11 yıllık kredi kartı aidatını geri aldı

11 yıllık kredi  kartı aidatını geri aldı
Bankaların yılda yaklaşık 1 milyon 300 bin lira haksız gelir elde ettiği kredi kartı aidatlarını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği çözüm merkezi başkanı Osman Çağatay "bugüne kadar soyduğunuz yeter." dedi. Tüketiciyi...

Bankaların yılda yaklaşık 1 milyon 300 bin lira haksız gelir elde ettiği kredi kartı aidatlarını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği çözüm merkezi başkanı Osman Çağatay "bugüne kadar soyduğunuz yeter." dedi.
Tüketiciyi Destekleme Derneği Çözüm merkezi Başkanı Osman Çağatay konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Bankalar hiçbir yasal dayanağı olmadığı halde kart aidat ücreti adı altında müşteriden tahsilât yaparak suç işlemektedir. Ancak hakkını arayan tüketici yasal dayanaktan yoksun uygulamayı sonlandırmaktadır.
Bireysel olarak bankaların şahsımla yapmış olduğu Kredi kartı sözleşmenin bir örneğini ve geçmiş yıllara ait hesap özetlerinin tamamını bankaların genel merkezinden istedim. Bunların içinden ödemiş olduğum kart ücretlerinin tamamını çıkartarak. Sözleşmenin sureti ile Eskişehir Odun pazarı Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvurdum. Eskişehir odun pazarı kaymakamlığı tüketici sorunları hakem heyeti müracaatımı değerlendirerek kanunsuz olarak kesilen on bir yıllık kredi kartı aidatının tarafıma iadesine karar vermiştir. TSHH kararını ilgili bankanın genel merkezine ilettim. Geçmiş dönemlerde hesabımdan kesilen tüm kredi kartı aidatları iade edildi. Bankaların bu karardan ders çıkartarak bugüne kadar aldıkları haksız kart aidatlarını iade etmesini ve bu soyguna artık dur denilmesi istiyoruz.
Tüketiciler yukarıdaki yolu izleyerek kendilerinden haksız olarak kesilen kredi kartı aidatlarını geri almalıdır. Türkiye de yasaların olduğunu bankalara göstermelidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.