirde bu kavşakta daha çok kaza olur. Geç olmadan, canlar gitmeden KARAYOLLARI ya da TEPEBAŞI BELEDİYESİ hangi kurumun görevi ise burada gerekeni yapmalıdır. Biz burdan uyarmış olalım.

HERKESE BENDEN ÇAY

Eğer herhangi birşeye çok sevinmişsek söyleriz bunu. "Herkese benden çay". Türk toplumunun geleneksel ikramıdır çay. Bazen sohbete eşlik eden bir eğlence bazen de yemeğin üstüne içmeyi arzuladığımız içecek. Çocukluğumda yaz tatillerinde kahvehanede çalıştığım için çay demlemeyi bilirim. Kahve kültürü olan herkes bilir. Çay yapan kişiye Ocakçı denir. Çay demlemek sanattır. Herkes iyi çay demleyemez. Çayın iyi ya da kötü olduğuna karar verebilmek de kolay değil. Bunun için de ya iyi ocakçı olacaksın ya da çay tiryakisi. Bu konuda sizinle tecrübelerimi paylaşayım. İyi çay yapacaksanız çeşme suyu iyi olmuyor onu söyleyeyim. Çayın suyunu kaynattıktan sonra...

 Neyse ben nasıl çay yaptığımı anlatmayayım.

Belki şehrimizin Eskişehir Büyükşehir, Tepebaşı ya da Odunpazarı belediyelerinden biri Şehrin En İyi Ocakçısı yarışması düzenlerse ben de yarışmacı olarak katılırım.

İyi çay demleme sırlarını anlatmayayım. Öncelikle babam, Hasan amcam, Mümtaz amcamın oğulları Özkan, Servet ve Sezgin ve emekli polis olan Mehmet Ali amcam ee tabi ki ben ailecek çaycılık tecrübemiz var. Böyle bir yarışma düzenlenirse kıran kırana bir yarış olur ve bu yarış az önce ismini saydığım aile fertlerim arasında geçer. Hepimiz iddialıyız Şehrin En İyi Ocakçısı bizim TOPKAYA ailesinden çıkar. Hodri Meydan. Şaka bir yana böyle bir yarış düzenlense farklı bir kültürel etkinlik olmaz mı? Sonuçta çay bizim ikram kültürümüzün baş aktörü. Yemek sonrasının vazgeçilmezi. Bu şehrin en iyi aşçısı belli, en iyi Ocakçısı niye belli olmasın.

SİNAN ÖZEÇOĞLU NE DİYECEK
Eskişehirspor tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Oyuncuların moralleri yüksek ya da öyle görünüyorlar. Sinan Başkan ile taraftarlarca oluşturulan görüşme heyeti ikna görüşmelerine başlayacak. Bakalım Sinan Başkandan nasıl bir cevap alacaklar. Umarım Sinan Başkanın cevabı olumlu olur. Fakat olumlu olmasa bile bu takım küllerinden de doğar. Her bitiş yeni bir başlangıcın habercisi de olabilir. Kara gün kararıp kalmaz elbet birgün aydınlanır gelecek. Manevi değerleri çok yüksek olan bir camia Es Es. Muhakkak bir çözüm yolu bulunacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın.