"AKP Eskişehir'e boyun eğdiremedi"

"AKP Eskişehir’e boyun eğdiremedi"
2009 yılının son basın toplantısında genel bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Adar, hem Eskişehir hem de ülke genelinde yaşananlarla ilgili çeşitli konularda görüşlerini açıkladı.İl yönetiminde görev gelmelerinin...

2009 yılının son basın toplantısında genel bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Adar, hem Eskişehir hem de ülke genelinde yaşananlarla ilgili çeşitli konularda görüşlerini açıkladı.
İl yönetiminde görev gelmelerinin hemen ertesinde yerel seçimlerle karşı karşıya kaldıklarını ve yeterli çalışma yapabilmek için zaman bulamadıklarından söz eden Adar, "iktidar partisi AKP Eskişehir'deki seçimlerde başarılı olabilmek için tüm olanakları kullandı. Baskı yaptı, bakan aracılığıyla siyasi şantaj yolunu bile seçti ve kullandı ancak mevcut yönetimleri indirmeyi başaramadı. Tüm çabalarına karşın Eskişehirli seçmene boyun eğdiremedi" dedi.
Ülke genelindeki hükümet uygulamalarını da eleştiren Adar, Başbakanın ekonomik krizin teğet geçeceği şeklindeki sözlerini de anımsatarak, halkın geçim sıkıntısı altında inim inim inlediğini kaydetti.
Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları çözebilmesi için CHP iktidarının zorunlu olduğunun altını çizen Adar, "AKP hükümeti demokratik açılım adı altında ülkeyi sonu belirsiz süreçlere sokmaktadır.
Ekonomik kriz, işsizlik, yoksulluk alıp başını gitmişken gündem başka ve yapay konularla gölgelenmektedir. Ülkenin bugün için en önemli sorunu işsizliktir. İşsizlik, yaşanılan toplumsal sorunların bir çoğunda etkilidir ve işsizlik çözümlenmeden Türkiye'nin refaha ve aydınlığa erişmesi mümkün görünmemektedir" diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.