ADD'den Teziç'e saldırıya kınama

ADD’den Teziç’e saldırıya kınama
Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Azmi Kerman "YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’e yapılan saldırı çağdaşlığa karşı yapılmıştır" dedi. Azmi Kerman açıklamasında, " Ülkemizin çağdaş ve aydınlık geleceğini...

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Azmi Kerman "YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'e yapılan saldırı çağdaşlığa karşı yapılmıştır" dedi. Azmi Kerman açıklamasında, " Ülkemizin çağdaş ve aydınlık geleceğini düşünen ve bu uğurda savaşan pek çok aydınımız bu güne kadar bilinen karanlık çevreler tarafından sindirilmeye çalışılmış, ne yazık ki bazıları da yaşamlarını yitirmiştir." Şeklinde konuştu.
ADD Şube Başkanı Kerman yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
" Ülkemizde yaşanan son gelişmeler ve özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde yaşanan olaylar ülkenin geleceği açısından endişelerimizi bir kat daha arttırmıştır. Seçilecek Cumhurbaşkanı'nın tüm ülkenin üzerinde uzlaşması gereken bir kişi olması gerekirken belli bir kesimin dayatması sonucu belirlenmesi ise ülkemizin geleceği açısından sorunlu bir dönemin başlamasına neden olabilecektir. Ülkemizin ılımlı İslam, arkasından radikal islam çizgisine getirmek isteyenler çok iyi bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Çağdaş değerlerden ve Atatürk'ün çizdiği yoldan asla ayrılmayacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.