Adalet için fidan dikecekler

Adalet için fidan dikecekler

Tarihi Odunpazarı Bölgesi, Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen iki uluslararası festivale ev sahipliği yapıyor. Odunpazarı Belediyesi tarafından “The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi” sloganı ile düzenlenen 3’üncü...


Tarihi Odunpazarı Bölgesi, Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen iki uluslararası festivale ev sahipliği yapıyor.

Odunpazarı Belediyesi tarafından “The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi” sloganı ile düzenlenen 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, Odunpazarı Meydanı’nda devam ediyor. Bir taraftan 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali kapsamında sanatçılar ahşaba şekil verirken, diğer taraftan da Kurşunlu Külliyesi Sıcak Cam Atölyesinde “Camın Büyüsü” sloganı ile gerçekleşen 5’inci Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali’nde sanatçılar cama şekil veriyor. Odunpazarı Belediyesi Uluslararası Ahşap Heykel Festivali kapsamında artık geleneksel hale getirdiği Fidan Dikme Etkinliğine bu yıl da devam edecek. 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali kapsamında Teksan Sanayi Sitesi’nde Adalet Ormanı oluşturulacak. Festival kapsamında ise 7 Ekim Cumartesi Günü ünlü sanatçı Mehmet Erdem festival alanında halk konseri verecek. 
4’ü yabancı 11’i yerli olmak üzere toplamda 15 sanatçı ve bilim insanının katıldığı 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde, sanatçıların yaptığı eserler gün yüzüne çıkmaya başladı. Festival kapsamında Arasta çarşısı’nda Topaç çevirme Etkinliği gerçekleştirildi. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı Topaç çevirme Etkinliğinde, çocuklar unutulmaya yüz tutan topaç çevirme oyunu ile tanışırken, büyükler de çocukluklarına geri döndü. Odunpazarı
Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un da katıldığı Topaç çevirme Etkinliği, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.
ADALET ORMANI İçİN FİDAN DİKECEKLER
Odunpazarı Belediyesi Uluslararası Ahşap Heykel Festivallerinde geleneksel hale getirdiği fidan dikme etkinliğine devam ediyor. Eskişehir özgürlük ve Barış Ormanlarından sonra,  Adalet Ormanına da sahip olacak. 3’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali kapsamında Teksan Sanayi Sitesi’nde yapılacak olan ‘Fidan Dikimi Etkinliği’ 07 Ekim 2017 Cumartesi Günü 14.00’de gerçekleşecek. Fidan Dikimi Etkinliği için Büyükdere Cemevi ve Yenikent Seramik Park önünden saat 13:00'de otobüs kaldırılacak.
3’üncü Ahşap Heykel Festivali boyunca sanatçılar ve bilim insanları tarafından yapılan birbirinden eşsiz eserler, 9 Ekim Pazartesi Günü saat 16.00’da Ahşap Eserler Müzesi’nde sergilenmeye başlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.