1 Eylül 2018 Cumartesi 3338 Okunma

ESKİŞEHİRSPOR ÖLMEZ 


Bu yazıyı yazdığım saatlerde Eskişehirspor lisans krizi ile ilgili olumlu bir haber gelmemişti henüz. Bakalım ilerleyen saatlerde gelecek mi görecez. Ama gelmediğini düşünerek birkaç fikrimi sizinle paylaşmak istedim. 

Eğer lisans krizi çözülmemiş olursa önümüzdeki 14 maça genç kadroyla çıkacaz. Ligde mücadele eden takımlar içerisinde muhtemelen en zayıf kadroya sahip takım da biz olacağız. Bu nedenle başarı elde etme şansımız sıfırlanacak. Transferlerini gerçekleştirdiğimiz futbolcular da başka bir takımda oynayamayacak ilk yarı. 

Es Es taraftarı diğer tüm maçlardan daha fazla ilgi gösterecek 14 maça. Özellikle evimizde oynayacağımız müsabakalarda tribünleri hınca hınç dolduracaklar. Takımın durumu ne olursa olsun bırakmayacaklar. Hani evladı yatalak olmuş annenin hergün 5 Km sırtında taşıdığı gibi taşıyacaklar takımını. Bu taraftar Es Es e çok bağlı. Kulübü düştüğü bu durumdan yine onlar kurtaracak. 

Günlerce haftalarca ya da belki de yıllarca çile çekecekler. Ama bırakmayacaklar. Yöneticiler gidecek gelecek, birçok isim belki de o zaman olmayacak. Ama kulübün esas sahibi taraftar yine aynı yerde olacak. Bir anne şefkatiyle taşıyacaklar takımı tedavi oluncaya kadar. Cefasını onlar çekecek ve sefasını da yine onlar sürecek. Hiç endişe etmeyin Es Es bitmeyecek. Belki de hasta yatağında yılları geçecek ama bitmeyecek bu kulüp. Kapanmayacak. Gözleri görmeyen kardeşimizin heyecanı, -10 derecede babasıyla maça gelen çocuklarımızın istediği, bu büyük aşkın gücüyle yaşayacak Eskişehirspor. Bitmeyecek. Biz yaşlanacağız belki. Belki de yıllar geçecek ama Es Es Es Ki Ki Ki Es Ki Es Ki Es tezahüratları hep yankılanacak Eskişehirspor tribünlerinde. 

Yiğit düştüğü yerden kalkacak, bu zor günleri atlatacak ama yerde yatarken elinden tutmayan sahte sevdalıları da hiçbir zaman unutmayacak. Geç olacak belki de çok güç olacak ama Allah'ın izniyle herşey çok güzel olacak. 

Duydunuz mu bilmiyorum. 12-13 yaşındaki gençler Yolçatı Spor Kulübünü kuruyorlar. Başkan 13 yaşında. Mahalle Muhtarından destek alarak pencereleri kırık ve kapıları olmayan bir binayı alıyorlar. Bu hevesle turnuvalara hazırlanıyorlar. Azimle çalışıyorlar. Bu sene de turnuvalara katılacaklar. Oynadıkları maçlarda hem kendilerine hem de karşı takımın sporcularına çiğköfte ayran ikram ediyorlar. Hem de biriktirdikleri paralar ve aldıkları yardımlarla. Azim ve kararlılık önemli tabi. Es es i bir arada tutacak olan da taraftarın bu azim ve kararlılığıdır. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu takım kapanmaz. Zorluklar yaşar sıkıntı çeker ama kapanmaz.

Hiç kimse kalmasa bile taraftar kalır. Taraftar bir yönetim çıkarır. Amatöre kadar düşsek bile düştüğümüz yerden kalkarız. Ama şehirdeki safralar da bu sayede temizlenmiş olur. Bu kulübün sırtından milyonlar kazanan, taraftarın bağrına bastığı ve adam sandığı birçok kişi de görülmüş olur. Kader diyecez ve yılmadan mücadele edecez. Ama bunu yaparken de geçmişe sünger çekmeyecez tabi. Eski dosyaları tek tek açıp kulübü bu hale getirenlerden hesap soracağız. Hukuk çerçevesinde bu kulübün sırtına hançer vuranlar varsa tespit edip ilgili makamlara bildireceğiz. Aylardır para almadan çalışan yemekhane personelinden tutun da malzemecisine kadar hepsinin hakkını arayacağız.