9 Şubat 2018 Cuma 59614 Okunma

İLETİŞİM ÇAĞINDA KESİNTİLERDEN BİHABER

Bu aralar bir şeyi çok merak ediyorum; Allah aşkına bizim elektriğimiz neden kesiliyor? Su için kesilmediği zamanlarda bile “Kesilecek” diye telefonuma mesaj geliyor, ama elektriğin kesileceğini ben öğrenemiyorum. Bir haftadır sık sık kesinti çıkarmanın amacı nedir?


Tasarruf olabilir mi?


Bence hayır! Çünkü elektrik dağıtımı, tasarruf yaparken beni zarara uğratıyor! Nasıl mı, hemen açıklık getireyim.


Kesilip de aniden yüklenen voltajlar yüzünden, bilgisayarımın adaptörü patladı, su ısıtıcım ve kahve makinemden maalesef yanık kokuları çoktan geldi. Onun dışında soğuyan bir evim var okuyucu. Elektrik olmayınca e haliyle kombi çalışmıyor. Elektrik gelince de, belirlediğiniz derecede yanması için kombinizin ekstra enerji harcaması gerekir çünkü sıfırlanmıştı! Bu da bana şişik bir doğalgaz faturası olarak gelecek.


Bu saydığım zararlar birkaç mahallede birden yaşanmıştır mutlaka. Hiçbir elektronik cihazına zarar gelmese bile kışın soğukta kalman yeterlidir. O nedenle elektrik dağıtım şirketi “tasarruf” demesin. Şu durumda dava etsem kazanırım, çünkü ben epey zarardayım.


Diyelim ki tasarruf değil, e o zaman ne? Neyse ne...


Ben abonelikte bulunurken numaramı mail adresimi verdim ve karşılığında kesintilerle ilgili bilgi verilmesini isterim. Yoksa ne için verdim ben numaramı? Bu benim hakkım. Her gün dağıtım şirketinin sitesine girip kesinti var mı yok mu bakmak aklıma gelmiyor doğrusu. Eve misafir çağırıyorum evde elektrik yok.


Su kesintisiyle yaşayabiliriz ama artık elektriksiz asla.


Son olarak, elektrik kesintilerinden önceden haberdar olmamız gerekir, malum iletişim çağındayız.