5 ördek türünün nesli korunacak

5 ördek türünün nesli korunacak
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, nesli tükenme tehlikesi altında olan 5 ördek türünün korunmasını hedefleyen çalıştaya katılarak koruma projesinde görev aldı.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi son olarak Ankara’da düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yeni Bir Metodoloji Kapsamında Türkiye'deki Nesli Tehlike Altındaki Türler için Eylem Planlarının Hazırlanması, Uygulanması ve İzlenmesi" projesi kapsamındaki çalıştaya katıldı.

Doğa Araştırmaları Derneği koordinatörlüğünde yapılan nesli tehlike altında olan 5 ördek türü için bir eylem planı hazırlamayı hedefleyen çalıştaya, Eskişehir Hayvanat Bahçesi ile birlikte 10'dan fazla kurum ve alanlarında uzman 80'den fazla kişi katılım gösterdi. Çalıştayda 5 ördek türünün neslini tehlikeye atan faktörler ve olası çözümler konuşularak bu kapsamda eylem planı hazırlandı.

Ayrıca nesli tehlikede olan 5 ördek türü içinde yer alan Dikkuyruk Ördeği (Oxyura leucocephala) için Eskişehir Hayvanat Bahçesi ve Doğa Araştırmaları Derneği işbirliğiyle koruma projesi de yürütülecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.