7 Kasım 2018 Çarşamba 1037 Okunma

GARİP BİR İDDİA 


15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gün Türkiye'de adı duyulan en önemli isim Adil Öksüz'dü. Akıncı Üssünde darbe girişimini yöneten sivil imam. Hava Kuvvetleri imamı. Darbe girişiminin hemen ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı ve o saatten sonra sırra kadem bastı. 

MİT'e 2012 yılında Adil Öksüz İle ilgili bilgi verilmiş ve bu bilgi verildikten sonra da Adil Öksüz birçok kez ABD'ye gitmiş. Hadi örgüt devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, koruyup kollamışlar, bilgi akışı ve görüştüğü kişilerle ilgili bilgi notları Yok edildi diyelim hiç mi bunu fark eden bir görevli olmadı anlamıyorum. Bu konuları konuştuğum bir arkadaşım şöyle bir iddiada bulundu. Aynen aktarıyorum.

"FETÖ denilen hain terör örgütü esasında bir CIA yapılanması. CIA 1946 yılından beri içimize sızmış fakat dini argümanlar devreye girince yapılanmanın eli güçlenmiş ve hızla büyümüş. Dini duyguları kullanarak oluşturulan bu yapılanmanın devlet kademelerine sızması CIA İle ona bağlı bazı servislerin yöntemleri ile oluşturulmuş. CIA tüm dünyada uyguladığı yöntemlerin deşifre olmaması için çok fazla kişiyle hareket etmeyebilir. Sırlarını çok fazla kişiyle paylaşmayabilir. Bu normal.

Darbe girişimi gecesinde gördük ki CIA Türkiye'deki yapılanmasını Ki özellikle TSK içerisindeki yapılanmasını Adil Öksüz eliyle oluşturmuş. Yani CIA yapılanma sırlarını Adil Öksüz İle paylaşmış. Sırlarını paylaştığı bu hainin de Türkiye'nin eline geçmesini istemeyerek kaçmasını sağlamış. 

Fakat sırlarını bilen bir kişinin ya da kişilerin yürüyen tehlike olduğunu da bilebilecek kadar profesyonel bir servis. Bu nedenle Adil Öksüz'ün öldürüldüğünü düşünüyorum. Fetullah Gülen zaten ABD kontrolünde. Onun tüm görüşmelerini izleyip her konuşmasını kayıt altına alıyorlardır. Fakat CIA bu işlerin hiçbirini Fetullah Gülen eliyle yürütmedi. Onu farklı bir yere koydular, muhterem olduğunu söylettiler, dini duygularla hareket eden masum insanların herşeyinden faydalandılar. O hainin de işine geldi. Bir de kendilerine ihanetçi bir üst yönetim kadrosu kurdular. Kimsenin kuyruğunu birbirlerine değdirmeden kurdukları bu ihanet örgütüyle ülkeyi işgale kalktılar. 

Ama olmadı. Vatan topraklarının işgal edilmesini milletin azim ve kararlılığı kurtardı. Yine başaramadılar. Ülkeyi yönetenler sen şuradaydın, ben buradaydım, biz tankın önüne çıktık, sen kaçtın vs gibi ithamlarda bulunurken millet, işgali önlemenin verdiği huzurla şehitlerini Şükranla ve minnetle anmaya devam etti. Evet CIA in misyonu ve görevi bu. Onlar devletlerin içine sızmaya devam edecek. Bu görevleri dünya devam ettiği sürece devam edecek."

Evet arkadaşın iddiası bu yönde. Garip ama çok mantıklı bir iddia. Adil Öksüz bu kadar sır bilirken hayatta kalmış olması düşündürücü olur. Her dönem yapılması gereken düşmanları iyi tanımak. Eğer düşmanları iyi tanıyacak iyi eğitilmiş kadrolara sahip olamazsak bu sorunları yaşarız.