11.07.2018 17:07:03 2159 Okunma

CHP’NİN AÇILIM SÜRECİ BAŞLAMALI

 


Bir zamanlar "Açılım Süreci" denilen bir dönem yaşadık. Acısıyla tatlısıyla geride kaldı. Biz hep acı kısmını görürken bu dönemi inşaa edenler tatlı deyip durdular.

Fakat daha sonra herkes anladı sürecin acı olduğunu. Bu dönemde terör örgütlerinin gücüne güç kattığını Sur'da tecrübe ettik. Birçok da şehit ve gazimiz var. Açılım sürecinin tüm meyvalarını terör örgütü yedi anlayacağınız. 

Açılım süreci var diye göz yumduğumuz her hareket daha sonra devletimize kurşun olarak geri döndü. O sürecin çözüm olmayacağı herkes tarafından görüldü. O süreci yürütenler daha sonra en kral milliyetçi oldu. Kandırılmışlardı çünkü. ABD uşağı FETÖ bu işleri organize ederek ki talimat ABD tarafından verildi diye düşünüyorum, terör örgütünün şehirlerde de yapılanmasını kolaylaştırdı. Hedeflenen durum gerçekleşti. Örgüt Sur'da, Lice'de, Cizre'de, Derik'te, Nusaybin'de ve ülkenin çeşitli bölgelerinde işgal girişiminde bulundu. Sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Sivil itiaatsizlik yoktu belki ama devlet aylar sonra kontrolü ele alabildi.

Ne alakası var FETÖ ile PKK'nın diyenlere söylüyorum. FETÖ denilen yapı ABD'nin sızma girişimidir. Ne yapacaklardı yani. Müslüman bir ülkeye papaz vasıtasıyla mı sızacaklardı. Tabiki din adamlarımızı satın almak en mantıklısıydı. Öyle de oldu. Cemaat ile bağlılık oluşturup zaman içerisinde devletin her kademesine sızdılar. FETÖ de ABD güdümlü PKK da. Biri sinsice devlete sızdı. Diğeri dağlarda safra oldu. Efendileri aynı. Hizmet ettikleri amaç aynı.

Fakat gelinen nokta çok önemli. Evet Sayın Erdoğan kandırılmıştı. Açılım süreci iyi olur deyip kandırdılar. 

Kim kandırdı?

Madem kandırdılar neden halâ içinizdeler. Hadi Sayın Erdoğan kandırıldı peki muhalefet bu kandırılma olayından nasıl faydalanamadı? CHP Genel Başkanı, iktidarın eline yüzüne bulaştırdığı "Açılım Süreci" rezaletinden nasıl faydalanamadı. Açılım süreci devam ederken CHP'liler neden Ak Partililer kadar milliyetçi olamadı. Kışlamızdan bayraklar indiğinde milliyetçi değil miydiniz? Nasıl halâ en milliyetçiler Ak Partililer oluyor da CHP'nin adı terör örgütleriyle anılıyor. Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu arasında kamuoyuna yansımayan sırlar mı var? Sayın Kılıçdaroğlu açılım sürecinin neresindeydi? 

Kim milliyetçi, kim hain, kim terörist bir türlü anlayamadık. Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerle MHP ittifak yaptı. Nasıl oldu? Demekki Sayın Bahçeli de gördü Sayın Erdoğan'ın kandırıldığını. Biz çocukken babam hep uyarıda bulunurdu. Kimse çağırırsa gitmeyin, babana götürecez diyen olursa kanmayın, hemen ordan uzaklaşın diye. Bakkala gider çerez çikolata alırdık, fazla para verirsek kandırıldık diye kulağımızı çekerdi. 

Ama şimdi bakıyorum da kandırılınca daha çekici oluyor sanırım. Neyse buralara nereden geldik bilmiyorum ama ifade etmek istediğim kısım şu:

Sayın Kılıçdaroğlu da kendi partisi içerisinde bir "Açılım Süreci" planlamalı. Parti içerisinde farklı damarlar var. Oturup değerlendirip ortak hedefler belirlenmeli ve birlikte hareket edilmeli. Değişim çok ciddi bir ivme yaratacaktır. Ortak hedef iktidar olmak ise eğer herkes egolarından kurtulmalı var gücüyle çalışmaya başlamalı. Hem de acilen...