İKAF’24 için hazırlıklar tamamlandı

İKAF’24 için hazırlıklar tamamlandı
Anadolu Üniversitesi, 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İç Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan İKAF’24’e ev sahipliği yapacak.

Fuar kapsamında firma, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde edecek, öğrenci ve mezunlarımız ise genç yetenekler olarak iş ve staj imkanlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektör-öğrenci buluşmalarından faydalanabilecekler.

Rektör Erdal: “Öğrencilerimizi hayal ettikleri kariyer için İKAF’24’e davet ediyorum”

İKAF’24 ile ilgili süreçleri ve görüşlerini paylaşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “İKAF, kariyer planlama anlamında ve öğrencinin geleceğine yönelik çalışmalar anlamında önemli bir proje. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda bölgemizdeki 12 paydaş üniversite ile birlikte Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan İKAF’a bu sene bir kez daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. İKAF’24’e sektöründe lider yüzlerce firma ve iş dünyasının seçkin isimleri katılıyor. Fuar sayesinde öğrenciler mesleklerini belirlemek, kariyer planlarını yapmak ve firmalarla bir araya gelmek için fırsat bulacaklar. Yüzlerce firmanın yer alacağı fuarda öğrencilerimiz meslek uzmanlarıyla bir araya gelecek. Geçtiğimiz yıl son derece başarılı şekilde gerçekleştirdiğimiz ve bölgenin en büyük fuarı olan İKAF’a yeniden ev sahipliği yapmış olacağız. Geçen yıl sektöründe lider yüzlerce firmayı ağırlamıştık. Bu yıl da yüzlerce şirket, kurum ve kuruluş gençlerle buluşurken 600’den fazla etkinlik öğrenci ve mezunlarımızı bekliyor olacak. Yeşillikler içerisindeki Yunus Emre Kampüsü’müzde on binlerce öğrenci ve mezunumuzu ağırlamak için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Bütün gençlerimizin yeteneklerinin keşfedilmesine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizi, mezunlarımızı, iş insanlarımızı ve işverenleri İKAF’24’e davet ediyorum.”

Yüzlerce firma ve şirket İKAF’24 için hazır

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bölgenin en büyük fuarı olan İKAF’24 için Anadolu Üniversitesi özverili çalışmalarını tamamladı. Yeni eğitim-öğretim dönemi için tekrar öğrenci şehri unvanına sahip Eskişehir’e dönen öğrencilerle birlikte İKAF’24 için heyecanlı bekleyişte artık sona geliniyor. Farklı iş kollarından yüzlerce firma ve şirket ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları da İKAF için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda başta ana sponsorlar olan T.C. Eskişehir Valiliği, GÜROK Grup, TAB Gıda’nın yanı sıra platin sponsor Borsa İstanbul A.Ş. ile altın sponsorlar ASELSAN, ARIKAN Kriko ve Mak. San. Tic. A.Ş., HİDROKON Konya Hidrolik Mak. San. Tic. A.Ş., ALTINBİLEK Mak. İnş. San. ve Tic. A.Ş., BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi), Liberty Hospitality Group ve Carrefoursa da İKAF’24’te yer alacak. Öte yandan geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce öğrenci ve mezunun fuara katılması beklenirken 500’den fazla etkinlik öğrenci ve mezunlarla buluşacak.

Öğrenciler İKAF’24 öncesinde yetenekkapisi.org adresini ziyaret etmeli

Fuar kapsamında firmalar, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde edecek, öğrenciler ve mezunlar da iş ve staj imkanlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektör öğrenci buluşmalarından faydalanabilecekler.

Fuara katılacak olan öğrencilerin ve mezunların öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği 'Yetenek Kapısı'na yetenekkapisi.org web adresinden üye olmaları gerekiyor. Öğrenciler ve mezunlar üye olduktan sonra fuar detaylarını, hangi işverenler ile görüşebileceklerini ve katılabilecekleri pek çok etkinliği Yetenek Kapısı’ndaki (www.yetenekkapisi.org) “Kariyer Fuarları” menüsünden inceleyebilecekler. İKAF’24’e ilişkin detaylı bilgi içinse ikaf.anadolu.edu.tr web adresi ziyaret edilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.