Aile eğitimi başladı

Aile eğitimi başladı
Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlenen aile eğitimi kurslarının dördüncüsü, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde başladı. Kurs süresince,...

Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlenen aile eğitimi kurslarının dördüncüsü, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nde başladı.
Kurs süresince, 12-18 yaş arası çocuğu olan ailelere, çocuk yetiştirme becerilerinin geliştirilmesi ve aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla, çocuğun var olan potansiyelini kullanmasını sağlamaya yönelik eğitimler verilecek.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Jale Nur Süllü, anne-baba olmanın sağlıklı nesiller yetiştirilmesindeki önemi belirterek, toplumsal gelişmeyi güçlendirmek amacıyla düzenlenen kurs ile çocuğun zihinsel, duygusal, fiziksel ve toplumsal olarak çok yönlü gelişimine katkıda bulunulmasının hedeflendiğini kaydetti.
Aile eğitimleri, Uzman Eğitmen Neşe Uyguner tarafından düzenlenecek ve 14 haftalık eğitim sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Eğitimler ayrıca, Prof. Dr. Gülten Seber ve Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi uzmanları tarafından da desteklenecek.
Eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nin 233 08 08 numaralı telefonundan alınabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.