13.03.2018 18:21:06 2932 Okunma

BAKIN KATİL KİMMİŞ?
Soluk soluğa kalmıştı. Belli ki korkmuştu. Birinden kaçtığını düşünen beyaz saçlı, hafif yaşlı bir amca önünü kesti aniden.

O kadar yorulmuştu ki konuşamadı bile. Ne olduğunu anlatamıyordu. Yüzü bembeyaz olmuş ve titriyordu. Ağlamaklı bir ses tonuyla;
"Nolur sakla beni" dedi.

Yaşlı amca ne olduğunu bile anlamadan onun o haline üzüldü ve sakinleştirmeye çalıştı. Bahçe kapısından içeri girip eve geçtiler. Genç kız sakinleştikten sonra neden kaçtığını anlatacaktı. Amca genç kıza su verdi. Telkin edici cümlelerle biraz olsun genç kızı rahatlatmaya çalışıyordu.

Yaşlı amca eşini 3-4 sene önce kaybetmiş ve 27 yaşındaki oğluyla birlikte yaşıyordu. Odunculuk yaparak geçiniyorlardı. Bir oğlu ve bir kendi olan amcanın hayattaki tek tutunacak dalı oğluydu. Binbir zahmet ve emekle büyüttüğü oğlu babasını hiç üzmedi, yormadı ve hiçbir yerde mahçup etmedi. Bu nedenle oğlunu çok seviyor ve onun üzerine titriyordu.

Genç kız hemşire. Büyük bir hastanede görev almış ve bu görevi layıkıyla yerine getirmek için büyük mücadeleler veriyordu. Her zaman mesleğinde en iyi olmak için çalışıyor ve gecesini gündüzüne katıyordu. Ayrıca çok da yardımsever olduğu için bu kişiliği ile de tanınıyordu. Amcanın oturduğu köyden sonraki Kuloğlu köyüne de bir yaşlı teyzeye yardım için gitmekteydi. Amcaya ne olduğunu anlattı.

"Şu ileriki dağ yolunda arabam bir anda durdu ve stop etti. Benzini bittiğini düşündüm ama sonra aklıma geldi yola çıkarken benzin almıştım. Sonra arabadan indim. Motorun niye durduğunu anlamadım ama orada da öylece bekleyemezdim. Arabanın kapılarını kilitleyip yürümeye başladım. Hafif hava kararmaya başlayınca ve ağaçların sesi de rüzgar nedeniyle artınca korktum. Koşa koşa buraya kadar geldim ve seni gördüm. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Aşağıya ilçeye inmeme yardımcı olursanız çok sevinirim. Kuloğlu köyüne bir yaşlı teyzeye yardım için gidiyordum ama ona daha sonra gelirim." dedi.

Amcanın kendi arabası olmadığı için komşusundan rica etti ve genç kızı ilçeye bırakmasını söyledi. Kızı ilçeye bıraktı....

Not: Ölen kim, katili kim? Daha sonra neler oldu. Yeni yazmaya başladığım romandan bir bölüm paylaştım sizlerle. Devamı için takipte kalın.