27 Mayıs 2018 Pazar 37853 Okunma

Rotan Yüreğin! Onunla İş Birliği Yap

Hepimizin bildiği üzere hayatımızda bir çekim yasası var. Eskilerinde söylediği atasözlerinden olan  ‘Ne ekersen onu biçersin’ sözü bence çekim yasasını muazzam şekil de doğruluyor. Ne söylersen onu yaşarsın! Ne yaparsan onun karşılığını alırsın.


Artık kuantum alanındaki yaydığımız enerji bilimsel olarak açıklanmakta. Yaydığımız enerjinin frekansı ölçülebiliyor. Bu enerji alanı tamamen duygularımız ve düşüncelerimiz ile harekete geçiyor. Mantık 2.planda. Mesela korkularımız neden çok çabuk gerçekleşiyor. Birazcık anlatayım. Parasız kalmaktan korkan birini mutlaka tanımışsınızdır. Onu gözlemleyin. Hep bir endişe ve kaygıyla ilerlemektedir hayatı boyunca. Hep bir yakınma hali ‘amannn yine elektirik çok fazla gelmiş’  ‘ne olacak bu piyasaların hali’ ‘şimdi bir sürü masraf’ bir insanın ruh halini anlamak aslında o kadar da zor değil. Cümle kalıplarımız zaten bizi eleveriyor. Peki böyle cümleler söyleyen birini tanıdınız mı? Ya da kendiniz bu korkuları yaşayıp, bu cümleleri kullandınız mı? Mutlaka aranızdan birileri ‘evet’ cevabını verecek. İşte bu cümle kalıpları bir duygu oluşturuyor. Bu cümleleri söylerken, kişinin kalbinde bir sıkıntı, bir bunaltı başlıyor. Parasızlık lafı geçince içi sıkılıyor. Ve mutlaka böyle durum yaşayan kişi eninde sonunda parasız kalıyor, ayın sonunu getiremiyor vs vs.


Şimdi toparlayacak olursak, hayatımızın şeklini duygularımız ve kalbimizde hissettiklerimiz belirliyor. Bu hisler evrende bir enerji, bir titreşim yayıyor. Daha sonrasında bu titreşimler o duyguları somutlaştırıyor. Ve sonrasında biz o durumu yaşıyoruz. Bana hep şunu soruyorsunuz. ‘Peki isteklerim neden gerçekleşmiyor’ evet işte burası en önemli nokta. İsteğine dikkat et. İsteğini mantığınla istemiş olabilir misin? Eğer o istek gerçekleşmiyorsa tabi ki birçok nedeni var ama en önemli neden o isteğini ne kadar içselleştirip, duygularınla hissedebiliyorsun?


Talepleriniz olduğunda şöyle bir kendinizi yoklayın. İsteğiniz konusunda korkunuz var mı, korkularınız ne derece yüksek. İsteğinizi de kalbinizden mi istiyorsunuz yoksa mantığınızdan mı? Korkunuz varsa mutlaka o korkunuzdan kurtulun, rahat olma seviyesine gelmeniz gerekiyor. Sonrasında isteğinizi içselleştirin. Kabule geçin. O isteğe layık olduğunuza inanın. İşin içerisine hırs, öfke, kötülük, ihanet, intikam duygusu sokarsanız işiniz zorlaşır benden söylemesi. Siz kendi hayatınızdan sorumlusunuz. Başka bir kişinin hakkına girmeyen, bütünün hayrına olan istekler çoğunlukla gerçekleşir. Yeter ki sizin rotanız kalbiniz olsun. Sonrası Allah’ın taktiri. ‘Veriyorsa bir hayr, istediğini vermiyorsa bin hayr ara’ sözünü de sakın unutma.


Şuan rahatlama zamanı. Rahatlık seviyeniz ne kadar yüksek ise; hedeflerinizi gerçekleştirme seviyeniz de o kadar yüksek olacaktır. Unutmayın, sır, çekim yasasıdır. Baskın olan düşüncelerinizi çekersiniz. Gün içinde birkaç dakika durun ve düşünün. ‘Ben taleplerim konusunda hangi baskın düşünceye ve duyguya sahibim?’


Unutmayın hissettiğiniz şeyi tam olarak elde edersiniz.