“AKP’nin hak arayanlara tahammülü yok”

"AKP'nin hak arayanlara tahammülü yok"

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Bektaş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;"Tek Gıda İş’e bağlı Tekel işçilerinin ne seslerine ne de Abdi İpekçi Parkındaki varlıklarına tahammül edebilen AKP iktidarı...

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Bektaş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
"Tek Gıda İş'e bağlı Tekel işçilerinin ne seslerine ne de Abdi İpekçi Parkındaki varlıklarına tahammül edebilen AKP iktidarı tüm ülkenin gözü önünde emekçilere bir kez daha saldırdı, onlarcasını gözaltına aldı. İşlerine sahip çıkma dışında hiçbir talepleri olmayan emekçilere büyük bir hınç ve kin ile saldıran, hiçbir ölçü tanımayan, güvenlik güçlerine saldırı talimatı veren AKP iktidarının gerçek yüzü ve emekçilere yaptığı zulüm 70 milyon insan tarafından televizyonlardan ibretle izlenerek" bir kez daha ortaya çıktı.
Emekçilerin örgütlülüğüne ve direnmesine karşı olan AKP hükümetinin tüm tehdit ve baskılarına rağmen sık sık diyalogdan bahsetmesi, sorunların masada çözülmesi gerektiğini ifade etmesi büyük bir aldatmacadır. Baskıcı ve emek karşıtı politikalarını gizlemeye yöneliktir. AKP'nin diyalogdan anladığı, kararlarına, ekonomik politikalarına, saldırılarına ve tehditlerine boyun eğmemizdir.
KESK olarak AKP hükümetinin baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına asla boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Ankara'da olan Tekel işçileriyle ilk günden itibaren dayanışma içinde olan konfederasyonumuz son dönemlerde emek ve demokrasi güçlerine yönelik saldırılara karşı tüm emekçilerle ortak bir mücadele zemininin yaratılarak AKP'ye karşı iş, ekmek ve özgürlük mücadelesinin yükseltilmesi için üzerine düşen her sorumluluğu yerine getirecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.