6. Teknik toplantı başladı

6. Teknik toplantı başladı
Tepebaşı Belediyesi’nin Akıllı kentsel dönüşümün hızlandırılmasında yeni bir model olan “Remourban - Akıllı Şehir Projesi” 6. Teknik Toplantısı, belediye meclis salonunda başladı.Projenin yurtdışından iş ortaklarının...


Tepebaşı Belediyesi'nin Akıllı kentsel dönüşümün hızlandırılmasında yeni bir model olan "Remourban - Akıllı Şehir Projesi" 6. Teknik Toplantısı, belediye meclis salonunda başladı.

Projenin yurtdışından iş ortaklarının yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Remourban projesinin Türkiye'ye ve Avrupa'ya iyi bir örnek olmasının yanı sıra değerli işbirlikleri ve yakın iş ortaklıkları kurulması için de fırsat yarattığına dikkat çekti. Başkan Ataç, "Sizleri Eskişehir'de ağırlama fırsatı bulduğumuzdan çok memnunum. Remourban Projesi, Türkiye'ye ve Avrupa'ya iyi bir örnek olmanın yanı sıra değerli işbirlikleri ve yakın iş ortaklıkları kurmanın da fırsatını yarattı. Eskişehir'de projenin uygulama sürecinin sonlarına geliyoruz, birkaç ay içerisinde tamamlanacak. Proje neticelerine baktığımızda rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki bu proje bilgi, deneyim ve hedef oluşturma konusunda diğer kurum ve kuruluşlara vizyon ve liderlik katmaktadır. Tepebaşı Belediyesi olarak, yerli ve Avrupalı iş ortaklarımızdan çok şey öğrendik. Tepebaşı Belediyesi olarak 21. yüzyılda sürdürülebilir ve sağlıklı çevreye uyum sağlama sürecini hızlandırmak adında sorumluluklarımızı heyecanla yerine getirme arzusundayız. Bugün en iyi uygulamaları, deneyimlerimizi paylaşma ve yeni çözümler ve stratejiler geliştirmek için bir araya geldik. 6. teknik toplantının üretken ve verimli geçmesini dilerim" şeklinde konuştu.
Toplantı katılımcıların Tepebaşı Belediyesi'nin tanıtım filmini izlemesi ile devam ederken daha sonra iş ortakları projenin teknik detayları hakkında sunumlar gerçekleştirdi.
6. Teknik Toplantı, düzenlenecek çeşitli oturumlar ile 26 Ekim tarihine kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.