13.05.2018 17:10:29 1573 Okunma

Değişim-Dönüşüm


Çağımızın hastalığı ruhsal sorunlar olduğunu düşünmekteyim. 21. yy çok hızlı ilerlerken kişilerin hayatlarında oluşan kısır döngüler bedene hastalık olarak yansımaktadır. Bu konuyu daha derinlemesine açarsak, sürekli terk eden sevgililer, maddi durumun stabil olarak hayatlarda yer alması vb gibi. 

Dünyamızın enerjiden var olduğunu artık 21. YY da hepimiz biliyoruz. Bu konuda çok araştırmalar yapan Einstein Kuantum alanını bizlere sunmaktadır. Bugün kişilerin hayatlarındaki kısır döngüleri, enerji bedeninde oluşan tıkanıklıklar oluşturmaktadır. Bu enerji bedenindeki tıkanıklıklara blokaj ismi verilmektedir. 

Kimliğimizin içerisinde bulunan bilinçaltı aslında hayatımızın neredeyse tümünü yönetmekte. Bende ilk duyduğumda gerçekten çok şaşırmıştım. Fakat bilinçaltını yönetmeye başlayınca insan hayat sorumluluğunu eline alıyormuş. 

Enerji bedenindeki bütün tıkanıklıklar aslında bizlerin bilinçaltı dediğimiz kimliğimizin bir parçasında bulunuyor. Örneklerle açıklama yapmak gerekirse; Bir danışanımız aldatılmak konusunda üzücü bir olay yaşamıştı. Bize gelme sebebi ise bu duyguları ve olayı yaşamından çıkartmak istemesiydi. Bunu kendi seçimi olduğunu söylediğimiz de ayağa kalkarak itiraz etti. Yapılan çalışmalarda bu inanç sisteminin kendisine ait olduğunu göstermeye çalıştık. Önce tabi ki kesinlikle kabul etmedi. Hatta 2. Hafta çalışmaya gelmedi. Daha sonra ağlayarak yine aradı. Bu kez değişim için hazır olduğunu ve kendisiyle yüzleşmeyi kabul ettiğini söyledi. Bu sistem aslında anne ve babasının aldatma deneyiminden doğmuştu. ‘erkeklere güvenilmez’ inancıyla büyümüş ve kendi yaşamında bunu defalarca deneyimlemişti. İlk etapta bu güvensizlik duygusunu beraberce ortadan kaldırdık . Daha sonra olumlama ve telkin metodları ile inanç sistemini güven odaklı olarak yeniden yapılandırdık. Yaşam sorumluluğunu eline alarak, ilişkilerinde güven duygusunu ve düşüncesini yaşadı. Daha önceki duygusu kendisini aldatabilecek erkeklerle birlikte olması yönündeydi. Tabi ki bunu bilinçli olarak yapmıyordu. Değişim- dönüşüm çalışmalarımızdan kısa bir süre sonra, aslında çevresinde olan ve o ana kadar farkında olmadığı kişiyle birlikte olmaya başladı. Şu anda mutlu bir evliliği var. Eğer inancı değişmemiş olsaydı aynı tarz olayları deneyimlemeye devam edecekti. Seçimini güvenden yana kullandı. Bir düşünce tarzını değiştirdi ve böylece hayatı değişti. 

Başka bir örnekte parasızlıkla ilgili olumsuz inancı olan bir beyefendi geldi. İşleri bir anda çok iyi oluyor, ancak tam istediği noktaya geldiğini düşündüğünde büyük bir maddi kayıp yaşıyordu. Bunu defalarca deneyimlemişti. Bir arkadaşı bizim Kuantum eğitimlerinden aldığından söz etmiş ve acaba bana da yardımı olur mu düşüncesiyle bize gelmişti. ilk olarak kendisine parayla alakal olumsuz inancı olup olmadığını sormuştum. Bilinç düzeyinde ‘hayır’ cevabını vermişti. Bilinçaltı bilgilerine ulaştığımızda büyükbabası çok zengin olmuştu. Ancak aile yaşantıları mutsuzdu. Aile parçalanmıştı, paranın mutsuzluk getireceği inancıyla para geliyor, ancak elinde durmasına engel olacak deneyimleri kendine yaşatıyordu. Bu inancını değiştirdiğimiz andan itibaren yaşamındaki değişim-dönüşüm başladı. Şuanda yaşamına ailesi ile birlikte para kaybı yaşamadan devam ediyor. 

İşte örneklerde de görüldüğü üzere herkesin mutlaka bilinçaltı temizliği yaptırması gerektiğini şiddetle tavsiye ediyorum. 


Sevgi enerjisiyle kalın


Sedef Sade
Akademimorbeyaz@gmail.com