Karatay Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı: Karatay Spor Merkezi

Karatay Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı: Karatay Spor Merkezi
Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından gençlere yönelik çağın şartlarına uygun olarak projelendirilen yeni nesil "Karatay Spor Merkezi" kazandırılıyor.

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından gençlere yönelik çağın şartlarına uygun olarak projelendirilen yeni nesil "Karatay Spor Merkezi" kazandırılıyor.

Gençlerin eğitim, sportif ve kültürel imkanlara kolayca ulaşabilmesini hedefleyen Karatay Belediyesi, ilçeye yeni cazibe merkezleri kazandırmaya devam ediyor. Karatay Belediyesi bu çerçevede belediye tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı olan bir spor kompleksi projesini hayata geçiriyor. Karaaslandede Mahallesine kazandırılacak olan Karatay Spor Merkezi 25 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Merkezin içerisinde; bin metrekarelik yarı olimpik yüzme havuzu, profesyonel müsabakalara uygun suni çim saha, tribüne sahip bin 161 metrekarelik kapalı spor salonu, okçuluk salonu, salon sporlarına uygun tesisler, idari ofisler, sporcu ve antrenör odaları, toplantı salonu, masa tenisi ve daha birçok farklı spor alanı bulunacak. Karatay Spor Merkezi'nin toplam maliyeti ise 372 milyon 222 bin lira olacak.

"Belediye tarihinin en yüksek bütçeye sahip yatırımı"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, gençleri anlamaya ve onların hayatına dokunacak projeler üretmeye önem verdiklerini söyleyerek; Karatay Spor Merkezi'nin belediye tarihinin en büyük bütçeye sahip yatırımı olduğunu söyledi. Karatay'da gençlere büyük değer verdiklerini ifade eden Başkan Kılca, "Gençlerimize yönelik projelerimizi çok önemsiyor ve bu konudaki çalışmalarımızın sayısını her geçen gün artırmaya gayret ediyoruz. Özellikle gençlerimizin spor, geleneksel sanatlar, kişisel gelişim, yaşam becerileri, kültür, sanat, eğitim ve teknoloji gibi konularda kendilerini geliştirmeleri için projeler üretiyoruz. Her yaştan vatandaşımızın daha kaliteli şartlarda spor yapma imkanına kavuşması ve gençlerin spora teşvik edilmesi için önemli adımlar atıyoruz. Bu çerçevede Karaaslandede Mahallemizde belediye tarihimizin en büyük projesi olan Karatay Spor Merkezi'mizi ilçemize kazandırıyoruz. Merkezimiz bu yönüyle spor merkezinden de öte çok detaylı bir kompleks olacak" dedi.

"Karatay'ımızı spor tesisleri donatıyoruz"

Karatay Spor Merkezi'nin çağın şartlarına uygun olarak projelendirildiğini ifade eden Başkan Kılca, "Belediyeciliğin fonksiyonlarının ne kadar farklılaştığı ve hangi seviyeye gelindiğinin görülmesi açısından bu yatırımlar ayrıca önem arz ediyor. Karatay Spor Merkezimiz toplamda 25 bin metrekare inşaat alanına sahip ve tesisimiz spora dair tüm donatıları bünyesinde barındırıyor. Merkezimizde bin metrekarelik yarı olimpik yüzme havuzu, profesyonel müsabakalara uygun suni çim saha, tribüne sahip bin 161 metrekarelik kapalı spor salonu, okçuluk salonu, salon sporlarına uygun tesisler, idari ofisler, sporcu ve antrenör odaları ve çok daha fazlası olacak. Çağımızın gereklerine uygun gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek en son teknolojik alt yapıyla hizmet verecek olan binamız yeni nesil Spor Merkezi olacak. Bir taraftan da Köprübaşı Mahallemize kazandırmış olduğumuz Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi'nin yapım çalışmaları sürüyor. İlçemizin dört bir tarafını çok amaçlı yeni spor tesisleriyle donatarak, gençlerin en iyi şekilde yetişmelerine önemli katkılar sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tesislerimiz bittiğinde yeteneklerini geliştirmek, kendi ilgi alanlarıyla ilgili bir hobi edinmek ve vakitlerini verimli geçirmek isteyen tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı merkezimizde ağırlayacağız. Karatay Belediyesi olarak gençlerimize hizmet etmek için her fırsatı değerlendirmeye devam edeceğiz. Spor Merkezimiz Konya'mıza ve Karatay'ımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.