Adar il başkanlığına aday

Adar il başkanlığına aday

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, il kongresi için 14 ve 21 Mart olmak üzere iki tarih belirlediklerini ve bu tarihleri Genel Merkeze ilettiklerini belirterek, "umuyorum ki Çarşamba günü il kongresinin kesin tarihi belli olur" dedi....

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, il kongresi için 14 ve 21 Mart olmak üzere iki tarih belirlediklerini ve bu tarihleri Genel Merkeze ilettiklerini belirterek, "umuyorum ki Çarşamba günü il kongresinin kesin tarihi belli olur" dedi. Adar, il kongresinde yeniden aday olup olmayacağına yönelik sorumuza da "evet, aday olacağım" şeklinde karşılık verdi.
Yaklaşık 1 buçuk yıldan bu tarafa yürüttüğü il başkanlığı görevinde başarılı olduğuna inandığını ifade eden Adar, "parti yönetiminin kayyuma devrinden sonra yapılan kongre ile göreve geldik. Zor bir dönemdi. Ancak, bu zor dönemi hasarsız geçirdiğimize inanıyorum. Ardından yaptığımız delege seçimleri ve ilçe kongrelerinde de partimiz istenilen huzur, birlik ve dostluk ortamına epeyce yaklaştı" diye konuştu.
CHP'nin Eskişehir'de başarılı olması için kendi içinde birlik ve beraberliği sağlamasının çok önemli olduğunun altını çizen Adar, "bizim yönetimimiz altında gerçekleştirilen delege seçimleri ve kongreler, bizim doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Eminim bunu tüm partililer ve tüm kamuoyu yakından gördüler. Partide oluşan bu olumlu ortamın devamını sağlamak ve daha da genişletip geliştirebilmek için bu dönem de yeniden aday olmaya karar verdim" diye konuştu.
İl Kongresi tarihi için daha önce 7 veya 14 Mart tarihlerinin belirlendiğini ancak gerekli prosedürler ve ilan süresini göz önüne alarak bu tarihleri 14 veya 21 Mart olarak belirlediklerini söyleyen Adar, il kongresinin kesin tarihinin Çarşamba günü belli olmasını umduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.